پاپ فرانسیس بار دیگر خواهان لغو مجازات اعدام شد | DW | 10.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام، رهبر کاتولیک‌های جهان یک بار دیگر خواهان لغو مجازات اعدام شد. پاپ فرانسیس در توییتر خود نوشت: 'همه مسیحیان و افراد با حسن نیت' فراخوانده می‌شوند تا در برابر این مجازات ایستادگی کنند.

در روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام، رهبر کاتولیک‌های جهان یک بار دیگر خواهان لغو مجازات اعدام شد. پاپ فرانسیس در توییتر خود نوشت:"همه مسیحیان و افراد با حسن نیت" فراخوانده می‌شوند تا در برابر این مجازات ایستادگی کنند.

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان از این خواست حمایت کرد. وی روز شنبه گفت: «مجازات اعدام باید در سراسر جهان لغو شود! مجازات اعدام نه تنها با درک ما از حقوق بشر سازگار نیست ، بلکه مغایر حق زندگی است.» . اعدام شدگان مرد و ۷ نفر زن بودند و درطی این مدت تنها یک زندانی در ملاء عام اعدام شده که این نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۲ زندانی در ملاء عام اعدام شده بودند، کاهش چشمگیری را نشان می‌دهداین سازمان از مردم و جامعه مدنی ایران دعوت کرده با گرامی‌داشت این روز، مخالفت خود را با مجازات اعدام نشان دهند. محمود امیری‌مقدم مدیر سازمان حقوق بشر ایران در این خصوص گفتهاست: «ایران به یکی از میدان‌های اصلی رویارویی بین مردم مخالف اعدام و اعدام کنندگان حکومتی تبدیل شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

هنوز کسی از خانواده پاپ کسی رو نکشتن و یا قربانی جنایتکار نشده که درک صحیحی از این احکام داشته باشه.

خود کشیشها تو قرون وسطی پدر مردم رو در می آوردن و خیلی از مردم بیگناه رو کشتن کسی که خواستار لغو اعدام میشه نباید کلیسا و پاپ باشه چون هیچوقت از گذشته خودشون و دین فروشی خودشون شرمنده نبودن

پاپ از سوزاندن مردم دست برداشته هنوز قضات قوه قضائیه نمی توانند از لذت نمرودنمایی با صدور حکم قتل مردم دل بکنند😂

اونایی که اعدام میشن میرن جهنم یا بهشت؟

United4Navid

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

اعدام کنید چرا که جمعیت زیاد و شغل کم است اعدام به صورت قرعه کشی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ افزایش درخواست‌ها برای لغو اعدام در ایراندر آستانه روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام، «کانون مدافعان حقوق بشر در ایران» و همچنین «سازمان گزارشگران بدون مرز» از مقام‌های حکومت ایران خواستند به اعدام‌ها و از جمله اعدام زندانیان عقیدتی پایان دهند. جمهوری اسلامی: چشم. وقتی رییس قوه قضائیه ما جناب رییسی است دیگر این چیزها چیه مینویسید ؛؛ ایشان بهترین کارگزار نظام هستند ؛؛ زندانیان مهریه را ایشان آزاد کردند؛؛ کجای کار هستید؛؛ ایران باید همانند امریکا اعدام را لغو‌کنند ،تا کی نگاه متعصبانه اخه!
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

مرگ دختر ۵ ساله کپرنشین در میناب، خودکشی یک جوان در شوش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مدفون شدن چند نفر در پی ریزش ساختمانی در تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ جریمه‌های ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی در انتظار متخلفان کرونایی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت سرکرده داعش در کرکوک در یک عملیات هلی‌برنارتش عراق از بازداشت یکی از سرکرده‌های گروه تروریستی داعش در عملیات هلی‌برن در استان کرکوک واقع در شمال این کشور خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مجازات اعدام؛ نقض قانونی یک حق قانونی | DW | 09.10.2020در اعلامیه جهانی حقوق بشر زندگی حق انسان‌ها برشمرده شده است. هنوز اما در بسیاری از کشورها این به صورت قانونی از شهروندان سلب می‌شود. در ایران افزون بر این انتقادهای گسترده‌ای به روند صدور و اجرای حکم اعدام وجود دارد. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. اما در افغانستان هزاران هزار جانی قابل اعدام که جان صدهاهزار مظلوم داخلی و خارجی را گرفته، به یاری کشورهای مدافع حقوق بشر از زندانها آزاد و به اعمال گذشتهٔ شان با افتخار ادامه می‌دهند. این تفاوت راه،عمل و گفتار در چیست و از کجاست؟؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »