پس از تعهد تهران و برغم درخواست آمریکا جبل‌الطارق نفتکش ایرانی را آزاد کرد

24/05/1398 08:00:00 ب.ظ

به گزارش روزنامه «كرونيكل» چاپ جبل الطارق، مقامات جبل الطارق نفتکش ایرانی گریس1 را عل‌رغم درخواست

به گزارش روزنامه «كرونيكل» چاپ جبل الطارق، مقامات جبل الطارق نفتکش ایرانی گریس1 را عل‌رغم درخواست دادگاه جبل الطارق حکم آزاد کردن نتفکش ایرانی را امروز پنجشنبه صادر کرد.

بر اساس گزارش این روزنامه حکم آزادی گریس1 پس از آن صادر شد که دولت ایران رسما متعهد شد که محموله نفتی خود را در سوریه تخلیه نکند. این روزنامه در صفحه رسمی خود در تویتر نوشت: «بر این اساس نخست‌وزیر حکومت حرکت خود ادامه دهد.»

از سوی دیگر حمید بعیدی‌نژاد سفیر ایران در لندن در تویتی نوشت: « آمریکا با تلاشهای مذبوحانه ی آخرین لحظه ی خود قصد داشت مانع رفع توقیف نفتکش شود که با شکست تحقیرآمیزی مواجه شد. با تلاشهای روزهای گذشته تمام مقدمات و تمهیدات فنی لازم برای حرکت نفتکش به دریای آزاد نیز تامین شده است و کشتی بزودی منطقه ی جبل الطارق را ترک خواهد نمود.»

درخواست آمریکا برای مصادر نفتکش ایرانی دادستان جبل الطارق روز پنجشنبه اعلام کرد که ایالات متحده از مقامات این منطقه وابسته به بریتانیا خواسته تا نفتکش ایرانی را كه یک ماه پیش توقیف کرده مصادره کند، این در حالی است که دادگاه عالی جبل الطارق خود را برای آزاد کردن گریس1 آماده می‌کرد. headtopics.com

در همین راستا جوزف تریای نماینده دادستانی کل جبل الطارق در دادگاه عالی حضور یافته بود.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

دغدغه‌های ایران فردا ضرورت توسعه انگیزه‌های میهن‌دوستی | سید‌مصطفی هاشمی‌طبا

به خاطر دارم در اوایل پیروزی انقلاب، موضوع میهن‌دوستی، فرعی بر اهداف انقلاب تلقی می‌شد و حتی وقتی اساسنامه کمیته ملی المپیک به بزرگی که بعدها شهید شد ارائه شد، او از به‌کار‌بردن لفظ «ملی» انتقاد کرد و آن را نپذیرفت و حتی در طول یک یا دو دهه سرود معروف «ای‌ ایران» به‌نوعی بایکوت شد و برخی بزرگان سرود معروف «ما گل‌های خندانیم، فرزندان ایرانیم، ما سرزمین خود را مانند جان می‌دانیم» را برنمی‌تافتند. در همان حال، آرمان فلسطین و آزادی سرزمین فلسطین و قدس بحق ازجمله اهداف انقلاب اسلامی قرار گرفت و از همین رهگذر برکات و نیز زیان‌هایی متوجه انقلاب و کشورمان شد. در آن‌ موقع، چگونگی ارتباط آرمان آزادی فلسطین با سرزمین مادری‌مان تحلیل نشد. سؤال نشد که آرمان آزادی فلسطین به چه چیز بازمی‌گردد؟ ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

فرمانده و ۳ افسر نفت‌کش ایرانی آزاد شدند/ واکنش دادگاه جبل‌الطارق به درخواست مداخله‌جویانه آمریکافرمانده و سه افسر نفت‌کش توقیف شده ایرانی آزاد شدند.

جبل‌الطارق نفتکش ایرانی را آزاد کرددادگاه عالی جبل الطارق حکم آزادی نفتکش گریس-1 ایران که در تاریخ 4 جولای توقیف شده بود را صادر کرد. - خبرگزاری آناتولی

نفتکش ایرانی گریس ۱ رفع توقیف شدنفتکش ایرانی گریس_۱ پس از حدود ۴۰ روز توقیف در جبل الطارق آزاد شد. دادگاه عالی جبل‌الطارق سرانجام پس از تردید‌هایی در خصوص آزادی این نفتکش، عصر روز پنجشنبه ۲۴ مرداد، رای به رفع توقیف گریس_۱ داد.

نفتکش ایرانی رفع توقیف شد | DW | 15.08.2019مقامات جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا، نفتکش 'گریس ۱' را رفع توقیف کردند. از ناخدای کشتی تعهد گرفته شده که پس از آزادی رهسپار سوریه نشود. وزارت دادگستری آمریکا در صدد بود نفتکش را در اختیار بگیرد.

نفتکش ایرانی گریس ۱ در جبل الطارق رفع توقیف شدیک مقام رسمی جبل الطارق به یورونیوز گفت که واشنگتن می‌خواهد نفتکش ایرانی گریس-۱ به نفع آمریکا توقیف شود. دادگاه عالی جبل الطارق که قرار بود صبح امروز درباره ادامه یا عدم ادامه توقیف این نفتکش تصمیم بگیرد تا ساعاتی دیگر در خصوص درخواست رسمی آمریکا رای خود را صادر خواهد کرد.

آمریکا برای تحویل نفتکش ایرانی به دادگاه جبل‌الطارق مراجعه کردوزارت دفاع آمریکا برای تحویل نفت‌کش گریس-1 ایران به دادگاه جبل‌الطارق در جنوب اسپانیا مراجعه کرده است. - خبرگزاری آناتولی