پزشکان آلمانی: آلکسی ناوالنی مسموم شده، مرکل: مسئول این کار باید شناخته شود - BBC News فارسی

03/06/1399 10:33 ب.ظ

پزشکان آلمانی: آلکسی ناوالنی مسموم شده، مرکل؛ مسئول این کار باید شناخته شود

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از روسیه خواسته درباره حمله شیمیایی به آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس دولت روسیه به طور کامل و دقیق تحقیق کند. همزمان پزشکان بیمارستان چارته در برلین می‌گویند آزمایشات تایید می‌کند نوعی سم عملکرد عادی مغز و سیستم عصبی آقای ناوالنی را مخدوش کرده است. در گزارش بیمارستان آمده صدمات درازمدت قابل بهبودی نیست اما در حال حاضر خطر مرگ آقای ناوالنی را تهدید نمی‌کند. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از روسیه خواسته درباره حمله شیمیایی به آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس دولت روسیه به طور کامل و دقیق تحقیق کند. در همین حال، پزشکان بیمارستانی که در آلمان آقای ناوالنی را معاینه کرده‌اند می‌گویند او مسموم شده است.

همزمان با بیانیه پزشکان آلمانی درباره نوع مسمومیت آلکسی ناوالنی، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته تحقیقات شفافی در این باره باید صورت گیرد و کسی که مسئول این عمل بوده است، باید شناسایی و معرفی شود. بیانیه پزشکان بیمارستان چارته در برلین می‌گوید آزمایشات تایید می‌کند نوعی سم عملکرد عادی مغز و سیستم عصبی آقای ناوالنی را مخدوش کرده است.

در گزارش بیمارستان آمده صدمات درازمدت قابل بهبودی نیست اما در حال حاضر خطر مرگ آقای ناوالنی را تهدید نمی‌کند. او در اتاقی که نگهبان از آن محافظت می‌کند در بیهوشی به سر می‌برد. آقای ناوالنی از منتقدان سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است و کرملین را به فساد گسترده متهم می‌کند. headtopics.com

او چهار روز پیش در جریان پروازی به مسکو در هواپیما به زمین افتاد و هواپیما مجبور شد در شهر امسک فرود اضطراری داشته باشد و پس از آن آقای ناوالنی را فورا به بیمارستان منتقل کردند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بیمارستان محل مداوای آلکسی ناوالنی در آلمان: شواهدی از مسمومیت رهبر مخالفان در روسيه پیدا شده استبیمارستان محل مداوای آلکسی ناوالنی در آلمان: شواهدی از مسمومیت رهبر مخالفان در روسيه پیدا شده است پزشکان این بیمارستان در برلین گفتند که آلکسی ناوالنی ۴۴ ساله هنوز در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برد.

ما پزشکان برای سرزمین و جان هموطنان بی‌توجه به مصائب در صحنه بودیم

ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است🔺ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است ⚡️وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده با ارائه کمک‌های خارجی در واکنش به پاندمی کرونا در جهان پیشتاز است.

سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار داشت: امیدواریم که در آینده شرایط به نحوی باشد که پیمانکاران داخلی را توانمند کنیم و چند پیمانکار نفتی در حد IOC تربیت کنیم و هم بتوانیم در جایی که قراردادها برنده- برنده باشد از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم.

انکار هولوکاست در محل کشتار صدها نفر به دست نازی‌ها در فرانسهسربازان آلمان نازی در روز ۱۰ ژوئن سال ۱۹۴۴ میلادی ۶۴۲ نفر از ساکنان روستای «ارادور» را کشتند.

بخت ترامپ برای پیروزی در کالج الکترال و بقا در کاخ سفید چه قدر است؟دونالد ترامپ برای پیروزی در کالج الکترال و رسیدن به ۲۷۰ رای مورد نیاز باید بتواند پیروزی سال ۲۰۱۶ خود در اکثر ایالت‌های کلیدی مانند ویسکانسین، میشیگان، پنسیلوانیا، فلوریدا، کارولینای شمالی و اوهایو را تکرار کند.