پرونده خبری هفته| مقصر گرانی دلار کیست؟

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

🎥 در گزارش ویدئویی اعتمادآنلاین ببینید: 📺 پرونده_خبری_هفته| مقصر گرانی دلار کیست؟ مشاهده ویدیو در سایت👇 👈

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نرخ ارز این روزها همچنان روند صعودی دارد و قیمت دلار 23 هزار تومان را رد کرده و سکه هم از مرز 10 میلیون تومان گذشته است. همچنان عده‌ای معتقدند افزایش نرخ دلار می‌تواند به سود دولت باشد، زیرا از این طریق بخشی از کسری بودجه جبران می‌شود، اما بی‌ثباتی بازار ارز و طلا که اتفاقاً تاثیر مستقیمی بر بازار مسکن دارد، علاوه بر فشار اقتصادی، بر دغدغه‌های روحی و روانی‌ مردم نیز افزوده است.

بدبینی شکل‌گرفته در میان برخی از کارگزاران اقتصادی، ورود ایران به لیست سیاه اف‌ای‌تی‌اف، تشدید تحریم‌ها، تامین کسری بودجه دولت و کاهش صادرات نفت، همه و همه موجب شد تا دولت نتواند بر بازار سرمایه مسلط شود. پیش از این اما برخی اقتصاددانان این افزایش قیمت را پیش‌بینی کرده بودند. اسفند سال گذشته نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلای تهران، گفته بود: «چنانچه قیمت انس جهانی طلا در ماه‌های آینده افزایش یابد و از طرف دیگر قیمت دلار کنترل نشود قیمت سکه در سال آینده گران خواهد شد.

بر همین اساس اواخر سال 96 قیمت دلار به 4700 تومان و سکه به یک میلیون و هفتصد و 95 تومان رسید. در همان زمان، ولی‌الله سیف، رئیس‌کل وقت بانک مرکزی، به مردم توصیه کرد ارز خارجی خریداری نکنند، به دلیل اینکه قیمت ارز «در روزهای آینده» کاهش می‌یابد، اما با وجود چنین توصیه‌ای قیمت ارز همچنان به رشد خود ادامه داد. سال 1397 با خروج ترامپ از برجام به بهانه‌های فعالیت‌های موشکی ایران، باز هم قیمت ارز رو به افزایش گذاشت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گرانی لجام‌گسیخته با اختصاص دلار دولتی به کالاهای مصرفی مردم از بین می‌رود
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

پس از یک‌روز آتش‌بس؛ درگیری‌ مرزی ارمنستان و آذربایجان از سر گرفته شدعلاوه بر درخواست روسیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا از دو کشور برای توقف درگیری‌های نظامی، محمد جواد ظریف وزارت خارجه ایران نیز اعلام کرده که آمادۀ میانجیگری میان دو همسایه شمالی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ماهواره «امید» امارات پس از دو بار تاخیر از ژاپن به فضا پرتاب می‌شودامارات پس از دو بار تاخیر ، روز دوشنبه، ۲۰ ژوئيه، با همکاری ژاپن ماهواره «امید» خود را به فضا ارسال می‌کند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

از سرگیری پروازهای امارات به تهران پس از ۶ ماهپس از شش ماه توقف، پروازهای خطوط هوایی امارات به تهران مجددا از سر گرفته شد و صبح امروز اولین پرواز در فرودگاه امام خمینی تهران به زمین نشست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گزارش فرانس‌پرس از انتخابات پارلمانی سوریه ۲۰ سال پس از آغاز ریاست اسددر میان نامزدها تعدادی از بازرگانان و تجار پرنفوذ در دستگاه حاکمه سوریه حضور دارند که هدف تحریم های واشنگتن قرار گرفته‌اند. این تحریم اوایل ماه ژوئن با تصویب قانونی موسوم به «سزار» به اجرا درآمد و به مجموعه مجازات‌های در نظر گرفته شده از سوی کشورهای غربی پیوند خورد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درآمد سال جاری کشور مبلغ نازل 2 میلیارد دلار است
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »