وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه: هیچ بدهی گازی به ایران نداریم

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه علت قطع صادرات گاز طبیعی از ایران را نقض فنی عنوان کرده و گفت که هیچ گونه بدهی گازی به این کشور نداریم. - خبرگزاری آناتولی

وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه علت قطع صادرات گاز طبیعی از ایران را نقض فنی عنوان کرده و گفت که هیچ گونه بدهی گازی به این کشور نداریم.فاتح دونمز، وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با شبکه «خبرترک» اعلام کرد که ترکیه به ایران هیچ بدهی گازی ندارد و علت قطع صادرات گاز طبیعی از این کشور نقض فنی است.

دونمز با اشاره به اعزام تیمی از این وزارتخانه به ایران در 22-23 ژانویه تصریح کرد: تلاش می‌کنیم این مشکل را تا حد امکان حل کنیم. به مخاطبانمان نیز این را گفتیم. ما به ایران هیچ بدهی نداریم. طرف مقابل نیز چنین اظهاراتی نداشته است. وی به بروز نشت در خطوط انتقال گاز در ایران اشاره کرده و گفت: ایران از 21 ژانویه جریان صادرات گاز را متوقف کرد. 3 روز است با چنین مشکلی روبرو هستیم. اولیویت ما تامین گاز برای واحدهای مسکونی، اماکن کار و به‌ویژه دفاتر است. نمی‌خوایم این اماکن در شرایط سخت زمستانی از گاز محروم شوند.

دونمز خاطرنشان کرد: طبق مفاد توافقنامه‌ای که با ایران امضا کردیم، طرف تامین‌کننده تعهداتی درباره مقدار فشار و میزان تحویل گاز دارد. چنین مشکلاتی در گذشته هم رخ داده بود. ما حقوق و تعهدات ناشی از این توافق را به مخاطبان ایرانی ما منتقل کردیم. وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه همچنین تاکید کرد که مقامات ایران در دیدارها و مکاتبات دوجانبه گفته‌اند که این مشکل تا 10 روز دیگر حل خواهد شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه ایران از احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا در مذاکرات هسته‌ای وین خبر دادبا وجود اینکه ایران در ماه‌های گذشته بارها درخواست مذاکره مستقیم با آمریکا را رد کرده بود، حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران، گفته است اگر برای رسیدن به «توافق خوب با تضمین... از اینکه حکومت ملایان توسری می‌خوره و پس پس میره، بینهایت خرسندم! این پس پس رفتن‌ها نشان عقب نشینی‌های واشنگتن از سناریوی ملای ضد آمریکائی است!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آذربایجان به ایران سفر می‌کند- اخبار نظامی | دفاعی | امنیتی - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimوزیر دفاع آذربایجان به ایران سفر می‌کند ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در روز‌های پنجم و ششم بهمن ماه جاری، میزبان وزیر دفاع جمهوری آذربایجان در تهران خواهد بود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه: هنوز برای مذاکره مستقیم با آمریکا به جمع‌بندی نرسیده‌ایموزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکایی‌ها مکرراً برای مذاکره درخواست دارند، اما هنوز به این مسأله در جمع بندی‌های خودمان نرسیده‌ایم. جمع بندی = دستور آقا!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دولت انگلستان برکناری یک وزیر به دلیل «مسلمان بودن» را بررسی می‌کنددولت انگلستان برکناری یک وزیر به دلیل «مسلمان بودن» را بررسی می‌کند دفتر نخست وزیری انگلستان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که، تحقیقات درباره ادعاهای مرتبط با علت برکناری نصرت غنی، وزیر مشاور سابق در امور حمل و نقل این کشور آغاز شده است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ثبت رکورد تاریخی مصرف گاز در ایران؛ وزیر نفت: در خانه لباس گرم بپوشیدرکورد قبلی مصرف گاز بخش خانگی ۶۶۷ میلیون مترمکعب بود که پارسال اتفاق افتاد و انتظار می‌رود طی روزهای آینده مصرف خانگی گاز به ۷۰۰ میلیون متر مکعب نیز برسد. ما باید تو خونه لباس گرم بپوشیم ولی تو ترکیه ملت وسط سرما تو خونه‌ای که با گاز ایرانی گرم شده کون لخت بگردن و لذت ببرن. این است عدالت اسلامی.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد وزیر امنیت عمومی اسرائيل از حملات شهرک‌نشینان یهودی به فلسطینیانوزیر امنیت عمومی اسرائيل حملات شهرک‌نشینان یهودی به فلسطینیان در کرانه باختری را «تروریسم سازمان یافته» عنوان کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »