ثبت رکورد تاریخی مصرف گاز در ایران؛ وزیر نفت: در خانه لباس گرم بپوشید

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رکورد قبلی مصرف گاز بخش خانگی ۶۶۷ میلیون مترمکعب بود که پارسال اتفاق افتاد و انتظار می‌رود طی روزهای آینده مصرف خانگی گاز به ۷۰۰ میلیون متر مکعب نیز برسد.

وزیر نفت ایران از ثبت رکورد تاریخی مصرف روزانه ۶۹۲ میلیون متر مکعب گاز در بخش خانگی طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اعلام کرد با پوشیدن لباس گرم و خاموش کردن وسایل گرمایشی هنگام خروج از منزل و محل کار، «می‌توان مصرف گاز را مدیریت کرد».

جواد اوجی روز یکشنبه سوم بهمن با انتشار پیامی در توئیتر گفت: «طی ۲۴ ساعت گذشته رکورد تاریخی مصرف ۶۹۲ میلیون مترمکعب گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده ثبت شد». با این‌حال رسانه‌های ترکیه همان زمان از قطع دریافت گاز از ایران خبر داده و شرکت ملی گاز نیز اعلام کرده بود کسری گاز نیروگاه‌های برق با سوخت‌های مایع جایگزین شده و تحویل گاز به بخش فولاد و پتروشیمی نیز «محدود» شده است.

آقای اوجی پاییز امسال گفته بود در سال ۱۴۰۰ افزایش تولید گاز نخواهیم داشت و پیش‌بینی کرده بود که کشور در زمستان با ۲۰۰ میلیون متر مکعب کسری روزانه گاز مواجه شود؛ اما اوج‌گیری مصرف خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده به نزدیک ۷۰۰ میلیون متر مکعب باعث شده است که کسری گاز کشور بسیار بیشتر از آن چیزی باشد که آقای اوجی پیش‌بینی کرده بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ما باید تو خونه لباس گرم بپوشیم ولی تو ترکیه ملت وسط سرما تو خونه‌ای که با گاز ایرانی گرم شده کون لخت بگردن و لذت ببرن. این است عدالت اسلامی.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بهادری جهرمی: همگانی دولت و مردم در مصرف بهینه گاز تنها راهکار مشکلات استسخنگوی دولت گفت: همگامی دولت و مردم در همه موضوعات همچون ‎مصرف بهینه گاز و برق تنها راهکار حل مشکلات است که باید استمرار یابد. همراهی دولت و مردم؟😳 این مردم شما کیا هستند؟ چند درصد هستید مگه؟ به چند نفر خودیِ ، نفهم، بیشرف ، بی وطن ، مزدورِ اجنبیِ وطن فروشِ صدپدر که از ماتحت جاعش ارتزاق میکنند نمگویند مردم. بیشرف نه_به_جمهوری‌_اسلامی از مردم انتظار زیادی نداشته باشیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیح وزیر نفت ایران درباره کاهش شدید صادرات گاز به ترکیه | DW | 22.01.2022از مدتی پیش صادرات گاز ایران به ترکیه تقریبا متوقف شده و به گفته وزیر نفت علت آن نقص فنی بوده که در حال برطرف شدن است. برخی نیروگاه‌های ترکیه تولید برق را به دلیل کمبود گاز کاهش داده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

عرضه اندک گاز از سوی ایران به ترکیهعرضه اندک گاز از سوی ایران به ترکیه مقامات ترکیه اعلام کردند جریان گاز از سوی ایران پس از قطع عرضه در روز پنجشنبه به دلیل نقص فنی و ازسرگیری صادرات در روز جمعه، به میزان اندک و در فشار پایین بوده است. دلیلش بده بستان و بازساری این درگاه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

همکاری ایران و روسیه در صنعت نفت و گازجواد اوجی، وزیر نفت ایران از مذاکرات خود با مقامات روسی و توافق با آن کشور در حوزه نفت و گاز برای توسعه همکاری‌های مشترک خبر داد. در پی سفر ابراهیم رئیسی،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نفت و گاز ایران جولانگاه رقابت یا رفاقت با روس‌ها/ چرا افکار عمومی از روابط تهران و مسکو نگران است؟میرسلیم گفت: ایران و روسیه واقف هستند که رقابت نباید به نفع کسانی تمام شود که چشم طمع به منابع ما دوخته‌اند و با مسابقه گذاشتن ما با همدیگر در به تاراج دادن منابع نفت و گازمان، منحصرا سود آنها تأمین شود؛ در نتیجه، چنان همکاری داهیانه‌ای به استفاده بهینه و صیانتی از منابع‌مان منجر خواهد شد و ما را از فریب اغیار دور خواهد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

همکاری ایران و روسیه در صنعت نفت و گازجواد اوجی، وزیر نفت ایران از مذاکرات خود با مقامات روسی و توافق با آن کشور در حوزه نفت و گاز برای توسعه همکاری‌های مشترک خبر داد. در پی سفر ابراهیم رئیسی،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »