پمپئو برای شرکت در افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی به دوحه می‌رود - BBC News فارسی

21/06/1399 12:52:00 ب.ظ

پمپئو برای شرکت در افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی به دوحه می‌رود

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته در کاخ سفید گفت که مایک پومپئو، وزیر خارجه، عازم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه قطر است. آقای ترامپ گفت که این مذاکرات، نتیجه ماه‌ها و سال‌ها تلاش‌ جدی دیپلماتیک دولت اوست. ۷ دقیقه پیش منبع تصویر، Getty Images دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته اعلام کرد که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، عازم افتتاحیه مذاکرات بین‌الافغانی در دوحه قطر است.

آقای ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی در کاخ سفید گفت که این مذاکرات، نتیجه ماه‌ها و سال‌ها تلاش‌ جدی دیپلماتیک دولت اوست.

دونالد ترامپ افزود پس از چندین دهه‌ منازعه و حدود بیست سالی که آمریکا وارد این منازعه شده، ایالات متحده نقش مهمی را بازی کرده تا دو طرف را پشت میز مذاکره بنشاند. وزارت خارجه آمریکا نیز با صدور بیانیه‌ای گفته که مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا برای شرکت در روز افتتاحیه مذاکرات بین الافغانی در روز ۱۲ سپتامبر در دوحه قطر است.

شب گذشته، پس از آن که طالبان تایید کرد که شش زندانی جنجالی طالبان توسط هواپیمای قطری به دوحه انتقال یافته‌اند، سخنگوی این گروه با صدور بیانیه‌ای به طور رسمی از آمادگی برای آغاز مذاکرات در روز شنبه خبر داد. headtopics.com

توضیح تصویر، شش زندانی طالبان در دوحه تحت نظر خواهند ماند حکومت افغانستان نیز هیات مذاکره کننده صلح را به رهبری عدبالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه، عصر امروز به دوحه قطر می‌فرستد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

صلح طالبان با دولت؛ مذاکرات بین‌الافغانی بالاخره در قطر آغاز می‌شودمذاکرات بین‌الافغانی در قطر، برغم توافق طالبان و آمریکا در حالی آغاز می‌شود که این گروه به حملات خود در افغانستان ادامه می‌دهد.

وزیر خارجه آمریکا آغاز مذاکرات صلح در افغانستان را یک «فرصت تاریخی» خواند🔺وزیر خارجه آمریکا آغاز مذاکرات صلح در افغانستان را یک «فرصت تاریخی» خواند ⚡️مایک پمپئو آغاز این مذاکرات را یک فرصت تاریخی برای افغانستان برای پایان دادن به چهار دهه جنگ و خونریزی در آن کشور خواند.

کرونا در ایران؛ تهران روی موج قرمز سینوسی، برگزاری مراسم اربعین در دستور کار

هفت مامور پلیس در حمله به پاسگاهی در افغانستان زخمی شدند

شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران، مانعی در برابر اصلاحات در عراق | DW | 09.09.2020نخست وزیر عراق قول داده است اقتصاد بیمار را بهبود بخشد، با فساد مبارزه کند و پس از سالیان ناامنی و آشوب امنیت را به کشور برگرداند؛ اما گروه‌های مسلح مانعی در راه اصلاحات هستند، از همه بدتر شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران.

نامه نمکی به رییس دستگاه قضا در پی ادعاهایی درباره پیمانکاری فرزندش در پروژه های بیمارستانیوزیر بهداشت در واکنش به برخی ادعاها مبنی بر پیمانکاری فرزندش در سه پروژه بیمارستانی، در نامه ای به رییس قوه قضائیه ضمن درخواست برای ارایه مدرک از سوی افرادی که ادعای فساد و تخلف فرزندش را داشتند، تاکید کرد : اجازه ندهید بعضی از جایگاهها و تریبون ها از برخورد قانونی مصون باشند.