انفجار کپسول حاوی گاز کلر ۱۰۰ نفر از اهالی روستای زنجیره را مسموم کرد

14/06/1399 09:27:00 ب.ظ

جزئیات انفجار تانکر حمل کپسول گاز کلر در ایلام انفجار آسیب جانی نداشت اما حدود ۱۰۰ نفر دچار مسمومیت شده‌ و ۴۰ نفر به مراکز درمانی استان اعزام شده‌اند

جانشین انتظامی شهرستان چرداول از وقوع انفجار کپسول حاوی گازدر این شهرستان خبر داد. وی افزود: این انفجار آسیب جانی نداشت اما بر اثر انتشار گاز در داخل روستا عده ای از اهالی به علت استنشاق گاز مسموم وتوسط واحدهای امدادی و اهالی محل به بیمارستان منتقل و کامیون نیز دچار خسارت شد.

همچنین نشست ستاد مدیریت بحران استان به ریاست معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام در چرداول تشکیل و از همان آغازین ساعت حادثه ده ها تیم امداد و نجات از استانهای ایلام و کرمانشاه گروه هایی از سپاه، هلال احمر، علوم پزشکی و ... در محل حاضر بوده و با آمبولانس و بالگرد مصدومان حادثه دیده را انتقال دادند.

در ادامه برای بررسی اوضاع و تصمیمات لازم نشست ستاد مدیریت بحران استان به ریاست دکتر نوذری معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام و با حضور فرمانده سپاه استان، سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، فرماندار چرداول، مدیرکل بحران استانداری، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان، شورای تامین شهرستان و ... دیگر مسئولان استانی و شهرستان چرداول در محل بیمارستان امام علی (ع) شهر سربله برگزار شد.

در حاشیه این نشست معاون سیاسی و امنیتی استانداری ایلام بر رسیدگی فوری به حال مصدومان حادثه تاکید کرد و گفت: علت حادثه انفجار کپسول گاز کلر در زنجیره در دست بررسی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

کپسول هایابوسای۲ ژاپن اسرار گیتی را به زمین می‌آوردکاوشگر «هایابوسای۲» ژاپن شش سال پیش عازم ماموریتی برای نمونه‌برداری از سطح یک سیارک شد.

انفجار بیروت؛ 'به امید معجزه' امدادگران بعد یک ماه از زیر آوار صدای ضربان قلب شنیدند - BBC News فارسیحدود یک ماه بعد از انفجار بیروت، امدادگران شیلیایی صدای ضربان ضعیف قلبی را از زیر خرابه ساختمانی شنیدند و به دنبال این خبر، شمار زیادی به امید معجزه اطراف ساختمان جمع شده‌اند.

حکم اعدام برای 7 سعودی در رابطه با پرونده انفجار مسجد شیعیان در الاحساء- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimحکم اعدام برای ۷ سعودی در پرونده انفجار مسجد شیعیان دادگاهی در ریاض برای هفت نفر از متهمان به دست داشتن انفجار مسجد شیعیان در سال ۲۰۱۴، حکم بدوی اعدام صادر کرد دادگاه کیفری ریاض با صدور این حکم اولیه، ٣ متهم دیگر را به تحمل ۲۵ سال زندان محکوم کرد

مسمومیت الکسی ناوالنی؛ پارلمان اروپا خواستار تحقیقات بین‌‌المللی شدکرملین پس از انتشار گزارش مقامات آلمانی و طرح ادعای مسموم شدن الکسی ناوالنی با گاز سمی «نوویچوک» گمانه‌زنی‌های موجود در باره دست داشتن مسکو در این ماجرا را «بی اساس» خواند.

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۲ هزار نفر گذشت/۱۱۸ فوتی در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.

واکنش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به «مسمومیت» ناوالنی: به شدت نگرانیمدبیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی گفت: «بنا به معاهده منع سلاح‌های شیمیایی هرگونه مسموم کردن افراد با استفاده از گاز اعصاب، استفاده از سلاح شیمیایی محسوب می‌شود.»