سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟

02/06/1399 09:04:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟

مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار داشت: امیدواریم که در آینده شرایط به نحوی باشد که پیمانکاران داخلی را توانمند کنیم و چند پیمانکار نفتی در حد IOC تربیت کنیم و هم بتوانیم در جایی که قراردادها برنده- برنده باشد از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم. وی رقم افزایش تولید از برنامه رشد بازیافت در میادین مرحله سوم را 100 هزار بشکه و سرجمع 280 هزار بشکه عنوان کرد که متناسب با حجم کاری تعریف شده، افزایش تولید خواهند داشت.

مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب درباره احتمال تجدیدنظر در قراردادها در صورت رفع تحریم‌ها گفت: صنعت نفت یک صنعت بین‌المللی است. برخی مخازن برای توسعه بشدت تکنولوژی‌محور هستند، یعنی تکنولوژی خاصی نیاز است که فعلا در کشور موجود نیست و باید این را بپذیریم که معدود مخازنی داریم که چنانچه بخواهیم آنها را توسعه دهیم نیازمند تکنولوژی روز دنیا هستیم، این موضوع خاص ایران هم نیست، تمام دنیا به همین شکل است، چون نفت یک صنعت بین‌المللی است.

وی با تاکید بر اینکه ما برای اجرای طرح‌های بالادستی از انواع روش‌هایی که بتوان منافع کشور را حداکثرسازی کرد، استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: اکنون اوضاع به گونه‌ای است که شرکت‌های خارجی مراجعه نمی‌کنند، اما امیدواریم که در آینده شرایط به نحوی باشد که پیمانکاران داخلی را توانمند کنیم و چند پیمانکار نفتی در حد IOC تربیت کنیم و هم بتوانیم در جایی که قراردادها برد- برد باشد از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

تبعه خارجی مجوز صیادی در آب های ایران ندارد/ خرید امانی در دستور کار قرارگرفترئیس سازمان شیلات کشور: *تبعه خارجی مجوز صیادی در آب‌های ایران ندارد *مجوز صید به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی داده می‌شود *چیزی تحت عنوان فعالیت صیادان چینی نداریم *اگر کسی گزارشی از فعالیت صیادان خارجی در صیدگاه‌های ما دارد به صحت آن شک داریم

ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است🔺ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است ⚡️وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده با ارائه کمک‌های خارجی در واکنش به پاندمی کرونا در جهان پیشتاز است.

منشاء آتش‌سوزی در شبه جزیره میانکاله در ابهام - BBC News فارسیمنطقه حفاظت شده میانکاله یکی از سرمایه های طبیعی ایران به شمار میرود ولی در سالهای اخیر بخصوص امسال شاهد آتش سوزی‌های فراوانی بوده است.

هشدار روحانی در مورد خطر موج سوم کرونا در ایران - BBC News فارسیدر ایران، دومین شب عزاداری های محرم در حالی برگزار شد که شمار روزانه مبتلایان به ویروس کرونا بنا بر آمار رسمی همچنان بالای دو هزار نفر است.

ترافیک روان در جاده های کشور/ مه گرفتگی و کاهش دید در سه استانرئیس مرکز اطلاعات و پلیس راهور ناجا با اشاره به ترافیک روان در محورهای کشور، به تشریح وضعیت جوی جاده ها پرداخت.

کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در طول تاریخ ترکیه در دریای سیاه