مذاکرات احیای برجام از روز دوشنبه از سر گرفته خواهد شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 28 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اتحادیه اروپا امروز پنج‌شنبه ۲۳ دسامبر اعلام کرد که مذاکره‌کنندگان ایران و پنج قدرت جهانی که برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ تلاش می‌کنند، مذاکراتشان را هفته آینده در وین از سر خواهند گرفت.

اما اینک اتحادیه اروپا اعلام کرده که بریتانیا، فرانسه، آلمان، چین، روسیه و ایران تلاش‌های خود رابرای احیای برجام از روز دوشنبه از سر خواهند گرفت.

اگر چه برخی رسانه‌های خبری اعلام کرده‌اند که مذاکره کننده ارشد ایران پس از رد درخواست‌های کشورش از سوی سه کشور اروپایی باقی مانده در برجام، برای مشورت به تهران بازگشته است اما آقای امیرعبداللهیان از رسیدن به یک دستور کار واحد در آخرین دور مذاکرات وین خبر داد.

پس از تصمیم آمریکا برای خروج از توافق برجام در سال ۲۰۱۸ و اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران، تهران در برنامه هسته‌ای خود تجدید نظر کرد. ایران همچنین دسترسی ناظران آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به تاسیسات هسته‌ای خود محدود کرده است، تصمیمی که با ابراز نگرانی برخی کشورها مواجه شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انریکه مورا: مذاکرات احیای برجام ششم دی از سر گرفته می‌شود | DW | 23.12.2021هماهنگ‌کننده مذاکرات احیای برجام اعلام کرده دور بعدی این مذاکرات پس از چند روز وقفه از ششم دی‌ماه ادامه می‌یابد. سه کشور اروپایی طرف توافق هسته‌ای علت این وقفه را درخواست ایران عنوان کرده اما تهران آن را تکذیب می‌کند. آنگاه که ارباب از نوکرفرمانبردار نافرمانی نومیدمیشود
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دور هشتم مذاکرات وین دوشنبه از سرگرفته می‌شودمعاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد دور هشتم مذاکرات هسته‌ای ایران در وین از روز دوشنبه از سرگرفته خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مذاکرات هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی «پنجم دی» از سرگرفته می‌شوددیپلمات‌های سه کشور اروپایی درگیر در مذاکرات احیای برجام پس از وقفه‌ای که هفته گذشته در گفت‌وگوها افتاد، نسبت به بن‌بست در مذاکرات هشدار دادند. سه کشور غارتگر نسبت به پایان عمر دست نشانده های خودشان اعلام وضعیت کردند!!!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

هشتمین دور مذاکرات وین از دوشنبه ششم دی‌ماه آغاز می‌شوداتحادیه اروپا و همچنین نماینده روسیه تایید کردند که هشتمین دور مذاکرات احیای برجام از روز دوشنبه ۲۷ دسامبر (ششم دی‌ماه) در وین از سرگرفته می‌شود.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مورا: دور هشتم مذاکرات اتمی وین دوشنبه آینده از سرگرفته می‌شودانریکه مورا، هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات اتمی وین اعلام کرد که دور هشتم این مذاکرات دوشنبه آینده 27 دسامبر از سرگرفته می‌شود.مورا، پنج‌شنبه، 23
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

انریکه مورا: مذاکرات وین دوشنبه از سرگرفته می‌شودمعاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد، مذاکرات وین از روز دوشنبه ٢٧ دسامبر (ششم دیماه) از سرگرفته خواهد شد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »