جریان اصلاحات در مقاطعی نظارت استصوابی را بی‌اثر کرده است

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محمود میرلوحی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:جریان اصلاحات در مقاطعی نظارت_استصوابی را بی‌اثر کرده است/جریان اصلاحات باید مانیفست جدیدی ارائه دهد این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

جریان اصلاحات دغدغه سرمایه اجتماعی دارد و نظام هم بر اساس قانون نانوشته‌ای که «مشارکت را نشانه‌ای بارز از اعتماد مردم به حاکمیت» می‌داند، علی‌القاعده باید به فکر این باشد که شرایط را برای حضور پررنگ مردم در 28 خرداد 1400 فراهم کند تا رئیس دولت سیزدهم در انتخاباتی انتخاب شود که همه سلیقه‌ها در آن سهم و نقش داشته باشند.به بررسی چرایی ریزش سرمایه اجتماعی و همچنین راه‌های برگرداندن مردم به پای صندوق‌های رأی پرداخته است.

اما با توجه به عدم مشارکت حداکثری و نتیجه‌ای که به دست آمد، به نظر می‌آید این رویکرد دیگر قابل تکرار نباشددر بحث مجلس گاهی برخی شهرستان‌ها 2 نماینده دارند و گاهی این رقابت‌ها باعث می‌شود همه پای صندوق بیایند. ولی بحث ریاست‌جمهوری بحثی ملی است و امیدواریم این رویکرد به رویکرد مشارکت حداکثری برگردد. در اینجا دیگر اراده نظام مطرح است و اراده جریان اصلاحات نیست.*شما در جایی گفته بودید که اعتماد عمومی آسیب دیده است.

آیا ما هم به سطح کشورهایی مثل ایتالیا و فرانسه رسیده‌ایم که انتخابات‌مان با 30، 35 درصد مشارکت صورت بگیرد و بگوییم مشارکت دغدغه ما نیست؟ به نظر می‌آید اشکالی در این نظر وجود دارد. ما کشوری هستیم که با آن کشورها از نظر ساختار سیاسی متفاوتیم. ما امروز در شرایط تحریم هستیم. امروز قطعنامه 2231 به نفع ما و برجام تصویب شده است. با این اوصاف شما می‌بینید که با مزاحمت آقای ترامپ متاسفانه کشورهای دنیا تمام شرکت‌هایشان را از ایران بیرون برده‌اند و امروز با ما مبادله اقتصادی ندارند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درخواست پرسپولیس برای دریافت ارز از بانک مرکزی برای پرداخت مطالبات برانکو- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnimدرخواست پرسپولیس از بانک مرکزی برای پول برانکو باشگاه پرسپولیس امروز پس از تهیه مبلغ ریالی و واریز آن به حساب بانک مرکزی، درخواست دریافت حدود ۳۰۰ هزار یورو از بانک مرکزی کرده تا در یکی دو روز آینده این مبلغ را به حساب برانکو واریز کند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شبکه یورونیوز گرجستان آغاز به‌کار کردیورونیوز ظرف یک سال و نیم گذشته ۳ شبکهٔ خبری به زبان‌های دیگر را در همکاری با رسانه‌های کشورهای آلبانی، صربستان و گرجستان راه‌اندازی کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تلاش رئیس سازمان جاسوسی فرانسه برای پیگیری اهداف ماکرون در لبنانرئیس ‌جمهوری فرانسه هشدار داده است که کشورش در صورت کارشکنی در مسیر اجرای اصلاحات در لبنان علیه سیاستمداران این کشور تحریم‌هایی وضع خواهد کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادعای تحقیر سربازان آمریکایی مدفون در فرانسه ترامپ را به خشم آوردترامپ در سفر خود به فرانسه در سال ۲۰۱۸، پیشنهاد دیدار از گورستان آمریکایی «اِن مارن» در نزدیکی پاریس را رد کرده زیرا نگران بوده که موهایش زیر باران خراب شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دیدار کارگران هفت‌تپه با رئیس مجلس / تاکید قالیباف بر رسیدگی به مشکلات کارگران هفت تپه- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim🎥 دیدار کارگران هفت‌تپه با رئیس مجلس این کارگران با شرح وضعیت بد شرکت و شرایط اقتصادی خانواده‌های خود و سایر کارگران، خواستار تسریع در روند رسیدگی به این موضوع و در اولویت‌ قرار گرفتن آن توسط دستگاه های مربوطه شدند هفت_تپه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سفر وزیر امور خارجه سوئیس، SHTA را گسترش می‌دهد/ ۵۰ معامله در انتظار تامین منابع مالی/ سوئیس توان تامین ۱۰۰ درصد نیازهای دارویی ما را داردرئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس اظهار داشت: در حال حاضر ۵۰ معامله در انتظار تامین منابع کانال مالی بشردوستانه سوئیس است و اگر انجام شود، مجوز معامله را دریافت خواهند کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »