پست مرزی اصلی افغانستان با ترکمنستان به دست طالبان سقوط کرد

18/04/1400 05:29:00 ب.ظ

پست مرزی اصلی افغانستان با ترکمنستان به دست طالبان سقوط کرد جزئیات بیشتر🔽

در تحولی دیگر در پیوند با افغانستان، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه گفت که مأموریت آینده ترکیه در فرودگاه کابل در حال شکل گیری است. اردوغان به خبرنگاران گفت: «ما با ایالات متحده و ناتو درباره مأموریت‌های آینده (ترکیه) و این که چه چیزی را می‌پذیریم و چه چیزی را نه، تکلیف را مشخص کردیم.

» کنترل دروازه افغانستان به جهان؛ آیا ترکیه در تامین امنیت فرودگاه کابل قمار می‌کند؟

وی افزود: «ما این مسئله را در جلسات ناتو و در ملاقات من با بایدن و در هنگام گفتگوهای بین هیئت‌های خود مطرح كردیم. انشاءالله ما این اقدام را به بهترین نحو در افغانستان اجرا خواهیم كرد.» واشنگتن پس از دیدار جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا و رجب طیب اردوغان در حاشیه نشست ناتو در ماه ژوئن در بروکسل، از «پایبندی روشن» آنکارا برای ایفای «نقشی اساسی» در تأمین امنیت فرودگاه کابل استقبال کرد.

پس از آن دیدار، بحث و گفتگوهای دو طرف برای تعریف نحوه انجام مأموریت ترکیه در فرودگاه کابل افزایش یافت و به ویژه در سفر هیئت آمریکایی به آنکارا در ماه ژوئن و در چندین مکالمه تلفنی بین خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه و لوید آستین، همتای آمریکایی‌اش مطرح شد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

تصاویری از درگیری پلیس با معترضان ضد قرنطینه در کنیاپلیس همچنین برای متفرق ساختن معترضان گازاشک‌آور و تیر هوایی شلیک کرد.

نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۰: انگلیس با پیروزی مقابل دانمارک حریف ایتالیا در فینال شد - BBC News فارسیتیم ملی فوتبال انگلیس پس از ۵۵ سال انتظار توانست به فینال یک تورنمنت مهم (جام جهانی و یورو) برسد. انگلیس با پیروزی ۱-۲ مقابل دانمارک حریف ایتالیا در دیدار نهایی یورو ۲۰۲۰ شد. bbcpersian یوفا فقط به فکر درآمد زایی هست و دانمارک قربانی این امور شد bbcpersian البته با الطاف داوری و وارِ کور پس این داور ویدیویی به چه درد می‌خوره؟

در ماه‌های اخیر بورس نشاط پیدا کرده است/بورس در بلندمدت سود قابل ملاحظه‌ای داردرئیس جمهور تلاش دولت یازدهم و دوازدهم را معطوف به توسعه و تعمیق بورس عنوان کرد و گفت: از ابتدای دولت یازدهم تصمیم دولت بر این بود تا کاری کنیم که شرکت‌های اقتصادی بزرگ دولتی را وارد بورس کنیم و مدیریت بنگاه‌ها در اختیار دولت نباشد. بخش بزرگی از این کار انجام گرفت، اما یک بخش بزرگی هم بخاطر مقاومت برخی دستگاه‌ها انجام نگرفت. معمولاً دستگاه‌ها برای اینکه از پول و کاسبی فاصله بگیرند و جدا بشوند، مقاومت می‌کنند. گوزیدی احتمالا باقی بقای ات جان مهرنوش و بقیه، فدایت آقای روحانی شما خوب در ملت گذاشتی و حالا نوبت بعدیه. دستمریزاد🤣🤣🤣 پولهای مردم و گرفتین یسری تابلو احداث فروختین

افزایش شش هزار نفری مبتلایان به کرونا در ایران در یک روز | DW | 08.07.2021موارد شناسایی ابتلا به کرونا در ایران طی یک روز با افزایش شدید نسبت به روز قبل از مرز ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. وضعیت برخی مناطق 'فوق بحرانی' توصیف می‌شود و انتقاد از وزیر بهداشت شدیدتر از همیشه شده است.

طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند🔺طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند ▪️این سومین گذرگاهی است که طالبان در یک هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی خارج می‌کند. آنها پیشتر دو گذرگاه در مرز‌های با تاجیکستان و ازبکستان را تصرف کرده‌اند ⬇️بیشتر بخوانید:

دستگیری ۱۱ مظنون مشارکت در قتل رئیس جمهور هائیتی در محوطۀ سفارت تایوانتا کنون ۲۶ نفر در این رابطه بازداشت شدند، در میان دستگیر شدگان دو نفر که گمان می‌رود هائیتی‌-آمریکایی هستند نیز وجود دارند؛ یکی از آنها ظاهرا از محافظان پیشین سفارت کانادا در پورتو پرنس بوده است. ۴ تا هستن که