کرونا, گاهشمار_کرونا, راستی_آزمایی

کرونا, گاهشمار_کرونا

کرونا در ایران؛ صف طویل مبتلایان برای تخت‌های پر بیمارستانی

08/10/2020 11:36:00 ب.ظ

اربعین سال ۱۳۹۹ را می‌توان خلوت‌ترین اربعین سال‌های اخیر نامید؛ مراسم پیاده‌روی سالانه‌ای که این بار ویروس کرونا باعث شد تا مقامات جمهوری اسلامی دستور تعطیلی آن را صادر کنند. گزارش گاهشمار_ کرونا از پویان خوشحالpkhwshhal 👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

»، نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات پرستاران دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بابل گفته است: «ما دغدغه‌های پرستاران را درک می‌کنیم ولی نباید کار به اعتراض علنی کشیده شود. در این شرایط، همه باید خویشتن‌دار باشند. زیرا تشدید بحران، آسیب بیشتری به مردم وارد می‌کند و سودجویان نیز به دنبال استفاده ابزاری از مطالبات مردم هستند.» 

شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021

«محمدباقر قالیباف»، رییس مجلس شورای اسلامی نیز این روزها در حوزه کرونا اظهارنظرهای مستقیمی را مطرح می‌کند. هفته گذشته حضور او در یک بیمارستان و احتمال ابتلای او به ویروس، موجب تعطیلی جلسه سران قوا شد. «حسن روحانی»، رییس جمهوری ایران در خصوص این اقدام او گفته بود: «من حضور در هر جلسه‌ای را منوط به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا کردم. کسی نمی‌تواند برود وسط سیل و بگوید که من نمی‌ترسم.» 

روز پنج‌شنبه، قالیباف با حضور در نشست مسوولان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، به گونه‌ای دیگر پاسخ روحانی را داد: «این‌که ما در شرایط فعلی و با وجود تجربه هشت ماهه مبارزه با کرونا، در فصل پاییز آمار تلفات بالاتری نسبت به روزهایی داشته باشیم که هنوز با این بیماری آشنا نبودیم، پذیرفتنی نیست.»  headtopics.com

قالیباف پیش‌بینی کرده است که با همین روحیه و آمادگی در مراکز درمانی، در دو ماه آینده شیوع ویروس کرونا کنترل شود. براساسآخرین آمار ارایه شدهاز سوی «سیما سادات لاری»، سخن‌گوی وزارت بهداشت، با فوت ۲۳۰ نفر در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز پنج‌شنبه، مجموع فوتی‌های کرونایی در کشور به ۲۷ هزار و ۸۸۸ نفر رسیده است: «از دیروز تا امروز (۱۷ مهر ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۳۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی شده‌اند که دو هزار و ۵۲ نفر از آن‌ها بستری هستند.» 

به گفته لاری، چهار هزار و ۳۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری، تحت مراقبت قرار دارند. هم‌چنین استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد هم‌چنان در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز وضعیت هشدار یا زرد را سپری می‌کنند. 

«فاطمه نوروزیان»، سخن‌گوی دانشگاه علوم پزشکیهرمزگاناز فوت دو شهروند هرمزگانی در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. با احتساب این دو فوتی، شمار جان باختگان این استان به ۷۹۰ نفر رسیده است: «اکنون ۱۹۲ نفر با تشخیص کووید-۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این شمار، ۴۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی‌سی‌یو) بستری شده‌اند و حال ۱۷ نفر از آن‌ها وخیم است.» 

«محمد طاهری»، مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکیمجموع فوتی‌های کرونایی این استان از ابتدای شیوع کرونا را ۶۴۵ عنوان کرد و گفت: «در ۲۴ ساعت منتهی به روز پنج‌شنبه، ۵۲ مورد مثبت مبتلا به کرونا در همدان ثبت شده است.» «فرشید عابدی»، متخصص بیماری‌های عفونی در بیرجند در استان headtopics.com

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021 فرمانده سپاه اولین دوز واکسن ایرانی کرونا را دریافت کرد- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim اعتراضات ضدحکومتی در شب قهرمانی پرسپولیس؛ از شعار علیه مقامات جمهوری اسلامی تا «رضا شاه روحت شاد»

خراسان جنوبیگفته است با آغاز پیک سوم کرونا در ایران از ۱۰ روز پیش، خانواده‌هایی به بیمارستان مراجعه می‌کنند که همه باهم نیاز به بستری شدن دارند: «موارد ابتلای خانوادگی به کرونا در استان خراسان جنوبی افزایش یافته و در موج سوم، بیشترین آمار مربوط به ابتلاهای خانوادگی است. حدود ۱۰ روز است که موج سوم بیماری کرونا شروع و باعث شلوغی بیش از اندازه "بیمارستان ولیعصر" بیرجند شده که متاسفانه در این موج، بیشترین آمار مربوط به ابتلاهای خانوادگی است؛ به گونه‌ای که در دو شب گذشته، خانواده‌هایی بودند که همه با هم نیاز به بستری شدن داشتند و این بسیار جای نگرانی دارد.» 

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در استان خراسان جنوبی، پنج شهرستان استان شامل بیرجند، طبس، فردوس، قائنات و نهبندان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) هستند که نسبت به وضعیت قبلی، سه شهرستان قرمز اضافه شده است. «قدرت‌الله شاکری‌نژاد»، رییس دانشکده علوم پزشکی بهبهان در

استان خوزستاننیز از افزایش قابل توجه مبتلایان سن سشش تا ۱۷سال خبر داده و گفته است: «۴۶ تخت عادی و ۱۴ تخت آی‌سی‌یو برای بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهیدزاده بهبهان در نظر گرفته شده که در حال حاضر ظرفیت ۴۰ تخت عادی و ۹ تخت آی‌سی‌یو پر شده است. روزانه حدود ۳۰ بیمار مشکوک به کرونا به بیمارستان شهیدزاده مراجعه می‌کنند و معمولا ۳۰ درصد مراجعه‌کنندگان نیز در بیمارستان بستری می‌شوند. تعداد موارد مثبت کرونا بین شش تا ۱۷ سال قابل توجه است و قشر قابل توجهی از مبتلایان به کرونا، کودکان و جوانان هستند.» 

شاکری‌نژاد هم‌چنین گفته است: «رستوران‌ها به صورت بیرون‌بر فعالیت می‌کنند و پارک‌ها و تفرج‌گاه‌ها نیز مسدود و خاموش شده‌اند. ممکن است محدودیت‌هایی نیز در خیابان‌های پرتردد شهر اعمال شود.»  ادامه مطلب: ایران وایر »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

کرونا در ایران؛ وضعیت بحرانی در چهارگوشه ایران

کرونا در ایران؛ فوت 239 بیمار طی شبانه‌روز گذشته کرونا در ایران؛ فوت 239 بیمار طی شبانه‌روز گذشته

کرونا در ایران؛ فوت 230 بیمار دیگر و ثبت 4392 مبتلای جدید کرونا در ایران؛ فوت 230 بیمار دیگر و ثبت 4392 مبتلای جدید

کرونا در ایران: ۲۳۹ نفر قربانی؛ بالاترین آمار از شروع همه‌گیری - BBC News فارسیآمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، امروز هم به گفته منابع دولتی بالای ۴ هزار نفر بود.

کرونا در ایران؛ رکورد جدید ابتلا، احتمال تمدید محدودیت‌ها | DW | 08.10.2020برای سومین روز تعداد مبتلایان جدید کرونا در ایران از مرز چهار هزار نفر گذشت و رکوردی جدید بر جا گذاشت. رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران از وزیر بهداشت خواست محدودیت‌ها در پایتخت برای یک هفته دیگر تمدید شود.

کرونا در آلمان؛ ابتلای چهار هزار نفر در ۲۴ ساعت | DW | 08.10.2020در شبانه‌روز گذشته بیش از ۴۰۸۵نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این رقم بالاترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از ماه آوریل تاکنون است. مقامات به مردم توصیه کرده‌اند از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.