سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟

احمد محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره قراردادهای مرحله سوم جهت اجرای پروژه‌های نگهداشت و افزایش بازیافت از میادین نفتی اظهار داشت: قراردادهای مرحله سوم در میادین اهواز 2،3 و5، میدان پازنان، لالی بنگستان، بینک، گچساران 1 و 2 و 3 و 4 بی‌بی‌حکیمه و گلخاری است که همگی در مرحله انجام مناقصه هستند، برندگان میدان بینک، سولابدر و لالی تا نیمه شهریور مشخص می‌شود، سایر قراردادها نیز به مرور به مناقصه می‌روند.

مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب درباره احتمال تجدیدنظر در قراردادها در صورت رفع تحریم‌ها گفت: صنعت نفت یک صنعت بین‌المللی است. برخی مخازن برای توسعه بشدت تکنولوژی‌محور هستند، یعنی تکنولوژی خاصی نیاز است که فعلا در کشور موجود نیست و باید این را بپذیریم که معدود مخازنی داریم که چنانچه بخواهیم آنها را توسعه دهیم نیازمند تکنولوژی روز دنیا هستیم، این موضوع خاص ایران هم نیست، تمام دنیا به همین شکل است، چون نفت یک صنعت بین‌المللی است.

به گزارش ایلنا، طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در قالب 33 بسته کاری در گستره فعالیت سه شرکت تابع شرکت ملی نفت ایران در محدوده جغرافیایی هفت استان کرمانشاه، ایلام، خوزستان، کهگیلویه‌وبویراحمد، بوشهر، فارس و هرمزگان تعریف شده است. اواخر مرداد ماه سال جاری نیز با 13 قرارداد طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت امضا شد و با احتساب 10 قرارداد مرحله نخست این طرح که سال 97 به امضا رسید، تاکنون در مجموع، تکلیف 23 قرارداد یعنی بیش از دوسوم بسته‌های کاری این طرح مشخص شده است و مابقی نیز تا پایان سال تعیین تکلیف خواهد شد تا از این مسیر 280 هزار بشکه به تولید نفت کشور اضافه شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تبعه خارجی مجوز صیادی در آب های ایران ندارد/ خرید امانی در دستور کار قرارگرفترئیس سازمان شیلات کشور: *تبعه خارجی مجوز صیادی در آب‌های ایران ندارد *مجوز صید به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی داده می‌شود *چیزی تحت عنوان فعالیت صیادان چینی نداریم *اگر کسی گزارشی از فعالیت صیادان خارجی در صیدگاه‌های ما دارد به صحت آن شک داریم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است🔺ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است ⚡️وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده با ارائه کمک‌های خارجی در واکنش به پاندمی کرونا در جهان پیشتاز است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

منشاء آتش‌سوزی در شبه جزیره میانکاله در ابهام - BBC News فارسیمنطقه حفاظت شده میانکاله یکی از سرمایه های طبیعی ایران به شمار میرود ولی در سالهای اخیر بخصوص امسال شاهد آتش سوزی‌های فراوانی بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هشدار روحانی در مورد خطر موج سوم کرونا در ایران - BBC News فارسیدر ایران، دومین شب عزاداری های محرم در حالی برگزار شد که شمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا بنا بر آمار رسمی همچنان بالای دو هزار نفر است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترافیک روان در جاده های کشور/ مه گرفتگی و کاهش دید در سه استانرئیس مرکز اطلاعات و پلیس راهور ناجا با اشاره به ترافیک روان در محورهای کشور، به تشریح وضعیت جوی جاده ها پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در طول تاریخ ترکیه در دریای سیاه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »