کرونا ۸۰ درصد کادر درمان مشهد را درگیر خود کرده/شهادت ۱۳ نفر از کادر درمان

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سازمان نظام پزشکی مشهد: بیش از ۸۰ درصد از کادر درمان مشهد در مبارزه با بیماری کرونا فعال هستند ۱۳ نفر از اعضای کادر درمان در مشهد بر اثر کرونا جان باخته‌اند

دکتر علی بیرجندی‌نژاد امروز، ۱۱ مرداد ماه، در نشست خبری سازمان نظام ‌پزشکی مشهد، در خصوص پرداخت مطالبات پرستاران اظهار کرد: کادر درمان در زمان شیوع کرونا در کنار سایر پزشکان مشارکت فعالی داشته‌اند و تعداد زیادی از آنان نیز به شهادت رسیده‌اند. ما به عنوان سازمان نظام پزشکی در برابر مطالبات‌شان پیگیر بوده‌ایم. در حال حاضر برای در مورد تعرفه‌گذاری فعالیت پرستاران یک‌سری مراحل طی شده و سایر مراحل آن در اسرع وقت انجام خواهد شد.

وی در خصوص راه‌های درمان بیماری کرونا خاطرنشان کرد: نسبت به آن چیزی که برای کشف واکسن و راه‌های درمان آن تبلیغ می‌شود، داروی مختص آن هنوز تولید نشده است. عمده فعالیتی که برای مبارزه با کرونا در نظر گرفته شده، مبتنی بر راه‌های پیشگیری است تا این که درمان خاصی نسبت به آن وجود داشته باشد. وی با اشاره به اعمال جراحی زیبایی افزود: انجام هرگونه اعمال جراحی زییایی ممنوع است و آن را به تمامی مراکز اعلام کرده‌ایم. رسانه‌ها باید در این خصوص کمک کنند تا افراد برای انجام اعمال غیرضروری به پزشک مربوطه مراجعه نکنند. بارها تاکید کرده‌ایم نه تنها برای انجام اعمال زیبایی، بلکه برای سایر مراحل درمان غیرضروری، در حد امکان آن را به تاخیر بندازند.

بیرجندی‌نژاد در مورد روش‌های درمان در حوزه طب سنتی یادآور شد: با وجود پروتکل‌های علمی موجود، برای این که موضوعی اثبات و قابلیت اجرا داشته باشد، پیچیدگی‌های خاصی وجود دارد. داروهای طب‌سنتی نیز باید از این مسیر عبور کند. امیدوارم همکاران بتوانند از این مسیر سخت عبور کرده و دارویی ارائه کنند که به درمان این بیماری کمک کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا با رژیم غذایی می‌توان 'جوش غرور جوانی' را درمان کرد؟ - BBC News فارسیآیا تابه‌حال مواد غذایی خاصی را به رژیم غذایی خود اضافه یا از آن کم کرده‌اید به امید اینکه پوست صورت‌تان بهتر شود؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

'تست' و 'درمان' کرونا در بیمارستان های دولتی چند؟معاون درمان وزارت بهداشت: بیماران در بیمارستان تنها پنج تا ۱۰ درصد هزینه‌های درمان کرونا را به عنوان سهم بیمار پرداخت می‌کنند، باقی هزینه‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عیدقربان زیر سایه کرونا؛ مسلمانان جهان این روز را چگونه گذراندند؟ - BBC News فارسیمحدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا برگزاری مراسم عید قربان برای مسلمان‌ها را دشوار کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کنکور کارشناسی ارشد ۹۹ تعداد ۸۵ داوطلب کرونایی داردتهران- ایرنا- سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: پس از پایان فرایند خوداظهاری داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مبتلا به کرونا، ۸۵ نفر از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر دادند.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

'تست' و 'درمان' کرونا در بیمارستان های دولتی چند؟معاون درمان وزارت بهداشت: بیماران در بیمارستان تنها پنج تا ۱۰ درصد هزینه‌های درمان کرونا را به عنوان سهم بیمار پرداخت می‌کنند، باقی هزینه‌ها توسط دولت پرداخت می‌شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دزد دوچرخه؛ چطور جلوی دزدیدن دوچرخه‌‌مان را بگیریم؟ - BBC News فارسیاز زمانی که قرنطینه به خاطر شیوع ویروس کرونا، شروع شد تعداد دوچرخه‌سواران در بسیاری از کشورها هم افزایش پیدا کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »