چین: شورای امنیت درباره جامو و کشمیر تشکیل جلسه دهد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جمهوری خلق چین خواهان تشکیل جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای بررسی تصمیم دولت هند درباره وضعیت جامو و کشمیر شد.

چین در پی اقدام دولت هند برای لغو وضعیت ویژه منطقه جامو و کشمیر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست نشست فوری و برای بررسی این مسئله ترتیب دهد.پیش از این نیز پاکستان طی سه نامه جداگانه شورای امنیت را به تشکیل جلسه اضطراری جهت بررسی تصمیم دولت هند برای تغییر وضعیت جامو و کشمیر فراخوانده بود.

مقامات دهلی نو روز 5 اوت ماده 370 قانون اساسی که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می کند را لغو کردند.پس از استقلال هند و پاکستان از استعمار بریتانیا تاکنون 3 جنگ در سال‌های میان دو کشور بر سر مسئله کشمیر رخ داده و بیش از 70 هزار نفر در این درگیری‌‌ها کشته شدند. گروه‌های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را آغاز کردند. از سال 1989 تاکنون بیش از 100 هزار کشمیری توسط نیروهای امنیتی هند کشته و بیش از 10 هزار زن در این منطقه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند.

هر از چند گاهی در خط کنترل منطقه آزاد کشمیر که در کنترل پاکستان قرار دارد و همچنین منطقه جامو و کشمیر که تحت حاکمیت هند است، درگیری‌هایی میان نظامیان دو کشور روی می دهد. از سال 2003 تاکنون دو طرف یکدیگر را به نقض آتش‌بس در این منطقه متهم می‌کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پاکستان خواستار انعقاد نشست فوری شورای امنیت درباره کشمیر شدپاکستان شامگاه سه‌شنبه 13 اوت ضمن دعوت از شورای امنیت سازمان ملل متحد برای انعقاد نشستی فوری درباره
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پاکستان خواستار برگزاری نشست شورای امنیت درباره کشمیر شد | DW | 14.08.2019دولت پاکستان در واکنش به لغو اختیارات ویژه ساکنان کشمیر از سوی هند با ارسال نامه‌ای خواستار برگزاری اجلاس ویژه شورای امنیت شد. پاکستان اعلام کرد که مایل به افزایش تنش نیست، اما در صورت لزوم آماده است از خود دفاع کند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پاکستان خواهان برگزاری نشست شورای امنیت درباره کشمیر شدپاکستان از شورای امنیت سازمان ملل خواسته است نشستی اضطراری درباره وضعیت کشمیر برگزار کند. به گزارش رویترز، وزارت امور خارجه پاکستان در نامه‌ای خطاب به رئیس شورای امنیت سازمان ملل درخواست کرده است ک
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نظارت کمیته مشترک سعودی اماراتی بر عقب‌نشینی «شورای انتقالی» در عدنیک کمیته مشترک سعودی اماراتی، روز پنجشنبه وارد عدن پایتخت موقت یمن شد تا بر عقب‌نشینی نیروهای شورای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عضو شورای شهر تهران: دولت و دستگاه قضا به موضوع بازداشت حاجتی وارد شوندتهران- ایرناپلاس- یک عضو شورای شهر تهران در واکنش به حذف مهدی حاجتی از شورای شهر شیراز می‌گوید: ما از طریق شورای عالی استان‌ها پیگیر موضوع آقای حاجتی هستیم، اما دولت و دستگاه قضا باید به‌صورت جدی به این ماجرا وارد شود.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

منابع بررسی صلاحیت کاندیداها، از بسیج تا دفاتر استانی شورای نگهبانتهران- ایرناپلاس- در حالی که قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید می‌کند شورای نگهبان برای رسیدگی به صلاحیت داوطلبان باید از مراجع چهارگانه شامل دادگستری، وزارت اطلاعات، ثبت احوال و نیروی انتظامی استعلام بگیرد، سخنگوی این شورا می‌گوید منع قانونی برای استعلام از سایر مراجع چون اطلاعات سپاه و شورای عالی امنیت ملی وجود ندارد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »