وزیر خارجه ژاپن با ظریف دیدار کرد

31/05/1400 09:40 ق.ظ

وزیر خارجه ژاپن با ظریف دیدار کرد موتگی توشیمیتسو، وزیر امور خارجه ژاپن که بامداد یکشنبه وارد تهران شده است، صبح امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در محل وزارت امور خارجه دیدار کرد.

وزیران خارجه ایران و ژاپن با یکدیگر دیدار و رایزنی کردند. طرفین در این دیدار در مورد مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی رایزنی و گفت وگو کردند.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده وزیر امور خارجه ژاپن در جریان سفر دو روزه خود به تهران غیر از دیدار با همتای ایرانی خود با تعدادی دیگر از مقامات کشورمان از جمله ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه پیشنهادی دولت سیزدهم نیز رایزنی و گفت وگو خواهد کرد.

این سفر به دعوت وزیر امور خارجه ایران صورت گرفته است. پیش از این نیز سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرده بود که موتگی توشیمیتسو، وزیر امور خارجه ژاپن به دعوت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از تاریخ یکشنبه ۳۱ مرداد ماه جاری سفر دو روزه ای را به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت.

خطیب زاده افزود: این سفر که در آستانه تشکیل دولت سیزدهم از اهمیت بالایی برخوردار است، در پاسخ به سفر سال ۱۳۹۸ دکتر ظریف به توکیو انجام می شود.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با وزرای خارجه گروه 7 و نماینده اتحادیه اروپا درباره افغانستانوزیر خارجه آمریکا با همتایانش از دیگر اعضای گروه هفت و نماینده عالی اتحادیه اروپا در خصوص جدیدترین تحولات مربوط به وضعیت در افغانستان به بحث پرداخت.

اردوغان وزیر امور خارجه ژاپن را به حضور پذیرفترئیس‌جمهور ترکیه در استانبول با وزیر امور خارجه ژاپن دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی

دیدار وزیران خارجه ایران و ژاپن فردا در تهراندیدار وزیران خارجه ایران و ژاپن فردا در تهران وزیر امور خارجه ژاپن و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران صبح روز یکشنبه در محل وزارت امور خارجه با یکدیگر دیدار و در مورد مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی می‌کنند. KURODA_KENJI そうなのか

تقدیر وزیر خارجه تایوان از حمایت‌های آمریکا؛ او می‌گوید چین می‌خواهد از طالبان «تقلید» کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. داعش طالبان و چین و روسیه دارن از تیمور لنگ تقلید میکنن طالبان که ساخته دست آمریکاست آنوقت چین میخواد از او تقلید کنه !😅 سرنوشتی بهتر از غنی در انتظار دولتهای دست نشانده مثل ایشان و دگر دیکتاتورهای قصاب ژورنالیست نوکر و نوکر نوکران صهیونبیست نژادپرست نیست!؟ اربابشان که در حال فراره چه برسه به این جوجه فکلی های دست نشانده۔

نشست سه‌ساعته وزیر پیشنهادی فرهنگ با مدیران رسانه‌هاگزینه پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در نشستی با مدیران خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و سایت‌های خبری درباره برنامه‌ها و اولویت‌های کاری این وزارتخانه در دولت سیزدهم به همفکری و تبادل نظر پرداخت رئیسی یک هفته به همه استانداران و مسولین مهلت داده بود تا طرح خودشونو در مورد کرونا تا پایان پنج شنبه تهیه و تحویل بدن اما گویا کسی به تخمشم نگرفت و طرحی نداد و وه حسابش نکردند هرکس فراموش کنه ارتشبد فراموش نمیکنه همواره پیگیر خواهم بود

انتقاد به کابینه رئیسی؛ در میان وزرای پیشنهادی، وزیر زن و اهل سنت وجود نداردمعین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در مجلس ایران، ضمن مخالفت با کابینه ابراهیم رئیسی، معرفی نشدن وزیر زن در دولت سیزدهم را مسئله‌‌ای «حیرت‌آور و تاسف‌بار»

به گزارش ایسنا، موتگی توشیمیتسو، وزیر امور خارجه ژاپن که بامداد یکشنبه وارد تهران شده است، صبح امروز «یکشنبه ۳۱ مردادماه» با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در محل وزارت امور خارجه دیدار کرد.

طرفین در این دیدار در مورد مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی رایزنی و گفت وگو کردند.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده وزیر امور خارجه ژاپن در جریان سفر دو روزه خود به تهران غیر از دیدار با همتای ایرانی خود با تعدادی دیگر از مقامات کشورمان از جمله ابراهیم رئیسی، رییس جمهوری، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه پیشنهادی دولت سیزدهم نیز رایزنی و گفت وگو خواهد کرد.

این سفر به دعوت وزیر امور خارجه ایران صورت گرفته است.

پیش از این نیز سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرده بود که موتگی توشیمیتسو، وزیر امور خارجه ژاپن به دعوت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از تاریخ یکشنبه ۳۱ مرداد ماه جاری سفر دو روزه ای را به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت.

خطیب زاده افزود: این سفر که در آستانه تشکیل دولت سیزدهم از اهمیت بالایی برخوردار است، در پاسخ به سفر سال ۱۳۹۸ دکتر ظریف به توکیو انجام می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: روابط ایران و ژاپن به عنوان دو قدرت مهم در غرب و شرق آسیا همواره مهم بوده و دو کشور در ۹۰ سال روابط دیپلماتیک، بر اساس منافع مشترک، از روابط دوستانه برخوردار بوده اند و در حال حاضر نیز رایزنی ها در مورد مسایل دو و چندجانبه در بالاترین سطوح میان دو کشور برقرار است.

خطیب زاده خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه ژاپن در این سفر علاوه بر همتای ایرانی، با دیگر مقامات ارشد کشورمان نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.