قانونگذاران آمریکایی سرکوب دموکراسی‌خواهان در هنگ کنگ توسط چین را محکوم کردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺قانونگذاران آمریکایی سرکوب دموکراسی‌خواهان در هنگ کنگ توسط چین را محکوم کردند ⚡️دو نماینده شاخص کنگره آمریکا با صدور یک بیانیه، به حکم جلب ۶ فعال دموکراسی‌خواه، از جمله یک شهروند آمریکایی، تحت قانون امنیتی جدید چین در هنگ‌کنگ، به شدت واکنش نشان دادند

دو نماینده شاخص کنگره آمریکا روز جمعه دهم مرداد ماه و با صدور یک بیانیه مشترک، به حکم جلب صادره برای شش فعال دموکراسی‌خواه، از جمله یک شهروند آمریکایی، تحت قانون امنیتی جدید پکن در هنگ‌کنگ، به شدت واکنش نشان داده و در مورد اقدامات اخیر چین هشدار دادند.

الیوت انگل رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان و سناتور رابرت منندز عضو ارشد دموکرات کمیته روابط خارجی سنا هشدار دادند: «اگر پکن فکر می‌کند این اقدام، آنهایی را که برای آزادی، دموکراسی، حقوق بشر و حاکمیت قانون ایستاده‌اند ساکت می‌کند، سخت در اشتباه است. ما امروز همگی هنگ کنگی هستیم.» آقایان انگل و منندز در ادامه «از تصمیم مسئولان طرفدار پکن در آن منطقه نیمه خودمختار در جنوب چین، از جمله صدور حکم فرامنطقه‌ای برای بازداشت فردی که از بیش از دو دهه پیش یک شهروند ایالات متحده است،» ابراز نگرانی عمیق کردند.

آنها همچنین هشدار دادند که «این اقدام فقط باعث تضعیف بیش از پیش اعتبار چین به عنوان یک عضو قانونمند جامعه بین المللی می‌شود.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پمپئو: آمریکا ۹۰ درصد از درآمدهای نفتی رژیم ایران را کاهش داده استمایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، به کمیته روابط خارجی سنا گفت دولت ایالات متحده توانسته است در دو سال گذشته ۹۰ درصد از درآمدهای جمهوری اسلامی را که صرف حمایت از تروریسم و فعالیت‌های هسته‌ای می‌شده، قطع کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

هشدار سی‌گار: حملات طالبان «مرگبارترین هفته» در ۱۹ سال اخیر افغانستان را رقم زده استطالبان از ابزار خشونت برای تضعیف ارتش افغانستان استفاده می‌کنند؛ با این وجود این خشونتها را تا آنجایی افزایش می‌دهند که همچنان در چهارچوب توافق با آمریکا باقی بمانند. هدف آنها از این کار احتمالا هم تشویق آمریکایی‌ها به تخلیه افغانستان است و هم فراهم کردن شرایط مطلوبی برای خود برای دوران پس از تخلیه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیت‌الله خامنه‌ای: اینستکس بازیچه چرندی است اروپایی‌ها ما را معطل کردندرهبر ایران امروز طی سخنانی تصریح کرد در سال 97 که آمریکا از برجام خارج شد اروپایی‌ها گفتند چند ماه صبر کنید، ما را عقب انداختند و اقتصادمان را معطل کردند و یک بازیچه چرندی به اسم اینستکس را درآوردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مگاصیص؛ فروشگاهی که قرار است پایگاه ایران را در آمریکای لاتین محکم کند - BBC News فارسیتاسیس یک فروشگاه بزرگ ایرانی به نام 'مگاصیص' در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، خبرساز شده است. در حالی که بعضی رسانه‌ها در ونزوئلا سرمایه‌گذاری چند میلیون دلاری ایران و ایجاد شغل را ستوده‌اند، بعضی هم به پیوندهای مدیر این فروشگاه با نهادهای امنیتی ایران و سپاه اشاره کرده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ ممکن است تیک‌تاک را در آمریکا ممنوع کند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است می‌خواهد اپلیکیشن چینی تیک‌تاک را در این کشور ممنوع کند. مقام‌های امنیتی آمریکا پیشتر نسبت به امنیت اطلاعات کاربران در اپلیکیشن تیک تاک ابراز نگرانی کرده بودند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

سیروس حبیب: ایرانی-آمریکایی‌ها صدای خود را در راهروهای قدرت و هیات مدیره شرکت‌های آمریکایی پیدا کرده‌اندسیروس حبیب: ایرانی-آمریکایی‌ها صدای خود را در راهروهای قدرت و هیات مدیره شرکت‌های آمریکایی پیدا کرده‌اند آقای حبیب در سال ۲۰۱۲ به عنوان نامزد دموکرات در یک انتخابات سراسری ایالتی شرکت کرد و توانست اولین ایرانی-آمریکایی باشدکه در چنین انتخاباتی پیروز می شود
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »