نفتکش ایرانی رفع توقیف شد | DW | 15.08.2019

24/05/1398 06:44 ب.ظ

مقامات جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا، نفتکش 'گریس ۱' را رفع توقیف کردند. از ناخدای کشتی تعهد گرفته شده که پس از آزادی رهسپار سوریه نشود. وزارت دادگستری آمریکا در صدد بود نفتکش را در اختیار بگیرد.

مقامات جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا، نفتکش 'گریس ۱' را رفع توقیف کردند. از ناخدای کشتی تعهد گرفته شده که پس از آزادی رهسپار سوریه نشود. وزارت دادگستری آمریکا در صدد بود نفتکش را در اختیار بگیرد. مقامات جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا، نفتکش"گریس ۱" را رفع توقیف کردند. از ناخدای کشتی تعهد گرفته شده که پس از آزادی رهسپار سوریه نشود. وزارت دادگستری آمریکا در صدد بود نفتکش را در اختیار بگیرد.

نفتکش"گریس ۱" با دستور مقامات جبل الطارق رفع توقیف شد. روزنامه"جبل الطارق کرونیکل" می‌نویسد از ناخدای کشتی تضمین گرفته شده که نفتکش پس از آزادی رهسپار سوریه نشود.

خبر رفع توقیف این نفتکش، نخست در توییتر روزنامه یاد شده منتشر شد. قرار بود دیوان عالی جبل الطارق صبح پنجشنبه ۱۵ اوت حکم آزادی کشتی را صادر کند اما وزارت دادگستری آمریکا از دولت محلی جبل الطارق خواست توقیف نفتکش را تمدید کند.

قاضی دادگاه اعلام کرده که اطلاعی از درخواست آمریکا ندارد و تصمیم‌اش را بر اساس شواهد و مدارک مربوط به پرونده گرفته است. حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در لندن، در توییتر نوشته که"تلاش‌های مذبوحانه آمریکا" برای ممانعت از رفع توقیف نفتکش با"شکست تحقیرآمیز" روبرو شد. او در توییت دیگری تاکید کرده که گفت‌وگوهای مستمری در ۴۰ روز گذشته در سطح سیاسی، حقوقی و فنی با طرف انگلیسی در جریان بود.۱" headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

بعیدی‌نژاد: رفع توقیف نفتکش ایرانی منوط به رای دادگاه جبل الطارق استسفیر ایران در لندن گفت که رفع توقیف نفتکش این کشور «گریس-1» منوط به رای جلسه امروز دادگاه جبل الطارق خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی

نفتکش ایرانی گریس ۱ در جبل الطارق رفع توقیف شدیک مقام رسمی جبل الطارق به یورونیوز گفت که واشنگتن می‌خواهد نفتکش ایرانی گریس-۱ به نفع آمریکا توقیف شود. دادگاه عالی جبل الطارق که قرار بود صبح امروز درباره ادامه یا عدم ادامه توقیف این نفتکش تصمیم بگیرد تا ساعاتی دیگر در خصوص درخواست رسمی آمریکا رای خود را صادر خواهد کرد.

نفتکش ایرانی گریس ۱ رفع توقیف شدنفتکش ایرانی گریس_۱ پس از حدود ۴۰ روز توقیف در جبل الطارق آزاد شد. دادگاه عالی جبل‌الطارق سرانجام پس از تردید‌هایی در خصوص آزادی این نفتکش، عصر روز پنجشنبه ۲۴ مرداد، رای به رفع توقیف گریس_۱ داد.

منابع حکومت جبل طارق از آزادی قریب‌الوقوع نفتکش توقیف شده ایران خبر دادندمنابع نزدیک به «فابیان پیکاردو» نخست وزیر حکومت جبل طارق، روز پنجشنبه 15 اوت از آزادی قریب الوقوع

ادعای یک روزنامه جبل‌الطارق: وزارت دادگستری آمریکا به دنبال توقیف نفتکش ایرانی استوزارت دادگستری آمریکا درخواست توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ را به مقام‌های جبل‌الطارق ارائه کرده است. به گزارش رویترز، روزنامه «جبل‌الطارق کرونیکل» در گزارشی نوشت که مقام‌های وزارت دادگستری آمریکا، خوا

سیگنال تغییر مقصد نفتکش توقیف شده ایران؛ ماجرا چه بود؟🎥سیگنال تغییر مقصد نفتکش توقیف شده ایران؛ ماجرا چه بود؟ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران از علاقمندی بریتانیا برای آزاد کردن کشتی توقیف شده حامل نفت ایران خبر داد و گفت: «اسنادی بین دو کشور مبادله شده که در رفع توقیف این کشتی کمک می‌کند.»