ارز صادراتی بازنگشته مربوط به ۱۵ هزار کارت است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 63%

ارز صادراتی بازنگشته مربوط به ۱۵ هزار کارت است رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی: ارز بازنگشته مربوط به ۱۵ هزار کارت است که از این عدد تنها ۵۰۰۰ کارت، کارت بازرگانی است و حدود ۹۰۰۰ کارت،کارت پیله‌وری(کارتی که به ساکنان مناطق مرزی داده می‌شود) بوده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جمشید نفر در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی که مربوط به بازنگشتن ۲۷ میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور است باید با مدرک و اطلاعات دقیق ارائه شود. اینکه ما بخواهیم بخش خصوصی را عامل این اتفاق بدانیم نه تنها درست نیست که اصلا با واقعیت‌ها سازگاری ندارد.

وی با اشاره به مسئولیت‌های بخش خصوصی برای بازگشت ارز در بخش‌نامه‌های اجرایی، گفت: طبق این بخش نامه‌ها، کل ارزی که باید بخش خصوصی در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به کشور باز می‌گرداند، حدود ۱۲.۵ میلیارد دلار بوده است. این موضوع در نتیجه تحقیقات اتاق بازرگانی مشخص شده و در نامه رییس اتاق به معاون اول رییس جمهور تشریح شده است.

نفر تاکید کرد: معتقدم از ارز بازنگشته، صادرکنندگان شناسنامه دار هیچ سهمی ندارند. بخش قابل توجهی از این ارز مربوط به کارت‌های پیله وری، ورود موقت کالا یا فروش امانی است. در این میان صادرکننده نماهایی نیز بوده اند که با استفاده از بخش‌نامه‌ها و شرایط کشور، ارز خود را بازنگردانده اند. وی خاطر نشان کرد: در شرایط فعلی، تداوم فشارها بر صادرکنندگان می‌تواند به کاهش جدی صادرات منجر شود که نشانه‌های خود را از ابتدای سال نشان داده است. متاسفانه هنوز بانک مرکزی با پیشنهاد ما موافقت نکرده و اگر گزینه‌هایی مانند واردات در برابر صادرات فعال نشود، ما باز شاهد ریزش صادرات خواهیم بود.

به گزارش ایسنا، چندی قبل بانک مرکزی اعلام کرد که حدود ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور بازنگشته و متخلفان را با تعلیق کارت‌های بازرگانی یا معرفی به قوه قضاییه جریمه خواهد کرد. مسئولان اتاق بازرگانی بارها اعلام کرده‌اند که این عدد را قبول نداشته و آماده بررسی جزییات این آمار هستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ک‌.الف فعلاً به «زنای به عنف» تفهیم اتهام نشده استوکیل پنج شاکی متهم تجاوز به دختران گفت: من به عنوان وکیل و شاکیانی که دارم، هیچ کدام با مجازات نهایی یعنی اعدام موافق نیستیم. اما نکته مهم این است که نباید حکم قانونی برای این جرم سبب شود این بازمانده‌های تجاوز مجدداً تحت فشاری جدید از سوی جامعه قرار گیرند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

۷۵۰ نازل سوخت خراب است/ کمبود قطعه جایگاه‌ها را به تعطیلی می‌کشاندایلنا:رئیس کانون انجمن‌های صنفی جایگاه ‌داران سوخت کشور با بیان اینکه بیش از ۷۵۰ نازل در کشور دچار خرابی و تعطیل شده‌اند، گفت: جایگاه‌ها بعلت ناقص بودن تاسیسات و یا قطعاتی که برای تعویض و یا تعمیر داده می‌شود، دچار مشکل هستند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

سراسر ایران کارگاه بزرگ ریلی است/ اتصال دریای خزر به خلیج فارس تا پایان سالمعاون رئیس جمهور، با بیان اینکه هم اکنون سراسر ایران یک کارگاه ریلی است، گفت: وزارت راه و شهرسازی با قوت این پروژه ها را ادامه و گسترش می دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز استروحانی: *کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز است *عده‌ای فکر می‌کردند اگر اجازه عزاداری یا اگر مدارس باز شوند کرونا از کنترل ما خارج می‌شود *اما می‌بینیم که چون پروتکل‌ها رعایت می‌شود، آمار ابتلا هم در برخی مناطق کاهشی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پژوهشگران: ویروس کرونا ممکن است مستقیما به مغز حمله کنددانشمندان دریافتند که ویروس کرونا می‌تواند به سلول‌های عصبی حمله کند و از آنها برای تکثیر خود بهره ببرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ظریف خطاب به ترامپ : جنگ در هر شکلی بد استتهران- ایرنا - محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری با اشاره به دو رویی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در انتقاد از جنگ و فروش همزمان تسلیحات به کشورهای منطقه، تاکید کرد که جنگ در هر شکلی بد است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »