کرونا در آلمان؛ ابتلای چهار هزار نفر در ۲۴ ساعت | DW | 08.10.2020

17/07/1399 01:23 ب.ظ

در شبانه‌روز گذشته بیش از ۴۰۸۵نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این رقم بالاترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از ماه آوریل تاکنون است. مقامات به مردم توصیه کرده‌اند از سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

در شبانه‌روز گذشته بیش از ۴۰۸۵نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و این رقم بالاترین تعداد مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ از ماه آوریل تاکنون است. مقامات به مردم توصیه کرده‌اند از سفرهای غیرضروری خودداری کنند. افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا با تعطیلات پاییزی مدارس هم‌زمان شده و این بیم وجود دارد که بسیاری از خانواده‌های آلمانی با فرزندان خود به مسافرت بروند.سه هفته پیش، میانگین ابتلای روزانه به ویروس کرونا در آلمان دوهزار و ۱۹۴ مورد بود.

اواخر مارس و اوایل آوریل شمار ابتلای روزانه در آلمان به بیش از شش‌‌هزار نفر رسیده بود. بعد از آن این آمار سیری نزولی یافت اما در ماه ژوئیه باز صعودی شد. آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟اولین اصل پیشگیری از بیماری رعایت بهداشت، حفظ فاصله‌ یک و نیم الی دو متری (شش پا) و استفاده از ماسک است. محققان دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج اما در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده، یادآوری می‌کنند که ذرات معلق در هوا به این سادگی دست از سر ما بر نمی‌دارند و توجه به نکات دیگر ضروری است.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا قوانین فاصله فیزیکی در کلاس را نشان می‌دهد، اما معنای دقیق این کار چیست؟ آیا باید مابین نوک انگشت‌های او و یک فرد دیگر، باز یک مترونیم فاصله باشد؟ در واقع، درست همین است و در این حالت، فاصله‌ای مطلوب بین دو نفر ایجاد خواهد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

آمار بالای تلفات ناشی از کرونا پس از ۸ ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نیسترئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه موضوع کرونا اولویت امروز کشور است، گفت: آمار بالای تلفات ناشی از کرونا پس از ۸ ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نبوده و باید با همکاری یکدیگر برای کنترل این بیماری تلاش کنیم. شما علی‌الحساب خودت ۲هفته بفرما قرنطینه mb_ghalibaf قالی باف فقط دو کلمه اگر میشد و باید بشود عجب هنر منداست این مو بو ر دکتر رفتن تودل بیمار کرونایی رو این دکترو پرستارای عزیز بنده خداها انجام میدن وراضی نیستن شماهم تادل بیمار برین جلو براشون که بااین وضعیت حقوقا کلی مشکل دارن برین تودل اون مشکلات خیلی بهتره اونو دریابین

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از 215 هزار نفر فراتر رفت

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان از مرز 10 هزار نفر گذشت

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از مرز 27 میلیون نفر گذشت

از گرایش به مواد مخدر تا توسل به رمالی؛ تحقیقات پلیس درباره تاثیرات کرونا

کرونا در ایران: ۲۳۹ نفر قربانی؛ بالاترین آمار از شروع همه‌گیری - BBC News فارسیآمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در ایران، امروز هم به گفته منابع دولتی بالای ۴ هزار نفر بود.

آلمان در میان کشورهای اروپایی به لحاظ گسترش ویروس کرونا و مقابله با آن وضعیت به مراتب بهتری دارد. با این وجود در روزهای اخیر آمار روزانه ابتلا به کرونا افزایش یافته است.موسسه تحقیقاتی روبرت کخ آلمان در تازه‌ترین گزارش که پنجشنبه ۱۷ مهر (۸ اکتبر) منتشر شد، از ابتلای چهار هزار و ۵۸ نفر در یک شبانه روز در آلمان خبر داد. طبق این گزارش مجموعا ۳۱۰ هزار و ۱۴۴ نفر در آلمان به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. شمار فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته به ۱۶ نفر رسیده و آمار مرگ و میر به ۹ هزار و ۵۷۸ نفر بالغ شده است.

افزایش قابل توجه شمار مبتلایان به کرونا با تعطیلات پاییزی مدارس هم‌زمان شده و این بیم وجود دارد که بسیاری از خانواده‌های آلمانی با فرزندان خود به مسافرت بروند.سه هفته پیش، میانگین ابتلای روزانه به ویروس کرونا در آلمان دوهزار و ۱۹۴ مورد بود.

اواخر مارس و اوایل آوریل شمار ابتلای روزانه در آلمان به بیش از شش‌‌هزار نفر رسیده بود. بعد از آن این آمار سیری نزولی یافت اما در ماه ژوئیه باز صعودی شد.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟اولین اصل پیشگیری از بیماری رعایت بهداشت، حفظ فاصله‌ یک و نیم الی دو متری (شش پا) و استفاده از ماسک است. محققان دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج اما در مطالعه‌ای که در مجله پزشکی بریتانیا منتشر شده، یادآوری می‌کنند که ذرات معلق در هوا به این سادگی دست از سر ما بر نمی‌دارند و توجه به نکات دیگر ضروری است.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا قوانین فاصله فیزیکی در کلاس را نشان می‌دهد، اما معنای دقیق این کار چیست؟ آیا باید مابین نوک انگشت‌های او و یک فرد دیگر، باز یک مترونیم فاصله باشد؟ در واقع، درست همین است و در این حالت، فاصله‌ای مطلوب بین دو نفر ایجاد خواهد شد.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟اتحادیه گوسفندداران ایسلند فاصله مناسب برای دور ماندن از سرایت کرونا را دو طول گوسفند تعیین کرده است. گویا این پسربچه سنگالی چیزی در این باره شنیده که می‌خواهد اندازه دستش بیاید. ایسلندی‌ها اما متراژ دقیق را می‌دانند: هر گوسپند صد سانتیمتر تمام.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟طول قلاده سگ‌ها تقریبا برابر است با فاصله استاندارد تعیین شده برای جلوگیری از سرایت ویروس کرونا. آیا تصادفی است که در کشورهای انگلیسی زبان، قانون قلاده بستن سگ‌ها در زمان به گردش بردن آنها به"شش پا فاصله" موسوم است؟

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟دو متر فاصله، توصیه کارل فلوگه، پزشک آلمانی در سال ۱۸۹۷ است. اما گروه تحقیقاتی آکسفورد و کمبریج به سرپرستی پروفسور لیدیا بورویبا می‌گوید، این رهنمود قدیمی شده است. پژوهشی در سال ۱۹۴۸ نشان می‌داد که ۹۰درصد استرپتوکوک‌های موجود در قطرات سرفه، حداکثر تا یک متر و ۷۰ سانتیمتر پراکنده می‌شوند. بعدا مشخص شد که ترشحات ناشی از عطسه و سرفه، به شعاعی بیش از دو متر می‌رسند.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟در مطالعه دیگری که ژورنال پزشکی آمریکا در سال ۱۹۴۸ منتشر کرد، تاکید می‌شد که ۱۰ درصد استرپتوکوک‌ها تا ۲ متر و ۹۰ سانتیمتر جهش می‌کنند. طبق نتایج مطالعه ۷۲ سال پیش، شاید آنها که در عکس با فاصله یک دایره از هم نشسته‌اند از ویروس در امان باشند. اما باید توجه کرد که استرپتوکوک‌ها باکتری هستند و ما الان درگیر ویروس هستیم.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟ویروس‌ها به مراتب از باکتری‌ها کوچکترند؛ می‌توانند ساعت‌ها در هوا معلق بمانند و به تدریج در محیط پخش شوند. محققان بر همین اساس ملاک ایمنی را نه فقط حفظ فاصله بین دو نفر، بلکه رعایت عوامل دیگری چون تهویه اتاق می‌دانند. تازه کردن هوای اتاق هیچ ربطی به این ندارد که شما ماسک داشته باشید، با کسی حرف نزنید، آرام صحبت کنید یا آواز بخوانید... هوای محیط باید مدام عوض شود.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟مطالعات متعدد نشان می‌دهند که ویروس‌ها در زمان سرفه می‌توانند تا هشت متر به اطراف پرتاب شوند. بلند صحبت کردن یا آواز خواندن هم به چرخش ذرات معلق هوا در محیط کمک می‌کنند. بر این اساس، اگر مثل وقتی که در کتابخانه هستید، آرام حرف می‌نید و اگر مثل مردم حاضر در تصویر، در فضای باز نشسته‌اید، می‌توانید فاصله را کم کنید.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟زمان حضور در یک اتاق آلوده و تعداد افراد حاضر در زیر یک سقف هم می‌تواند عامل خطر باشد. پژوهشگران برای پیشگیری از چنین خطری توصیه می‌کنند که در اتاق‌های شلوغ فقط مدت کوتاهی بمانید. هوا را خوب تهویه کنید. ماسک بزنید ولی با صدای بلندحرف نزنید.

آیا فاصله فیزیکی برای در امان بودن از کرونا کافی است؟بله؛ خارج از خانه، وقتی دور و بر خلوت است، هوای آزاد جریان دارد و کسی با کسی در حال گفت‌وگو نیست، می‌توان بدون ماسک حرکت کرد. اما با همه تفاصیل آیا در میان جمعیت، فاصله یک متر و نیمی کافی خواهد بود؟ جواب تیم تحقیقاتی آکسفورد - کمبریج منفی است: این فاصله لازم است ولی کافی نیست.

در ماه اوت یک بار موارد ابتلای روزانه به کرونا در آلمان به کمی بیش از دوهزار نفر رسید. آن زمان، افزایش میزان تست‌های تشخیصی یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به کرونا خوانده شد.

مقامات آلمانی به مردم مناطقی که بیشترین شمار ابتلا به کرونا را دارند توصیه می‌کنند که در تعطیلات سفر نکنند و از هر تردد و سفر غیرضروری نیز صرف‌نظر کنند.

افراد این مناطق می‌توانند در صورت داشتن تست منفی کرونا که بیش از ۴۸ ساعت نگذشته باشد، به سایر نقاط کشور سفر کنند.مقامات آلمانی از شهروندان خواسته‌اند مراقب سفرهای غیرضروری به مناطق واجد خطر نیز باشند و از رفتن به مقاصدی در داخل یا خارج از کشور که نرخ ابتلا در آنجا ۵۰ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر در شبانه روز باشد، بپرهیزند.

برای مهار گسترش ویروس کرونا، بسیاری از شهرها و مناطق آلمان از دولت خواسته‌اند برنامه‌ واحدی ارائه دهد.

طبق مقررات کنونی در آلمان، شهرها و مناطق کروناخیز زمانی می‌توانند قرنطینه شوند که به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت، ۵۰ مورد ابتلا در آنها شناسایی و ثبت شده باشد.