دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای حکم حبس ابد کرد

08/02/1401 07:08:00 ب.ظ

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای حکم حبس ابد کرد العربيه_فارسى

دادستانی سوئد برای حمید نوری، دادیار پیشین زندان گوهردشت کرج که به اتهام ارتکاب جنایت علیه بشریت و نقش داشتن در کشتار جمعی زندانیان سیاسی در ایران، در کریستینا لیندوف کارلسون، دادستان این دادگاه سوئد پس از 88 جلسه رسیدگی به این پرونده نوری، پنج‌شنبه 28 آوریل خواستار آن شد تا حمید نوری به جرم «جنایت علیه بشریت از نوع شدید» به حبس ابد محکوم شود.

Advertisement

پیش از این دادستان‌های سوئدی با ارائه برآوردی از رفتار حمید نوری در طول جلسات دادگاه تصریح کردند، رفتار و خط و مشی متهم، تکراری از رفتار رژیم ایران است. به گفته دادستان‌ها، اظهارات شاکیان و شاهدان در این دادگاه، «تصویر واضحی از ساختار و فجایعی که در مدتی کوتاه در زندان گوهردشت انجام شد را ترسیم می‌کند.»

حمید نوری، 9 نوامبر 2019، که در پروازی مستقیم به سوئد سفر می‌کرد، در فرودگاه استکهلم با حکم دادستان سوئد و به اتهام مشارکت در «کشتار دسته‌جمعی» بازداشت شد. در تابستان سال 1367 هجری شمسی هزاران زندان سیاسی که اکثر آنان را اعضا و هواداران «سازمان مجاهدین خلق» و شماری از زندانیان سازمان‌های چپگرا تشکیل می‌دادند به دستور خمینی، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، اعدام شدند. headtopics.com

قتل الآلاف ولم تثير الإعلام الغربي عن جرائم إيران ومليشياتها والابادات الجماعية في حق زمن الملالي وتثبيت حكمهم ولكن ماذا عن زعماء مليشيات إيران الإرهابية التي قتلت العراقيين والسوريين واليمنيين واللبنانيين باسم الدين..

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

سلمان رشدی: نویسنده با قدرت کلماتش می‌تواند بیش از دشمنانش دوام بیاورد

سلمان رشدی، نویسنده بریتانیایی هندی‌الاصل می‌گوید: «نویسندگان می‌توانند از دشمنانشان، بیشتر دوام بیاورند.» ادامه مطلب >>

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای صدور حکم حبس ابد کردهنوز حکم نهایی دادگاه حمید نوری صادر نشده است و دادگاه او طی روزهای آینده با ارائه دفاعیات نهایی وی ادامه پیدا خواهد کرد. الان خامنه ای قرمساق چلاق مغز دستور گروگان گیری از سوئد را صادر می‌کند.

دادستانی سوئد برای حمید نوری تقاضای صدور حکم حبس ابد کردهنوز حکم نهایی دادگاه حمید نوری صادر نشده است و دادگاه او طی روزهای آینده با ارائه دفاعیات نهایی وی ادامه پیدا خواهد کرد. الان خامنه ای قرمساق چلاق مغز دستور گروگان گیری از سوئد را صادر می‌کند.

صدور کیفرخواست نهایی برای حمید نوری؛ تایید وقوع اعدام‌ها در گوهردشتدر هشتاد و هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات حمید_نوری دادیار سابق قوه قضاییه و متهم به مشارکت در قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ۱۳۶۷ ،کیفرخواست نهایی توسط دادستان‌های پرونده به هیات دادستانی ارایه شد. دادخواهی کشتار۶۷

بلینکن: بازگشت به پایبندی‌های برجامی بهترین مسیر در قبال چالش هسته‌ای ایران استوزیر خارجه آمریکا اظهار کرد که، رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران از توانایی واشنگتن برای رسیدگی به دیگر فعالیت‌های ایران کم نخواهد کرد.

اتحادیه اروپا برای نخستین بار «سازوکار حاکمیت قانون» را علیه مجارستان فعال کرداتحادیه اروپا ساز و کاری را در قبال مجارستان فعال کرده که بر اساس آن بوداپست باید به پرسش‌های کمیسیون اروپا در خصوص حقوق زنان و اقلیت‌های جنسی پاسخ دهد در غیر این صورت از دریافت بودجه بروکسل محروم خواهد شد.

بحران اقتصادی در ایران؛ افزایش پنج برابری قیمت آردمحمدرضا مرتضوی، رئیس انجمن آردسازان ایران اعلام کرد که قیمت آرد برای تولیدکنندگان، اصناف و صنایع پنج برابر افزایش یافته است.بر این اساس، قرار است قیمت هر