پلیس آمریکا مظنون به قتل یک فعال راستگرا در اعتراضات پورتلند را کشت

14/06/1399 01:15:00 ب.ظ

پلیس آمریکا مظنون به قتل یک فعال راستگرا در اعتراضات پورتلند را کشت جزئیات بیشتر🔽

رسانه های آمریکایی می گویند شب گذشته پلیس، مظنون به قتل فعال راستگرای افراطی که هفته گذشته در پورتلند کشته شد را در یک تیراندازی از پای درآورده اند. پلیس آمریکا در لیسی ایالت واشنگتن، مرد مظنون به تیراندازی مرگبار به یک فعال راستگرا در اعتراضات پورتلند ایالت اورگان را به هنگام بازداشت به ضرب گلوله کشت.

مایکل رینوئل ۴۸ ساله به اتهام قتل یکی از طرفداران رئیس جمهور ترامپ در جریان درگیری های هفته گذشته در پورتلند تحت تعقیب پلیس بود.

رسانه های آمریکا می گویند که مایک رینوئل پیش از این به پلیس گفته است كه هنگام شلیك به آرون دانیلسون، یكی از اعضای گروه «نمازگزاران ملی گرا»، در پورتلند از «جان همراهانش دفاع کرده است.» شنبه گذشته طرفداران دونالد ترامپ و راستگرایان افراطی به شهر پورتلند درایالت اورگان رفتند تا ضمن حمایت از رئیس جمهوری، «بصورت نمادین» قدرت خود را به فعالان «جنبش جان سیاهان اهمیت دارد» و مخالفان به نژادپرستی در ایالات متحده نشان دهند.

پورتلند بیش از ۱۰۰ روز است که صحنه اعتراضات حامیان جنبش سیاهان و مخالفان دونالد ترامپ است. این شهر به یکی از کانون های فعالان چپ و مخالفان نژادپرستی پس از مرگ جورج فلوید تبدیل شده است؛ مرد سیاه پوستی که در اواخر ماه مه، اوائل خردادماه، بدست پلیس مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا کشته شد و با مرگ او موج کم‌سابقه اعتراضات در ایالات متحده آغاز شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اعتراضات پورتلند؛ مظنون به قتل در حین بازداشت، توسط پلیس کشته شد - BBC News فارسییک مقام وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید ماموران پلیس، یک فعال ضد فاشیست را که مظنون به قتل یک فعال راست افراطی در درگیری‌های آخر هفته گذشته در شهر پورتلند بود به ضرب گلوله کشته‌اند.

لایحه تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند به کجا رسید؟گزارش اعتمادآنلاین از آخرین جزئیات پرونده قتل رومینا_اشرفی: مادرانی چشم به راه تغییر قانون/ لایحه تشدید مجازات پدر در صورت قتل فرزند به کجا رسید؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 288 نفر رسید

مرخصی ۹۰۰ پرستار در خراسان رضوی به خاطر ابتلا به کرونا

آمار ابتلا به کرونا در آفریقا به بیش از1 میلیون و 281 هزار نفر رسید

تبدیل مانش به مدیترانه ؛ نجات بیش از پنجاه پناهجو در کانال مانش در دو روز گذشتهنیروهای گارد ساحلی فرانسه نزدیک به شصت پناهجویی که در دو روز چهارشنبه و پنج شنبه قصد عبور از کانال مانش برای ورود به خاک بریتانیا داشتند را در دریا بازداشت کردند.