کرونا در ایران؛ جریمه‌های ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی در انتظار متخلفان کرونایی

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

استفاده از ماسک در تهران بزرگ رسما اجباری شد. افرادی که از ماسک استفاده نکنند باید جریمه خود را به حساب وزارت بهداشت واریز کنند. اجرای این قانون به نیروی انتظامی و بسیج محول شده است. گزارش از پویان خوشحال pkhwshhal 👇 اخبار_ایران کرونا کرونا_در_ایران

از روز شنبه ۱۹مهر۱۳۹۹، رسما استفاده از ماسک در تهران بزرگ اجباری شد. بر اساس اطلاعات منتشرشده از سوی مقامات جمهوری اسلامی، افرادی که از ماسک استفاده نکنند با جریمه نقدی روبه‌رو خواهند شد. جریمه افراد طبق پیش‌بینی‌ها به «نیروی انتظامی» و «بسیج» محول شده است و این مبالغ باید به حساب وزارت بهداشت واریز شوند.

در خصوص جریمه اصناف و مشاغل نیز، حسن روحانی گفته است که نه تنها خدمت‌دهنده باید از ماسک استفاده کند، بلکه اگر به افرادی که ماسک ندارد هم خدمات ارائه دهد، جریمه خواهد شد: «بنا بر گزارشی که ناظران خواهند داد، برای صنوف و فردی که در اصناف پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، در مرحله اول تذکر داده می‌شود، در مرحله دوم فرد ۳۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود، در مرحله سوم، ۱ میلیون تومان جریمه در انتظار اوست و در مرحله چهارم، محل کسب متخلف پلمپ می‌شود.

همچنین برای اداره‌ها نیز علاوه بر جرایم دولتی از‌پیش‌تعیین‌شده، ورود افراد بدون ماسک به ساختمان اداراه‌ها ممنوع است.»، سخن‌گوی دولت، نیز با عنوان این موضوع که نمی‌خواهیم در اجرای طرح استفاده از ماسک، درگیری فیزیکی رخ دهد، گفته است: «هر فردی که در آزمایشگاه به او اعلام شده مبتلا به کروناست، از شیوه‌هایی مانند ردیابی موبایل کنترل می‌شود و در صورت خروج از خانه، جرایم سنگینی متوجهش خواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در ایران؛ رکورد جدید ابتلا، احتمال تمدید محدودیت‌ها | DW | 08.10.2020برای سومین روز تعداد مبتلایان جدید کرونا در ایران از مرز چهار هزار نفر گذشت و رکوردی جدید بر جا گذاشت. رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران از وزیر بهداشت خواست محدودیت‌ها در پایتخت برای یک هفته دیگر تمدید شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ صف طویل مبتلایان برای تخت‌های پر بیمارستانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ فوت 210 بیمار طی شبانه‌روز گذشتهکرونا در ایران؛ فوت 210 بیمار طی شبانه‌روز گذشته
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ تمدید تعطیلی تهران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در ایران از 28 هزار نفر فراتر رفتشمار قربانیان کرونا در ایران با فوت 195 بیمار دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 28 هزار و 293 نفر افزایش یافت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

همه‌گیری کرونا؛ بیشترین آمار مرگ و میر روزانه در کدام کشور به ثبت رسید؟شیوع بیماری «کووید۱۹» تاکنون جان دست‌کم یک میلیون و ۵۷ هزار نفر را در سراسر جهان گرفته است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »