پرزیدنت ترامپ: یک روز خوب دیگر برای صلح؛ اسرائیل و کشور مسلمان‌نشین کوزوو هم روابط‌شان را عادی می‌کنند

14/06/1399 09:56:00 ب.ظ

پرزیدنت ترامپ: یک روز خوب دیگر برای صلح؛ اسرائیل و کشور مسلمان‌نشین کوزوو هم روابط‌شان را عادی می‌کنند پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: «به زودی کشورهای اسلامی و عرب بیشتری همین کار را انجام خواهند داد!»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. پس از موفقیت توافق صلح تاریخی «ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی، که با ابتکار و میانجی‌گری دولت پرزیدنت ترامپ به نتیجه رسید، روز جمعه ۱۳ شهریور دو کشور اسرائیل و کوزوو نیز بر سر عادی‌سازی روابط و برقراری روابط دیپماتیک...

پس از موفقیت توافق صلح تاریخی «ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی، که با ابتکار و میانجی‌گری دولت پرزیدنت ترامپ به نتیجه رسید، روز جمعه ۱۳ شهریور دو کشور اسرائیل و کوزوو نیز بر سر عادی‌سازی روابط و برقراری روابط دیپماتیک به توافق رسیدند.

به دنبال انتشار خبر این توافق پرزیدنت ترامپ در توییتی نوشت: «یک روز عالی دیگر برای صلح در خاورمیانه - کشور اکثرا مسلمان‌نشین کوزوو و کشور اسرائیل موافقت کرده‌اند که روابط‌شان را عادی کنند و با یکدیگر روابط دیپلماتیک برقرار کنند. دست مریزاد!»

پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: «به زودی کشورهای اسلامی و عرب بیشتری همین کار را انجام خواهند داد!» Another great day for peace with Middle East – Muslim-majority Kosovo and Israel have agreed to normalize ties and establish diplomatic relations. Well-done! More Islamic and Arab nations will follow soon! headtopics.com

— Donald J.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

پرزیدنت ترامپ به رژیم ایران: نوید افکاری را اعدام نکنیدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

قتل یک فرد سیاهپوست دیگر خشم معترضان آمریکایی را برانگیخت

نتیجه یک نظرسنجی؛ اهمیت خدا برای مردم کشورهای ثروتمند کم‌تر است - BBC News فارسیارتباط بین باور به خدا و اخلاق چیست؟ وجود خدا و مراسم مذهبی چه جایگاهی در زندگی شهروندان کشورهای جهان با فرهنگ‌های گوناگون دارد؟ مرکز تحقیقات پیو، یک اندیشکده آمریکایی به تازگی پژوهشی در این رابطه انجام داده است. در این پژوهش از حدود چهل هزار نفر از نقاط گوناگون جهان پرسش شده است.

پلیس آمریکا مظنون به قتل یک فعال راستگرا در اعتراضات پورتلند را کشترسانه های آمریکایی می گویند شب گذشته پلیس، مظنون به قتل فعال راستگرای افراطی که هفته گذشته در پورتلند کشته شد را در یک تیراندازی از پای درآورده اند.

جریان اصلاحات در مقاطعی نظارت استصوابی را بی‌اثر کرده استمحمود میرلوحی گفت: نظارت استصوابی از مجلس چهارم شکل گرفته است، ولی چه شد که جریان اصلاحات توانست در سال 1392 و 1394 این مهندسی را بی‌اثر کند؟ دلیل آن سیاست‌ها و اقداماتی بود که بر ترجیح منافع ملی بر منافع جریانی تاکید کرد و جریان اصلاحات توانست تعیین‌کننده میدان سیاست باشد.

ایران اجازه بازرسی یکی از دو محل توافق شده را ایجاد کرده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران اجازه بازرسی یکی از دو محلی را که بر سر بازرسی آن در هفته گذشته توافق شده بود، ایجاد کرده و آژانس از این تاسیسات را بازرسی کرده و نمونه‌برداری محیطی به عمل آورده است