گزارش فرانس‌پرس از انتخابات پارلمانی سوریه ۲۰ سال پس از آغاز ریاست اسد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

گزارش فرانس پرس از انتخابات پارلمانی سوریه؛ نامزدهایی تحت تحریم با وعده‌های معیشتی

سوریه روز یکشنبه ۲۹ تیر ماه همزمان با بیستمین سالگرد به قدرت رسیدن بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور صحنه برپایی انتخابات پارلمانی است.

حدود دو هزار و یکصد نفر از جمله تعدادی تجار و بازرگان پرنفوذ که هدف همین تحریم‌ها قرار گرفته‌اند، قرار است برای راه‌یافتن به پارلمان سوریه با یکدیگر رقابت کنند. این رای‌گیری در واقع سومین انتخابات قانونگذاری پس از سال ۲۰۱۱ میلادی، زمان آغاز مناقشه داخلی در سوریه است که هنوز به طور کامل پایان نیافته و تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار کشته و میلیون‌ها پناهجو و آواره برجای گذاشته است.

شرایط ویژه حاکم بر سوریه سبب شده تا نامزدهای انتخاباتی مسائل اقتصادی و اجتماعی را در رئوس برنامه‌های خود قرار دهند. در این برنامه‌ها معمولا وعده‌هایی برای حل مشکلات مالی و جلوگیری از بالارفتن قیمت‌ها داده می‌شود یا این که از طرح‌هایی برای بازسازی کشور و احیای زیرساخت‌ها سخن به میان می‌آید.شهروندان سوری ساکن در چهارده استان این کشور دعوت شده‌‌اند تا برای شرکت در این انتخابات به ۷ هزار و ۳۱۳ مرکز رای‌گیری مراجعه کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید بر ادامه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در روند آستانه در مورد سوریهدکتر روحانی در گفتگو با رئیس جمهور روسیه: تاکید بر توسعه همکاری‌های دوجانبه و متوازن در همه سطوح قدردانی از روسیه بابت حمایت از برجام تاکید بر ادامه همکاری ایران، روسیه و ترکیه در روند آستانه در مورد سوریه
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

ترامپ با هشتگ «اعدام نکنید» در توییتر به فارسی از محکومان آبان حمایت کردرئيس‌جمهوری ایالات متحده در صفحه توئیتر خود نوشت: «اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می‌فرستد و نباید انجام شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توصیه رئیس‌جمهور به استفاده مداوم از ماسک و پرهیز دستگاه‌ها از برگزاری همایش‌های حضوریرئیس جمهور در جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت، ضمن توصیه به دستگاه‌ها بر پرهیز از برگزاری هرگونه تجمع غیرضروری، کنفرانس و همایش حضوری، اظهار امیدواری کرد با همکاری مردم عزیز و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، هرچه زودتر این بیماری برطرف شود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیش از ۱۴۰ نفر در تظاهرات ضد پوتین در روسیه دستگیر شدند | DW | 16.07.2020بیش از ۱۴۰ معترض به تغییرات بحث‌برانگیز در قانون اساسی روسیه دستگیر شدند. طبق اصلاحات جدید قانون اساسی که اوایل ژوئیه نهایی شد، برای ولادیمیر پوتین امکان دو دوره ریاست جمهوری دیگر فراهم شده است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نگاهی به امنیت اجتماعی در عصر قرنطینه‌ در گفت‌وگو با یک جامعه‌شناسبرای کنترل و مقابله با شیوع این بیماری، باید فردیت را تا حدودی کنار گذاشت و از توصیه‌های یکپارچه سازمان جهانی بهداشت و مقررات بهداشتی دولت‌ها پیروی کرد. سعید پیوندی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لورن فرانسه توجه به فردیت و آزادی فردی به عنوان یکی از اصول مدرنیته را بازگشت ناپذیر می‌داند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفیر اتحادیهٔ اروپا در امارات: به تنوع اقتصادی در امارات می‌اندیشیم«میزان تبادلات تجاری ما سال گذشته به ۱۵ میلیارد یورو رسید و همین امر اتحادیهٔ اروپا را به یکی از سه شریک تجاری عمدهٔ امارات تبدیل کرده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »