وضعیت قیمت دارو در سال جاری / اعمال پوشش‌های جدید بیمه‌ای

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رییس سازمان غذا و دارو: *قیمت جدیدی برای داروها اختصاص پیدا نکرده است *این قیمت‌گذاری انجام می‌شود، منتها ملاحظاتی دارد *تصمیم گرفتیم ۴۲ قلم از داروهای بدون نسخه را که پرمصرف هستند، تحت پوشش بیمه قرار دهیم

به گزارش ایسنا، دکتر بهرام دارایی در نشست خبری وزارت بهداشت، گفت: یکی از مهمترین چالش‌های ما تامین دارو برای بیماران بوده است. زمانی این چالش برایمان خیلی جدی بود که تامین ارز ما در گرو دریافت ارز ترجیحی از بانک مرکزی شد. در این زمینه در سال ۱۴۰۰ چالش سنگینی داشتیم که با ورود رییس جمهور و وزیر بهداشت، ارز برای دارو تخصیص پیدا کرد تا بتوانیم در انتهای سال داروهای حیاتی و ضروری بیماران را با اولویت‌بندی تامین کنیم.

تامین و تحویل ۲۰۰ میلیون دُز واکسن کرونا تا کنون دارایی گفت: یکی از دستاوردهای مهم دیگر در سازمان غذا و دارو تامین گسترده واکسن برای مردم بود. در تابستان سال گذشته روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و با داغ شدن روزها، متاسفانه شاهد از دست رفتن عزیزان‌مان در نقاط مختلف کشور بودیم.

پوشش بیمه‌ای برای ۲۵۰ قلم دارویی که سال گذشته گران شدند ۲۵۰۰ قلم دارو در کشور بیمه است دارایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: یکی از اقدامات مهمی که انجام دادیم، در زمینه تغییر قیمت داروها بوده که خوشبختانه طی مذاکراتی که با بیمه‌ها داشتیم، ۲۵۰ قلم از داروهایی که سال گذشته به هر دلیلی به موقع تحت پوشش بیمه‌ای قرار نگرفته بودند، بعد از اصلاح قیمت تحت پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرند که ۲۰۰ قلم از این داروها در اواخر فروردین ماه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند و ۱۰۰ قلم آن‌ها هم امروز تحت پوشش...

وی در این باره افزود: در عین حال گاهی داروهایی از سوی برخی پزشکان تجویز می‌شوند که یا در فهرست نیستند یا با نام تجاری خاص است که بیمار باید آن را تهیه کند که این مشکلاتی ایجاد می‌کند. باید قبول کنیم که ما محدودیت منابع ارزی داریم و هیچ کجای دنیا تمام ۱۶ هزار قلم دارو را وارد فهرست دارویی خودشان نمی‌کنند. کشورهای پیشرفته‌ای مانند آمریکا ۱۰ هزار قلم از ۱۶ هزار قلم دارو را در فهرست دارویی خود دارند و برخی کشورهای اروپایی با منابع بالا حدود ۷ هزار قلم را در فهرست دارویی‌شان قرار می‌دهند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۲۵۰ دارو تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند/ فقط داروخانه‌ها مجوز فروش اینترنتی دارو را دارندرییس سازمان غذا و دارو گفت: داروخانه‌ها تنها محلی هستند که می‌توانند صفحه فروش اینترنتی دارو و شیر خشک و برخی موارد را داشته باشند وآنها را برای فروش ارائه دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مجوزی برای افزایش قیمت دارو صادر نشده است/ آغاز اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها در حوزه آرد صنعتیسخنگوی دولت تاکید کرد: در خصوص آرد حوزه صنف و صنعت که مجزا از نان است به دلیل آن که تخلفاتی اتفاق می‌افتاد، قاچاق‌های معکوسی در حوزه آرد می‌شود و برای جلوگیری از این قاچاق‌ها و خروج آرد از مرزهای کشور یا مصارف دیگری که اتفاق می‌افتد، اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها در این حوزه شروع شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روسیه: تامین تسلیحات برای اوکراین امنیت اروپا را تهدید می‌کندسخنگوی کاخ کرملین گفت که تامین تسلیحات برای اوکراین و دیگر کشورها امنیت اروپا را تهدید می‌کند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای حکم حبس ابد کرددادستانی سوئد برای حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج که به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت و نقش داشتن در کشتار جمعی زندانیان سیاسی در ایران، در قتل الآلاف ولم تثير الإعلام الغربي عن جرائم إيران ومليشياتها والابادات الجماعية في حق زمن الملالي وتثبيت حكمهم ولكن ماذا عن زعماء مليشيات إيران الإرهابية التي قتلت العراقيين والسوريين واليمنيين واللبنانيين باسم الدين..
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای صدور حکم حبس ابد کردهنوز حکم نهایی دادگاه حمید نوری صادر نشده است و دادگاه او طی روزهای آینده با ارائه دفاعیات نهایی وی ادامه پیدا خواهد کرد. الان خامنه ای قرمساق چلاق مغز دستور گروگان گیری از سوئد را صادر می‌کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ناتو: آماده پشتیبانی از اوکراین برای سال‌ها هستیم؛ احتمال افزایش کمک‌های آمریکادبیرکل ناتو در نشستی در بروکسل گفت: «ما باید برای درازمدت آماده باشیم. این احتمال وجود دارد که این جنگ ماه‌ها و سال‌ها ادامه داشته باشد.»
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »