طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند ▪️این سومین گذرگاهی است که طالبان در یک هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی خارج می‌کند. آنها پیشتر دو گذرگاه در مرز‌های با تاجیکستان و ازبکستان را تصرف کرده‌اند ⬇️بیشتر بخوانید:

خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس و رویترز روز پنجشنبه ۱۷ تیر از قول مقام‌های افغان و رسانه‌های ایران گزارش دادند طالبان یک گذرگاه مرزی کلیدی در مرز مشترک افغانستان و ایران را به تصرف خود در آوردند.

آسوشیتدپرس از قول یک مقام افغان نوشته است طالبان امروز کنترل گذرگاه اسلام قلعه در استان هرات را به دست گرفت. این سومین گذرگاهی است که طالبان در یک هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی خارج می‌کند.خبرگزاری رویترز نیز از قول دو مقام ارشد امنیتی افغانستان، که نخواستند هویتشان فاش شود، این خبر را تایید کرده است.

به گزارش شبکه العالم متعلق به صداوسیما، سربازان افغان به دنبال حمله طالبان گذرگاه را ترک کرده و به داخل ایران گریخته‌اند. گذرگاه اسلام قلعه حدود ۱۲۰ کیلومتر از شهر هرات، مرکز استان هرات، فاصله دارد. پیشروی گروه طالبان پس از آغاز روند خروج نیروهای نظامی آمریکا و ناتو از افغانستان، موجب نگرانی کشورهای منطقه شده است و برخی کشورها نیز اقدام به تعطیلی کنسولگری‌های خود در آن کشور کرده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طالبان گمرک اسلام‌قلعه در مرز ایران را تصرف کرد | DW | 08.07.2021رسانه‌ها از تصرف گذرگاه اسلا‌م‌قلعه در مرز افغانستان با ایران توسط طالبان خبر داده‌اند. گفته می‌شود که تجارت بین دو کشور متوقف شده است. به گزارش آسوشیتدپرس، سربازان افغان پست‌های خود را ترک کرده و به ایران گریخته‌اند. یعنی خاک بر سر دولت و ارتش افغانستان و حیف اون پولهایی که غربیها به اشرف‌غنی و دارو دسته‌اش دادن.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

طالبان گمرک اسلام قلعه در مرز ایران را تصرف کردگروه طالبان گمرک مرزی اسلام قلعه در مرز با ایران را به تصرف خود درآورد. - خبرگزاری آناتولی خاورمیانه شده محل امن تروریستا واسه خودشون دارن جولان میدن😕
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش شش هزار نفری مبتلایان به کرونا در ایران در یک روز | DW | 08.07.2021موارد شناسایی ابتلا به کرونا در ایران طی یک روز با افزایش شدید نسبت به روز قبل از مرز ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. وضعیت برخی مناطق 'فوق بحرانی' توصیف می‌شود و انتقاد از وزیر بهداشت شدیدتر از همیشه شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

یک قاضی در تگزاس مسئولیت عمده تیراندازی مرگبار در یک کلیسا را متوجه نیروی هوایی آمریکا دانست🔺یک قاضی در تگزاس مسئولیت عمده تیراندازی مرگبار در یک کلیسا را متوجه نیروی هوایی آمریکا دانست ▪️به گفته قاضی، نیروی هوایی آمریکا به دلیل قصور در ثبت سوابق جنایی این فرد در یک سیستم اطلاعات فدرال که هنگام فروش اسلحه مورد بررسی قرار می‌گیرد، مسئول است. تمام بدبختی هائیکه درجهان کشور های فقیر واسلام دچارمیشوند پروژه های غربی ها بخصوص امریکاست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تیراندازی به یک کولبر از فاصله ۵ متری در بانه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مقام‌های دبی: آتش‌سوزی کشتی در بندر جبل علی، حادثه و ناشی از انفجار یک کانتینر بودیک کشتی حین پهلو گرفتن در بندر جبل علی شامگاه چهارشنبه در اثر انفجار یکی از کانتینرهایش دچار آتش‌سوزی شد. مقام‌های دبی آتش‌سوزی این کشتی را «حادثه‌ای» ناشی از انفجار یکی از کانتینرهای روی کشتی توصیف کردند و گفتند این آتش‌سوزی مصدومی نداشته و مهار شده است.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »