کره شمالی هدف آزمایش‌های موشکی خود را هشدار به آمریکا و کره‌جنوبی دانست

16/05/1398 11:08 ق.ظ

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، آزمایش‌های اخیر موشکی انجام شده از سوی این کشور را هشداری به آمریکا و کره‌جنوبی درباره برگزاری رزمایش مشترک نظامی دانست. به گزارش آسوشیتدپرس، کیم جونگ اون رهبر کره شما

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، آزمایش‌های اخیر موشکی انجام شده از سوی این کشور را هشداری به آمریکا و کره‌جنوبی درباره برگزاری رزمایش مشترک نظامی دانست. به گزارش آسوشیتدپرس، کیم جونگ اون رهبر کره شما فرانسه گزارش‌ها درباره دعوت روحانی را به اجلاس گروه هفت رد کرد یک مقام فرانسوی گزارش‌های منتشر شده را درباره دعوت حسن روحانی به اجلاس گروه هفت رد کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک دیپلمات فرانسوی، بدون ذکر نام، نوشت که امانوئل ماکرون، رئيس جمهوری فرانسه از روحانی برای حضور در این اجلاس دعوت نکرده است.

روحانی و ماکرون روز گذشته به صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده بودند. این پنجمین گفت‌وگوی دو رئیس جمهوری در دو ماه اخیر است. پس از آخرین گفت‌وگو میان این دو، وب‌سایت المانیتور در گزارشی نوشته بود که ماکرون از روحانی برای حضور در اجلاس گروه هفت و ملاقات با پرزیدنت ترانپ دعوت کرده است، اما روحانی این دعوت را نپذیرفته است.

ادعایی که از سوی مقام‌های فرانسوی رد شده است. پیشتر هم مجله نیویورکر نوشته بود که در جریان سفر محمدجواد ظریف به آمریکا، او ملاقاتی با رند پال، سناتور آمریکایی داشت. به نوشته نیویورکر، رند پال از ظریف برای حضور در کاخ سفید و ملاقات با پرزیدنت ترامپ دعوت کرد، اما وزیر امورخارجه ایران پس از تماس با تهران، این دعوت را نپذیرفت. headtopics.com

ظریف خود دعوت به کاخ سفید را تایید کرده، اما نه رند پال و نه دیگر مقام‌های آمریکایی حاضر به اظهارنظر در این زمینه نشده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

جان بولتون به چین و روسیه نسبت به افزایش حمایت از نیکلاس مادورو هشدار داد♦️ جان بولتون به چین و روسیه نسبت به افزایش حمایت از نیکلاس مادورو هشدار داد ⚡️آقای بولتون گفت «دولتی که به شیوه دموکراتیک در ونزوئلا بر سر کار بیاید، این دو کشور را به خاطر پشتیبانی از یک دولت جنایتکار، قدرت‌های خصمانه می‌انگارد.» پس چرازمانی که درایران۵۷ بعد برسرکارآمدن یک نظام جدید.دولت آمریکا را به دلیل پشتیبانی ازاسراییل غاصب در کشتار فلسطینیها یک دولت جنایتکاربارفتارخصمانه انگاشت رو باهاش مشکل دارید؟یاقانون.قانون جنگله؟ هرکی زورش بیشتره سمبه اش پرزوره اگرم بگی اره پس زرزیادی نزن بخاطرموشکهایی که داریم مادر جنده و خواهر کسته جان بولتون تروریست است و باید ... شود ‼️‼️ امریکا ایا کاری جز هشدار دادن بلد است؟

هشدار اروگوئه به شهروندانش درباره سفر به آمریکا

هشدار وزیر دفاع آمریکا به ترکیه: مانع ورود یک‌جانبه به خاک سوریه می‌شویمساعاتی پیش از هشدار آقای اسپر به آنکارا، وزیر امور خارجه ترکیه از واشنگتن خواسته بود تا به حمایت از کردهای سوریه پایان دهد.

شمار فوتی‌های حج به ۶نفر رسید/ ۳ زائر به کشور بازگردانده شدندشمار فوتی‌های حج امسال به ۶ نفر رسید ۳ زائر به کشور بازگردانده شدند

بولتون: ونزوئلا در کنار ایران، کره شمالی و سوریه جزو کشورهای یاغی استبولتون : ونزوئلا در کنار ایران، کره شمالی و سوریه جزو کشورهای یاغی است ⚡️مشاور امنیت ملی کاخ سفید افزود: مادورو می‌خواهد همین طور منتظر بماند تا فشارها بگذرد ولی جامعه بین‌المللی نظاره‌گر نمی‌ماند. حالا زمان عمل فرا رسیده است. امیدوارم اگر ایران باتدبیر شود ودست دوستی باامریکا و اسراییل بدهد مسیله سوریه وونزویلا حل میشود.افراطی گریهای سوریه وونزویلا به پشتوانه ی حکومت ایران است یاغی کسانی هستند که از هزاران کیلومتر دورتر امده اند برای غارت خاورمیانه

کره شمالی دو موشک دیگر پرتاب کرد؛ آمریکا می‌گوید شرایط را زیر نظر دارد🔴 خبر فوری | کره شمالی دو موشک دیگر پرتاب کرد؛ آمریکا می‌گوید شرایط را زیر نظر دارد ⚡️ کره_شمالی هفته گذشته سه بار اقدام به پرتاب موشک های بالیستیک کوتاه برد خود کرد. کره_جنوبی و ایالات متحده آمریکا از دوشنبه یک رزمایش مشترک آغاز کردند. کمونیست یعنی فقر برای همه فروریخته است مانع زندگیست

مرداد ۱۶, ۱۳۹۸

فرانسه گزارش‌ها درباره دعوت روحانی را به اجلاس گروه هفت رد کرد

یک مقام فرانسوی گزارش‌های منتشر شده را درباره دعوت حسن روحانی به اجلاس گروه هفت رد کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک دیپلمات فرانسوی، بدون ذکر نام، نوشت که امانوئل ماکرون، رئيس جمهوری فرانسه از روحانی برای حضور در این اجلاس دعوت نکرده است.

روحانی و ماکرون روز گذشته به صورت تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو کرده بودند. این پنجمین گفت‌وگوی دو رئیس جمهوری در دو ماه اخیر است.

پس از آخرین گفت‌وگو میان این دو، وب‌سایت المانیتور در گزارشی نوشته بود که ماکرون از روحانی برای حضور در اجلاس گروه هفت و ملاقات با پرزیدنت ترانپ دعوت کرده است، اما روحانی این دعوت را نپذیرفته است.

ادعایی که از سوی مقام‌های فرانسوی رد شده است.

پیشتر هم مجله نیویورکر نوشته بود که در جریان سفر محمدجواد ظریف به آمریکا، او ملاقاتی با رند پال، سناتور آمریکایی داشت. به نوشته نیویورکر، رند پال از ظریف برای حضور در کاخ سفید و ملاقات با پرزیدنت ترامپ دعوت کرد، اما وزیر امورخارجه ایران پس از تماس با تهران، این دعوت را نپذیرفت.

ظریف خود دعوت به کاخ سفید را تایید کرده، اما نه رند پال و نه دیگر مقام‌های آمریکایی حاضر به اظهارنظر در این زمینه نشده‌اند.

ایالات متحده آمریکا ده مرداد با قراردادن محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم‌ها تاکید کرد که وی را بخشی از مافیای وابسته به رهبر این رژیم می‌داند و مقامی صالح برای گفت‌وگو نمی‌شناسد.

این تلاش‌ها به منظور کاهش تنش میان ایران و ایالات متحده انجام می‌شود که در ماه‌های اخیر شدت گرفته است.

دولت پرزیدنت ترامپ در یکسال اخیر كارزار فشار حداکثری را بر ایران اعمال کرده است و مى‌گويد رژيم ایران باید مانند یک کشور عادی رفتار کند، از تلاش برای دستیابی به جنگ‌افزارهای هسته‌ای، برنامه گسترده موشکی، حمايت از تروریسم و سایر اقدامات تنش برانگیز دست بردارد.

آمریکا در ابتدای سال ۹۸ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد. ایران تهدید به بستن تنگه هرمز کرد و در دو حادثه نیز جمهوری اسلامی به خرابکاری در نفتکش‌های دیگر کشورها متهم شد. ایالات متحده شواهد حمله ایران به نفتکش‌ها در دریای عمان و همچنین حمله به پهپاد آمریکا در حریم بین المللی را به شورای امنیت سازمان ملل در ابتدای تیرماه گزارش کرد.

وزیر خارجه آمریکا اول خرداد سال گذشته با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.

پرزیدنت ترامپ پیشتر اعلام کرد که آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است، اما جمهوری اسلامی تاکنون هرگونه مذاکره را رد کرده است.