افزایش شش هزار نفری مبتلایان به کرونا در ایران در یک روز | DW | 08.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

موارد شناسایی ابتلا به کرونا در ایران طی یک روز با افزایش شدید نسبت به روز قبل از مرز ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. وضعیت برخی مناطق 'فوق بحرانی' توصیف می‌شود و انتقاد از وزیر بهداشت شدیدتر از همیشه شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

موارد شناسایی ابتلا به کرونا در ایران طی یک روز با افزایش شدید نسبت به روز قبل از مرز ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. وضعیت برخی مناطق"فوق بحرانی" توصیف می‌شود و انتقاد از وزیر بهداشت شدیدتر از همیشه شده است.

به این ترتیب طی یک روز تعداد مبتلایان جدید بیش از شش هزار مورد افزایش یافته و به بالاترین سطح در روزهای اوج موج چهارم پاندمی در اواخر فروردین و ابتدای اردیبهشت ماه نزدیک می‌شود.گسترش شدید موج پنجم پاندمی در نقشه رنگ‌بندی کرونایی شهرها نیز آشکار است. تا پایان هفته سوم مرداد ۱۳ شهر در وضعیت قرمز (بسیار پر خطر) قرار داشتند، این تعداد از ابتدای تیرماه به سرعت رو به افزایش گذاشته و روز گذشته بیش از ۹ برابر شده است.

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان یک هفته پیش گفته بود، هم اکنون ۱۰ شهرستان استان بیمارستان ندارد و در مواردی افراد برای رسیدن به بیمارستان باید بیش‌ از ۱۰۰ کیلومتر را طی کنند. روزنامه خراسان در انتقاد تندی از وزیر بهداشت با یادآوری وعده‌های تحقق نیافته او در ماه‌های اخیر، مانند تبدیل ایران به صادرکننده واکسن کرونا تا اردیبهشت یا واکسینه کردن ۱۴ میلیون نفر تا اول تیر ماه خطاب به سعید نمکی نوشت: «آقای وزیر، حرف کمتر!»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تصویر خودروها و خانه‌های ویران شده ۴ روز پس از سیل و رانش زمین در ژاپنآنها این کار را به کمک سگ‌های زنده‌یاب و با استفاده از بیل مکانیکی و وسایل دیگر انجام می‌دهند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شناسایی۲۳ هزار و ۳۹۱ مبتلای جدید به کرونا/فوت ۱۳۶ بیمار در شبانه روز گذشته۱۳۶ فوتی و ۲۳۳۹۱ مبتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۳۳۹۱ نفر *جانباختگان جدید: ۱۳۶ نفر *مجموع مبتلایان: ۳۳۲۷۵۲۶ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۲۹۸۱۰۱۹ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۸۵۳۹۷ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۶۶۰۸۱۱۷ تهداد فوتی ها 10 برابر است. فوق العاده خاص کادر بهداشت و درمان اجرا کنید لطفا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تیراندازی به یک کولبر از فاصله ۵ متری در بانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

صادرات ترکیه به اروپا به بیش از 40 میلیارد دلار رسیدطی شش ماه اول امسال، صادرات ترکیه به کشورهای اروپایی 42 درصد افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پیک مرگ کرونایی در تهران دوباره رو به افزایش/ بهشت زهرا در آرایش بحرانیبا ورود به موج پنجم کرونا که به دلتا معروف شده است سازمان بهشت زهرای تهران در حالت آماده باش کامل قرار گرفت و کارکنان این سازمان که در طی ۱۷ ماه گذشته درکنار کادر درمان در صف اول مبارزه با کرونا قرار داشته اند برای پنجمین بار در ۵۱۰ روز گذشته وارد شرایط ویژه و بحرانی شدند. آخ😔
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

راب مالی: ایران در مذاکرات مربوط به بازگرداندن آمریکایی‌های در بند زیاده‌خواهی می‌کند؛ با سفر به ایران خودتان را به خطر نیاندازیدراب مالی، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، در پاسخ به پرسش بخش فارسی صدای آمریکا گفت: ایران در مذاکرات مربوط به بازگرداندن آمریکایی‌های در بند، زیاده‌خواهی می‌کند. آخوند دلار میخواد؟ برو یارو اصل قصه اینه که ما به کمتر از لغو کل تحریما راضی نمی شیم محسن رضایی گفته بور با گروگانگیری در امدزایی میکنیم شماها احمقید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »