وزیر امور خارجه ایران از رویکرد فرانسه در مذاکرات برجام انتقاد کرد

03/10/1400 05:07:00 ق.ظ

وزیر امور خارجه ایران از رویکرد فرانسه در مذاکرات برجام انتقاد کرد حسین امیرعبداللهیان روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در تهران گفت، انتظار ما این است که طرف فرانسوی در مذاکرات_وین، بر «نقش سازنده» تمرکز و کمک کند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با اشاره به مذاکرات انجام شده در وین برای احیای برجام، از رویکرد برخی کشورهای اروپایی، به ویژه فرانسه، انتقاد کرد. چاپ وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه دوم دی با اشاره به دور اخیر مذاکرات احیای برجام در وین، از...

چاپ وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه دوم دی با اشاره به دور اخیر مذاکرات احیای برجام در وین، از رویکرد طرف اروپایی، به ویژه فرانسه، انتقاد کرد و آن را «سازنده» ندانست. حسین امیرعبداللهیان در یک کنفرانس خبری مشترک با همتای عراقی خود در تهران گفت، «انتظار ما این است طرف فرانسوی در مذاکرات بر نقش سازنده تمرکز و کمک کند.»

وی گفت، بریتانیا، فرانسه و آلمان «در عمل ابتکار جدیدی در مذاکرات» نشان ندادند، اما در ادامه افزود ما نقش اتحادیه اروپا و مسئول سیاست خارجی آن را «مثبت» می‌بینیم. آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین و آلمان در ژوئیه ۲۰۱۵ با تهران برای اعمال محدودیت بر برنامه هسته‌ای ایران توافق کردند؛ توافقی که واشنگتن سه سال بعد از آن خارج شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

برجام اوبامایی نزد ما مُرده است برجام یعنی زنده نگهداشتن تهدیدات علیه ملت اسرائیل یعنی دادن میلیاردها دلار باج ب رژیم یاغی تروریستی نامشروع شیعه و هدف آن اهداف اَنقلاب اَسلامی اش میباشد مانند تقویت مِحور مُقاومه و تسلیحات نَظامی علیه دیگران تا جایی که ما خبر داریم فرانسه همیشه جاکشی جمهوری اسلامی رو برای بقا می کرد، از روزی که خمینی رو به ایران صادر کرد تا زم رو فروخت و با لو دادن احتمال حمله به حکومتش، بقایش رو تضمین کرد. با همه اینا آخوندا میگن بازم کمه.

تازه کجاشو دیدی

رایزنی وزیر امور خارجه ایران با رییس جمهور آذربایجان در باکووزیر امور خارجه کشورمان در جریان سفر خود به جمهوری آذربایجان با «الهام علی اف» رییس جمهور این کشور همسایه دیدار و رایزنی کرد.

اعتراض معلمان در ده‌ها شهر ایران؛ «جو امنیتی» در تهران، «برخورد خشونت‌آمیز» در شیرازمعلمان در ده‌ها شهر ایران روز پنج‌شنبه، دوم دی‌ماه، در اعتراض به تصویب «ناقص» طرح رتبه‌بندی این صنف بار دیگر تجمع کردند. بی هویت های اسلام زده معلم نــــــــــــــــــه اموزگار علم نـــــــــــــــــــه دانش مدرس نـــــــــــــــــه دانش گستر مدرسه نـــــــــــــــــه اموزشگاه حوضه نـــــــــــــه دانش سرا دانشگاه محصل نــــــــــــــه دانش اموز تحصیلات نــــــــــــــــه دانش اموخته همه افزار وموره های اسرائیل اند زنتو گاییدم نیوشا 🍆😂بیتا😂

دیدار سفیر ترکیه با وزیر امور قومی و مذهبی اداره اقلیم کرد شمال عراقدیدار سفیر ترکیه با وزیر امور قومی و مذهبی اداره اقلیم کرد شمال عراق علیرضا گونئی، سفیر ترکیه در بغداد طی سفری به اربیل با آیدین معروف، وزیر امور قومی و مذهبی اداره اقلیم کرد شمال عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر خارجه عراق خواستار مذاکرات مستقیم بین ایران و آمریکا شدوزیر خارجه عراق می‌گوید که پیشنهاد مذاکرات مستقیم بین تهران و واشینگتن را با آمریکایی‌ها و همچنین همتای ایرانی‌اش در میان گذاشته است.

وزیر خارجه عراق خواستار مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا شد | DW | 23.12.2021فواد حسین، وزیر امور خارجه عراق که برای دیدار رسمی به ایران سفر کرده است در کنفرانس خبری مشترک با حسین امیر عبداللهیان گفت زمان آن رسیده که گفت‌وگوهای مستقیمی میان ایران و آمریکا انجام شود.

310 شبه‌نظامی حوثی در حملات هوایی ائتلاف عربی در مأرب کشته شدندائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد ظرف 24 ساعت گذشته در حمایت از نیروهای ارتش ملی و غیرنظامیان 36 رشته عملیات هوایی در استان مأرب یمن انجام