پرزیدنت ترامپ: یک روز خوب دیگر برای صلح؛ اسرائیل و کشور مسلمان‌نشین کوزوو هم روابط‌شان را عادی می‌کنند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

پرزیدنت ترامپ: یک روز خوب دیگر برای صلح؛ اسرائیل و کشور مسلمان‌نشین کوزوو هم روابط‌شان را عادی می‌کنند پرزیدنت ترامپ تاکید کرد: «به زودی کشورهای اسلامی و عرب بیشتری همین کار را انجام خواهند داد!»

پس از موفقیت توافق صلح تاریخی «ابراهیم» برای عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی، که با ابتکار و میانجی‌گری دولت پرزیدنت ترامپ به نتیجه رسید، روز جمعه ۱۳ شهریور دو کشور اسرائیل و کوزوو نیز بر سر عادی‌سازی روابط و برقراری روابط دیپماتیک به توافق رسیدند.

به دنبال انتشار خبر این توافق پرزیدنت ترامپ در توییتی نوشت: «یک روز عالی دیگر برای صلح در خاورمیانه - کشور اکثرا مسلمان‌نشین کوزوو و کشور اسرائیل موافقت کرده‌اند که روابط‌شان را عادی کنند و با یکدیگر روابط دیپلماتیک برقرار کنند. دست مریزاد!»Another great day for peace with Middle East – Muslim-majority Kosovo and Israel have agreed to normalize ties and establish diplomatic relations.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پرزیدنت ترامپ به رژیم ایران: نوید افکاری را اعدام نکنیدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

قتل یک فرد سیاهپوست دیگر خشم معترضان آمریکایی را برانگیخت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نتیجه یک نظرسنجی؛ اهمیت خدا برای مردم کشورهای ثروتمند کم‌تر است - BBC News فارسیارتباط بین باور به خدا و اخلاق چیست؟ وجود خدا و مراسم مذهبی چه جایگاهی در زندگی شهروندان کشورهای جهان با فرهنگ‌های گوناگون دارد؟ مرکز تحقیقات پیو، یک اندیشکده آمریکایی به تازگی پژوهشی در این رابطه انجام داده است. در این پژوهش از حدود چهل هزار نفر از نقاط گوناگون جهان پرسش شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پلیس آمریکا مظنون به قتل یک فعال راستگرا در اعتراضات پورتلند را کشترسانه های آمریکایی می گویند شب گذشته پلیس، مظنون به قتل فعال راستگرای افراطی که هفته گذشته در پورتلند کشته شد را در یک تیراندازی از پای درآورده اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جریان اصلاحات در مقاطعی نظارت استصوابی را بی‌اثر کرده استمحمود میرلوحی گفت: نظارت استصوابی از مجلس چهارم شکل گرفته است، ولی چه شد که جریان اصلاحات توانست در سال 1392 و 1394 این مهندسی را بی‌اثر کند؟ دلیل آن سیاست‌ها و اقداماتی بود که بر ترجیح منافع ملی بر منافع جریانی تاکید کرد و جریان اصلاحات توانست تعیین‌کننده میدان سیاست باشد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ایران اجازه بازرسی یکی از دو محل توافق شده را ایجاد کرده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی: ایران اجازه بازرسی یکی از دو محلی را که بر سر بازرسی آن در هفته گذشته توافق شده بود، ایجاد کرده و آژانس از این تاسیسات را بازرسی کرده و نمونه‌برداری محیطی به عمل آورده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »