پس از یک‌روز آتش‌بس؛ درگیری‌ مرزی ارمنستان و آذربایجان از سر گرفته شد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

علاوه بر درخواست روسیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا از دو کشور برای توقف درگیری‌های نظامی، محمد جواد ظریف وزارت خارجه ایران نیز اعلام کرده که آمادۀ میانجیگری میان دو همسایه شمالی است.

درگیری‌های مرزی ارمنستان و جمهوری آذربایجان بار دیگر در بامداد پنج‌شنبه پس از گذراندن یک روز در وضعیت آتش‌بس، از سر گرفته شد.

وزارتخانه‌های دفاع هر دو کشور آغاز دوباره تنش‌های مرزی را تایید و هر کدام، کشور مقابل را به آغاز رفتارهای خصمانه متهم کردند. هر دو وزارتخانه در بیانیه‌های جداگانه‌ای اعلام کردند که از بامداد پنج‌شنبه نبرد میان سربازان دو کشور در مناطق مرزی «در جریان است».افزایش تلفات در پی بالا گرفتن تنش مرزی میان آذربایجان و ارمنستان

دو کشور که دهه‌هاست با یکدیگر بر سر منطقه «ناگورنو قره‌باغ» اختلاف دارند، روز گذشته پس از سه روز رویایی مستقیم که دست‌کم ۱۶ کشته برجای گذاشت، جنگ را متوقف کرده بودند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ویروس کرونا جان روزنامه نگار مصری را چند روز پس از آزادی از زندان گرفتدختر محمد منیر، روزنامه نگار مصری در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد پدرش تنها چند روز پس از آزادی به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ درگذشته است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پس از ۴۵ سال فعالیت، شکسپیر از رشت رفت!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اوکراین پس از یک دهه قمارخانه‌هایش را باز می‌کنددولت اوکراین امیدوار است که قمارخانه‌‌ها و موسسات شرط‌ بندی بتوانند با پرداخت مالیات و عوارض خود، سالانه حدود ۱۵۰ میلیون دلار به بودجهٔ کشور کمک کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اتهامات سواستفاده و تعرض جنسی شهردار سئول پس از مرگش بررسی می‌شودبنا بر ادعای منشی شهردار فوت شده، پارک وون سون در ساعت‌های کاری حرکت‌های بدنی نابه‌جا از خود نشان می‌داد. این زن همچنین ادعا کرده که شهردار بعد از ساعات اداری تصاویری غیرمعمول از خود با لباس زیر برای خانم منشی ارسال می‌کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کنکور ۱۳۹۹ افغانستان پس از تاخیر چند ماهه 'با رعایت اصول بهداشتی' برگزار می‌شودبه دنبال شیوع ویروس کرونا و قرنطین شهرها، پس از تاخیر چند ماهه، قرار است امتحان کنکور ۱۳۹۹ افغانستان آغاز شود. در این دوره از امتحان کنکور بیش از ۲۱۰ هزار نفر اشتراک خواهند کرد که قرار است حدود ۱۴۷ هزار نفرشان جذب موسسات تحصیلات عالی و نیمه عالی شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ناگفته‌هایی که پس از برجام برملا شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »