کرونا در ایران؛ رکورد جدید ابتلا، احتمال تمدید محدودیت‌ها | DW | 08.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برای سومین روز تعداد مبتلایان جدید کرونا در ایران از مرز چهار هزار نفر گذشت و رکوردی جدید بر جا گذاشت. رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران از وزیر بهداشت خواست محدودیت‌ها در پایتخت برای یک هفته دیگر تمدید شود.

سخنگوی وزارت بهداشت ظهر پنج‌شنبه ۱۷ مرداد اعلام کرد در شبانه روز گذشته"بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی" چهار هزار و ۳۹۲ مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده است.

این سومین روز پیاپی است که تعداد مبتلایان از چهار هزار نفر بیشتر بوده و چنین روندی از حدود ۲۰۰ روز پیش که شیوع کرونا در ایران به طور رسمی تائید شد تا کنون سابقه نداشته است. به این ترتیب تعداد مبتلایان کرونا در ایران به ۴۸۸ هزار و ۲۳۶ نفر رسید. فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران در آستانه پایان محدودیت‌ها در نامه‌ای به وزیر بهداشت، سعید نمکی خواستار تمدید آن برای یک هفته دیگر شد.به گزارش خبرگزاری ایسنا علیرضا زالی در این نامه از افزایش مراجعه کنندگان سرپایی، بستری شدگان جدید، بیماران بدحال در بخش‌های ویژه و بالا رفتن موارد فوتی بیماران مبتلا به کووید۱۹ خبر داده و وضعیت تهران را بحرانی خوانده است.

ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت این شورا روز چهارشنبه تاکید کرد که با توجه به افزایش شدید شمار مبتلایان محتاج به بستری شدن در بخش مراقبت‌های ویژه، محدودیت‌های یک هفته‌ای بسیار کم است و با در نظر داشتن دوره بیماری این کار باید دست‌کم برای یک ماه ادامه یابد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۳۰ فوتی جدید کرونا در کشور/ ۴۳۹۲ تن دیگر مبتلا شدند۲۳۰ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۴۳۹۲ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۲۳۰ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۴۸۸۲۳۶ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۳۹۹۳۰۰ نفر *تعداد فوت شدگان: ۲۷۸۸۸ نفر اگر دستگاه بهداشت فرسوده و خسته شده مهم نیست؟؟مهم دستگاه پروپاگاندا،دستگاه سرکوب اعدام و دستگاه غارت و چپاول هستند که با جدیت وظایفشون را انجام میدهند؟؟؟اگر شرف داشتید از غصه دق میکردید که جزیی از این دستگاهها هستید؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در افغانستان؛ فوت یک بیمار و شناسایی 68 مورد جدید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 230 بیمار دیگر و ثبت 4392 مبتلای جدیدکرونا در ایران؛ فوت 230 بیمار دیگر و ثبت 4392 مبتلای جدید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در آلمان؛ ابتلای چهار هزار نفر در ۲۴ ساعت | DW | 08.10.2020در شبانه‌روز گذشته بیش از ۴۰۸۵نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این رقم بالاترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از ماه آوریل تاکنون است. مقامات به مردم توصیه کرده‌اند از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ وضعیت بحرانی در چهارگوشه ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 239 بیمار طی شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 239 بیمار طی شبانه‌روز گذشته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »