عیدقربان زیر سایه کرونا؛ مسلمانان جهان این روز را چگونه گذراندند؟ - BBC News فارسی

11/05/1399 05:15 ب.ظ

عیدقربان زیر سایه کرونا؛ مسلمانان جهان این روز را چگونه گذراندند؟

محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا برگزاری مراسم عید قربان برای مسلمان‌ها را دشوار کرده است.

مراسمی که معمولا با جشن و شادی خانواده‌ها همراه است و فرصتی است تا مسلمان‌ها دور هم جمع شوند و نماز عید بخوانند. اما امسال به خاطر شیوع کرونا این مراسم با احتیاط بیشتری برگزار می‌شود.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

اینفوگرافیک/ توصیه‌های کرونایی برای عید‌قربان / عید‌قربان؛ خود و دیگران را قربانی نکنیماینفوگرافیک/ توصیه‌های کرونایی برای عید_‌قربان

بوئینگ تولید هواپیمای ۷۴۷ خود را متوقف می کندبوئینگ تولید هواپیمای ۷۴۷ خود را متوقف می کند اولین پرواز هواپیمای ۷۴۷ در هواپیمایی بوئینگ معروف به «ملکه آسمان‌ها» در تاریخ ۹ فوریه ۱۹۶۹ صورت گرفت و حالا قرار است پس از گذشت ۵۳ سال، بوئینگ‌های ۷۴۷، از چرخه تولید خارج شوند.

شطرنج باد؛ چگونه اسکورسیزی و لوکاس فیلم کلاسیک ایرانی را احیا کردند - BBC News فارسییکی از آثار برجستۀ سینمای متفاوت ایران، 'شطرنج باد'، توسط سینماتک بولونیا، با پشتیانی و حمایت بنیاد فیلم مارتین اسکورسیزی و با کمک مالی بنیاد جرج لوکاس مرمت شد‌ه است. فیلمی که فقط یک‌بار قبل از انقلاب نمایش داده شد، حالا توسط فستیوال کن انتخاب شده و نمایش جشنواره‌ای آن از ماه آگوست در فستیوال فیلم 'ایل چینما ریتراتو' در بولونیا آغاز می‌شود.

شکارچی اوگاندایی گوریلی را کشت و به ۱۱ سال زندان محکوم شدمردی در اوگاندا پس از آن که در دادگاه اعتراف کرد یک گوریل پشت نقره‌ای کمیاب را در پارک ملی این کشور کشته است، به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

اتحادیه اروپا تحریم‌ها علیه کره شمالی را تمدید کرداتحادیه اروپا در واکنش به فعالیت‌های هسته‌ای کره شمالی، تحریم‌های خود علیه این کشور را برای یک سال دیگر تمدید کرد. - خبرگزاری آناتولی

روحانی عید سعید قربان را به سران کشورهای اسلامی تبریک گفتتهران - ایرنا - رییس جمهوری در پیام های جداگانه به سران کشورهای اسلامی فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک گفت.