پژوهشگر آمریکایی که در ایران زندانی بود از دانشگاه پرینستون شکایت کرد

03/10/1400 01:18:00 ب.ظ

ژیائو وانگ، پژوهشگر آمریکایی که پس از حبس در ایران از طریق تبادل زندانی آزاد شد می‌گوید دانشگاه پرینستون برای آزادی او تلاشی نکرده و به همین دلیل علیه این دانشگاه شکایت کرده است.

ژیائو وانگ، پژوهشگر آمریکایی که پس از حبس در ایران از طریق تبادل زندانی آزاد شد می‌گوید دانشگاه پرینستون برای آزادی او تلاشی نکرده و به همین دلیل علیه این دانشگاه شکایت کرده است. نسخه چاپی ژیائو وانگ، پژوهشگر آمریکایی که پس از سه سال حبس در ایران در جریان تبادل زندانیان آزاد شد، می‌گوید دانشگاه پرینستون برای آزادی او هیچ تلاشی نکرده و به همین دلیل علیه این دانشگاه شکایت کرده است.

آقای وانگ که سال ۲۰۱۶ از حامیان توافق هسته‌ای با ایران به شمار می‌رفت، می‌گوید در آن زمان دانشگاه پرینستون او را برای تحصیل به ایران فرستاد ولی پس از بازداشت او توسط مقام‌های امنیتی و طرح اتهامات ساختگی حکومت ایران علیه او، این دانشگاه به دلیل ملاحظات سیاسی و تلاش برای حفظ رابطه با ایران، اقدام خاصی برای پیگیری وضعیت او و آزادی‌اش انجام نداد.

شکایت این پژوهشگر با حمایت کایلی مور گیلبرت، پژوهشگر استرالیایی که خود تجربه زندان در ایران را دارد، همراه شد. او رفتار دانشگاه پرینستون را «شرم‌آور» خوانده و خواستار بررسی روابط برخی از کارکنان این دانشگاه با حکومت ایران شده است. headtopics.com

خانم گیلبرت در پاییز سال ۹۷ بازداشت و سپس به اتهام جاسوسی به ده سال زندان محکوم شد. او پس از دو سال حبس سال گذشته با سه زندانی ایران در تایلند که متهم به شرکت در عملیات تروریستی بودند، مبادله شد.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

دعوت رئیس دانشگاه تهران از مراجع شیعه برای افتتاح دفتر نمایندگی در این دانشگاهرئیس دانشگاه تهران در دیدار با مراجع تقلید شیعه در شهر قم ضمن اعلام خبر راه‌اندازی مرکز «تبادلات حوزه و دانشگاه» از آن‌ها خواست که در این دانشگاه دفتر نمایندگی به راه بیندازند. گام نخست: تبدیل دانشگاه به طویله: تاسیس مسجد در دانشگاه. گام دوم: تبدیل دانشگاه به مقر تحرکات آخوند پدوفیل و برده فروش.

شکایت از دانشگاه پرینستون به اتهام «لابیگری برای رژیم ایران»ژیو وانگ، دانشجوی سابق دانشگاه «پرینستون» که سپاه پاسداران ایران به اتهام «جاسوسی برای آمریکا» او را در ایران زندانی کرد، از مسئولان این دانشگاه به اتهام

اندیشکده آمریکایی: تعرضات حوثی‌ها از زمان روی کار آمدن بایدن دو برابر شده استشبه‌نظامیان حوثی‌ یمن که مورد حمایت ایران هستند، از زمان روی کار آمدن جو بایدن در ایالات متحده در اوایل سال جاری تعرضات خود علیه کشورهای منطقه خلیج را دو من هرجا عکس حوثیهارودیدم یک طرف لوپشون پربود . چی گهی میخورن که همیشه دهنشون پره؟

یک سال ممنوعیت از کار روزنامه‌نگاری به دلیل تهیه گزارش از وضعیت زندان قرچک

مذاکرات احیای برجام از روز دوشنبه از سر گرفته خواهد شداتحادیه اروپا امروز پنج‌شنبه ۲۳ دسامبر اعلام کرد که مذاکره‌کنندگان ایران و پنج قدرت جهانی که برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ تلاش می‌کنند، مذاکراتشان را هفته آینده در وین از سر خواهند گرفت.

وزیر امور خارجه ایران از رویکرد فرانسه در مذاکرات برجام انتقاد کردوزیر امور خارجه ایران از رویکرد فرانسه در مذاکرات برجام انتقاد کرد حسین امیرعبداللهیان روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در تهران گفت، انتظار ما این است که طرف فرانسوی در مذاکرات_وین، بر «نقش سازنده» تمرکز و کمک کند. تازه کجاشو دیدی تا جایی که ما خبر داریم فرانسه همیشه جاکشی جمهوری اسلامی رو برای بقا می کرد، از روزی که خمینی رو به ایران صادر کرد تا زم رو فروخت و با لو دادن احتمال حمله به حکومتش، بقایش رو تضمین کرد. با همه اینا آخوندا میگن بازم کمه. برجام اوبامایی نزد ما مُرده است برجام یعنی زنده نگهداشتن تهدیدات علیه ملت اسرائیل یعنی دادن میلیاردها دلار باج ب رژیم یاغی تروریستی نامشروع شیعه و هدف آن اهداف اَنقلاب اَسلامی اش میباشد مانند تقویت مِحور مُقاومه و تسلیحات نَظامی علیه دیگران