کرونا در ایران؛ شمار بستری‌های اومیکرون سه برابر شد | DW | 09.02.2022

20/11/1400 08:53:00 ب.ظ

به گفته معاون وزارت بهداشت ایران آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا سه برابر افزایش یافته است. او از مردم خواست تا زمانی که بیماری تشدید نشده به بیمارستان مراجعه نکنند.

به گفته معاون وزارت بهداشت ایران آمار بیماران بستری به دلیل ابتلا به سویه اومیکرون ویروس کرونا سه برابر افزایش یافته است. او از مردم خواست تا زمانی که بیماری تشدید نشده به بیمارستان مراجعه نکنند. به گفته این مقام وزارت بهداشت طی یک هفته میزان درگیری بیماری دو برابر شده است.

وزارت بهداشت ایران همچنین از افزایش ۱۰ برابری بستری و فوتی‌ها در میان واکسن‌نزده‌ها خبر داده است. کمال حیدری بر استفاده از ماسک‌های حفاظتی تاکید کرد و گفت که اگر میزان بستری‌ها یک‌ میلیون نفر باشد با ماسک زدن ۹۰ درصدی مردم، بستری‌ها ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار نفر کاهش می‌یابد.

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، از دیروز تا امروز (۲۰ بهمن) ۳۹ هزار و ۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شدند که دو هزار و ۹۰۲ نفر از آنها به مراقبت بیمارستانی نیاز داشتند و بستری شدند.

درگذشتگان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا نیز تا کنون ۱۳۳ هزار و ۱۶۴ نفر اعلام شده است. خبرگزاری ایرنا روز یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ اعلام کرد که یک محموله دیگر واکسن حاوی یک میلیون و ۱۱۰ هزار دوز توسط جمعیت هلال احمر از چین به کشور وارد شده و در فرودگاه امام خمینی به وزارت بهداشت تحویل داده شده است. headtopics.com

به گفته کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر تاکنون ۱۶ محموله شامل ۱۸ میلیون و ۱۷۰ هزار دوز واکسن توسط ۱۸ پرواز به کشور منتقل شده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

حقیقت‌های تلخ از «زهرا سعیدی»؛ نقش‌هایی که فروشی‌اند!/ ماجرای فوتِ مادرِ «ستایش»- فیلم گفت و گو تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سویه فرعی اومیکرون به نام BA.2 به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل می‌شودیک مقام ارشد سازمان جهانی بهداشت می‌گوید سویه فرعی اومیکرون که Omicron BA.2 نام دارد به زودی به سویه غالب کرونا در جهان تبدیل خواهد شد و مقام نخست آلوده‌کننده‌ترین سویه ویروس کرونا را به خود اختصاص خواهد داد.

۲ واکسن جدیدِ ایرانیِ کرونا در انتظار ورود به کارآزمایی بالینی/ دیگر نیازی به واردات نداریمعضو کمیته ملی واکسن کرونا با اشاره به آخرین اخبار پیرامون تولید واکسن‌های ایرانی کرونا، گفت: زیرساخت تولید واکسن و هر آنچه که نیاز داریم در کشور به وجود آمده است و ما به تکنولوژی ساخت انواع واکسن‌ها دست یافتیم؛ بنابراین می‌توان گفت از همین امسال هم نیازی به واردات واکسن وجود ندارد.

ثبت 5 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری المپیک زمستانی پکنکمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن از ثبت 5 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری این مسابقات خبر داد. - خبرگزاری آناتولی مرگ بر چین

«کووید طولانی» چیست و آیا ابتلای عمدی به کرونا ایده خوبی است؟«اومیکرون آنقدرها هم بد نیست... واکسن زدن آنقدرها هم محافظت نمی‌کند...» این‌ها جملاتی است که این روزها از گوشه و کنار شنیده می‌شود. چنین سخنانی چقدر مبنای علمی دارند؟ آیا ممکن است آلودگی به اومیکرون باعث ابتلا به «کووید طولانی‌» شود؟ نظر کارشناسان درباره «ابتلای عمدی» به کرونا چیست.

آمار بستری‌های مبتلا به اومیکرون 3برابر شد- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimآمار بستری‌های مبتلا به اُمیکرون ۳ برابر شد معاون بهداشت وزارت بهداشت: مردم تا زمانی که بیماری‌شان تشدید نشده به مراکز ما مراجعه نکنند شاهد کاهش ۱۰ برابری بستری و فوتی در افراد واکسن‌زده به نسبت افرادی هستیم که واکسن نزده‌اند

تزریق نقدی ارز به اقتصاد افغانستان؛ دومین محموله دلار آمریکا به کابل رسیدمطابق بیانیه بانک مرکزی افغانستان، این پول از طریق فرودگاه بین‌المللی کابل به افغانستان رسیده و به بانک بین‌المللی افغانستان که بزرگ‌ترین بانک این کشور به شمار می‌ورد، تحویل داده شده است.