روز جهانی مبارزه با مجازات اعدام؛ افزایش درخواست‌ها برای لغو اعدام در ایران

  • 📰 IranIntl
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

در آستانه روز جهانی مبارزه برای لغو مجازات اعدام، «کانون مدافعان حقوق بشر در ایران» و همچنین «سازمان گزارشگران بدون مرز» از مقام‌های حکومت ایران خواستند به اعدام‌ها و از جمله اعدام زندانیان عقیدتی پایان دهند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شیرین عبادی، رییس کانون مدافعان حقوق بشر در ایران و برنده جایزه صلح نوبل، در این بیانیه مشترک که روز جمعه ۱۸ مهر منتشر شد نوشت: «هم اکنون بیش از سی نفر در زندان‌های ایران با صدور حکم اعدام روبه‌رو بوده و در راهروی مرگ نگران اجرای این مجازات غیر انسانی هستند.»

او تاکید کرد: «زمان آن فرا رسیده است که جمهوری اسلامی ایران به این مجازات سنگ‌دلانه و قرون وسطایی پایان دهد.» این بیانیه با اشاره به وجود نزدیک به ۳۰ تن در «راهروهای مرگ» و در انتظار اجرای حکم اعدام در ایران، اضافه کرد که از این میان روح‌الله زم، مدیر پیشین کانال تلگرامی آمدنیوز (صدای مردم) در روز ۱۰ تیر از صدور حکم اعدام علیه خود مطلع شده است.

این فدراسیون در گزارش ۶۰ صفحه‌ای خود با عنوان «هیچ کس بخشوده نیست؛ شیوع استفاده از مجازات اعدام در ایران» مجازات اعدام را نقض صریح چندین حق اساسی از حقوق بشر خواند. بیش از ۸۵ درصد از شرکت‌کنندگان این نظرسنجی نیز با حکم اعدام برای مجرمانی که زیر ۱۸ سالگی مرتکب جرم شده‌اند مخالفند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اصلا کشور صلح طلب! همسایمون عربستانو ببینید چقدر آزادی داره!پادشاهشون با داداششو ببین روابط حسنه عالی با مردم که دیگه عالیتر!تا حالا یه نفرو اعدام نکردن!یخده یادبگیرید خب

ایران باید همانند امریکا اعدام را لغو‌کنند ،تا کی نگاه متعصبانه اخه!

وقتی رییس قوه قضائیه ما جناب رییسی است دیگر این چیزها چیه مینویسید ؛؛ ایشان بهترین کارگزار نظام هستند ؛؛ زندانیان مهریه را ایشان آزاد کردند؛؛ کجای کار هستید؛؛

جمهوری اسلامی: چشم.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نگرانی معلمان ایران از وضعیت آموزشی در روز جهانی معلم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

یک روز دیگر بدون مرگ ومیر ناشی از کرونا در استرالیاطی شبانه روز گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از ویروس کرونا در استرالیا ثبت نشده‌است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تجربه قدرت در ۱۶ سالگی؛ دختر نوجوان برای یک روز «نخست‌وزیر» فنلاند شدنخست‌وزیر فنلاند در حالی برای یک روز جایش را به یک دختر نوجوان داد که این کشور از نظر برابری جنسیتی یکی از بهترین جایگاه‌ها را در میان کشورهای جهان دارد. تا چشم به هم بزنی یک روز تموم میشه میره. توی یک روز قدرت دستت باشه یا نباشه فرقی نمی کنه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ دختر ۵ ساله کپرنشین در میناب، خودکشی یک جوان در شوش
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

مدفون شدن چند نفر در پی ریزش ساختمانی در تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

الزامی شدن نشستن یک در میان در هواپیماها از اول آبان/ قیمت بلیت تاثیر می پذیردوزیر راه و شهرسازی گفت: خروج کالا از بنادر اهمیت زیادی دارد چون حجم انبارها در بنادر زیاد نیست و به همین خاطر نگران هستیم رسوب به حدی شود که دیگر قادر به جذب کالا نباشیم که امیدواریم در این زمینه تصمیمات گرفته شده عملیاتی شود. چرا میخواد تا آبان ماه صبر کنه؟ کرونا پیمان_نوین پيشگيرى از شيوع با جيب ملت. چقدرم پررو هستن اينا بهانه ای فقط برای گران کردن بلیط در ایران هیچوقت قوانین درست اجرا نمی شود هم اکنون دایره های قرمز برای فاصله گذاری در سوپر مارکت نه تذکر دارد نه رعایت
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »