عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس شورای حاکمیت سودان برگزیده شد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پنج تن از اعضای شورای نظامی انتقالی سودان به عنوان نماینده در شورای حاکمیت سودان برگزید شدند و

شورای نظامی افزون بر سرلشکر عبدالفتاح برهان همچنین سرلشکر محمد حمدان معروف به «حمیدتی»، سرلشکر شمس‌الدین کباشی، سرلشکر یاسر العطا و سرلشکر صلاح عبدالخالق را برای عضویت در شورای حاکمیت که متشکل از نظامیان و غیرنظامیان مخالف رژیم سابق است برگزید.از سوی دیگر ساطع الحاج یکی از اعضای رهبری نیروهای آزادی‌خواه و تحول‌طلب از تکمیل ترتیبات مقدماتی برای امضای سند قانون اساسی و سیاسی در 17 اوت جاری در سالن الصداقه خارطوم خبر داد.

او گفت، امضای سند قانون اساسی و سیاسی بیانگر مرحلهِ نخستِ طرحی بزرگ است که به منظور تطبیق آرمان‌های ملت سودان در راه تحول دمکراتیک، برقراری صلح پاینده و تشکیل دولت شهروندی، قانون و حقوق برپایه صورت می‌گیرد. یادآوری می‌شود که در چهارم اوت جاری نمایندگان شورای انتقالی نظامی و ائتلاف اصلی مخالفین سودانی اعلاميه قانون اساسي را موقتا امضا کردند تا زمینه برای تشکیل دولت انتقالی در سودان مهیا شود.

قرار است دو طرف در 17 اوت اعلامیه قانون اساسی را به‌ طور نهایی امضا کنند و یک روز بعد یعنی در 18 اوت تشکیل شورای حاکمیت سودان ایجاد خواهد شد تا در 20 اوت نخست وزیر را انتخاب و در 28 اوت دولت جدید را برگزیند.بر اساس سند قانون اساسی، صلاحیت‌های شورای حاکمیت شامل اعلام حالت فوق‌العاده بر اساس درخواست شورای وزرا پس از موافقت مجلس قانون‌گذاری انتقالی طی 15 روز از تاربخ اعلام آن خواهد بود.

سند قانون اساسی دروه انتقالی نوشته شده در سال 2019، صلاحیت اعلام جنگ بنا به درخواست شورای امنیت و دفاع را به شورای حاکمیت می‌دهد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عضو شورای شهر تهران: دولت و دستگاه قضا به موضوع بازداشت حاجتی وارد شوندتهران- ایرناپلاس- یک عضو شورای شهر تهران در واکنش به حذف مهدی حاجتی از شورای شهر شیراز می‌گوید: ما از طریق شورای عالی استان‌ها پیگیر موضوع آقای حاجتی هستیم، اما دولت و دستگاه قضا باید به‌صورت جدی به این ماجرا وارد شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

پاکستان خواهان برگزاری نشست شورای امنیت درباره کشمیر شدپاکستان از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است نشستی اضطراری درباره وضعیت کشمیر برگزار کند. به گزارش رویترز، وزارت امور خارجه پاکستان در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرده است ک
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پاکستان خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره کشمیر شد | DW | 14.08.2019دولت پاکستان در واکنش به لغو اختیارات ویژه ساکنان کشمیر از سوی هند با ارسال نامه‌ای خواستار برگزاری اجلاس ویژه شورای امنیت شد. پاکستان اعلام کرد که مایل به افزایش تنش نیست، اما در صورت لزوم آماده است از خود دفاع کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

منابع بررسی صلاحیت کاندیداها، از بسیج تا دفاتر استانی شورای نگهبانتهران- ایرناپلاس- در حالی که قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید می‌کند شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان باید از مراجع چهارگانه شامل دادگستری، وزارت اطلاعات، ثبت احوال و نیروی انتظامی استعلام بگیرد، سخنگوی این شورا می‌گوید منع قانونی برای استعلام از سایر مراجع چون اطلاعات سپاه و شورای عالی امنیت ملی وجود ندارد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

نظارت کمیته مشترک سعودی اماراتی بر عقب‌نشینی «شورای انتقالی» در عدنیک کمیته مشترک سعودی اماراتی، روز پنجشنبه وارد عدن پایتخت موقت یمن شد تا بر عقب‌نشینی نیروهای شورای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

چین: شورای امنیت درباره جامو و کشمیر تشکیل جلسه دهد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »