دیدار وزیران خارجه ایران و ژاپن فردا در تهران

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

دیدار وزیران خارجه ایران و ژاپن فردا در تهران وزیر امور خارجه ژاپن و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران صبح روز یکشنبه در محل وزارت امور خارجه با یکدیگر دیدار و در مورد مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی می‌کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، موتگی توشیمیتسو، وزیر امور خارجه ژاپن و محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران صبح روز یکشنبه در محل وزارت امور خارجه با یکدیگر دیدار و در مورد مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی رایزنی می کنند .

وزیر امور خارجه ژاپن در جریان سفر دو روزه خود به تهران غیر از دیدار با همتای ایرانی خود با تعدادی دیگر از مقامات کشورمان نیز رایزنی و گفت وگو خواهد داشت . پیش از این نیز سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرده بود موته گی توشیمیتسو وزیر امور خارجه ژاپن به دعوت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از تاریخ یکشنبه ۳۱ مرداد ماه جاری سفر دو روزه ای را به جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت.

خطیب زاده افزود: این سفر که در آستانه تشکیل دولت سیزدهم از اهمیت بالایی برخوردار است، در پاسخ به سفر سال 1398 دکتر ظریف به توکیو انجام می شود. سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: روابط ایران و ژاپن به عنوان دو قدرت مهم در غرب و شرق آسیا همواره مهم بوده و دو کشور در ۹۰ سال روابط دیپلماتیک، بر اساس منافع مشترک، از روابط دوستانه برخوردار بوده اند و در حال حاضر نیز رایزنی ها در مورد مسایل دو و چندجانبه در بالاترین سطوح میان دو کشور برقرار است.

خطیب زاده خاطر نشان کرد : وزیر امور خارجه ژاپن در این سفر علاوه بر همتای ایرانی، با دیگر مقامات ارشد کشورمان نیز دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد .

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

KURODA_KENJI そうなのか

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد سرنوشت برجام ابراز تردید کردنماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد سرنوشت برجام ابراز تردید کرد رابرت_مالی در گفت‌وگو با پولیتیکو در پاسخ به این پرسش که آیا فکر می‌کند می‌تواند در ماموریت خود برای احیای برجام موفق شود گفت: «این یک علامت سئوال بزرگ است.» خیلی نفهم تشریف دارند 🤮🤮🤮 عملکرد آمریکا در افغانستان امیدهای بسیاری در ایران را نا امید کرد. یکبار دیگر آمریکا در ۲۸مرداد۳۲ مردم ایران را ناامید کرد. مرده شوی اون برجام تون ببره مشکلات مردم ایران با برجام حل نمیشه ونخواهد شد تو تاریک خونه‌ برجام تعویض طالبان با اشرف غنی این جور مسائله برجام شده مرکز فرماندهی ویرانی خاورمیانه با تعدادی دیپلمات بی شرف حرامزده ناجوانمرد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ بستری ۸۰ هزار بیمار کرونایی در مراکز درمانی کشور
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران – برگزاری مراسم عاشورا در بحران کرونا و ادامه انتقادها از علی خامنه‌ایصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. آخه خامنه_ای به چه زبانی بگه غلط کردم من ورود واکسن را ممنوع نکردم با ممنوعیت ورود واکسن،گورهای دسته جمعی رایگان به مردم مون هدیه داد. ایرانی ها میتوانند از عقب به کشور افغانستان خنجر بزنندمیتوانند به گونه تمسخر آمیز در مورد افغان ها قضاوت کنند در سر خط خبر های خود افغان ها را مسخره کنند اما شاید ایرانی ها بتوانند یک نگاه هم به خود بیندازند که هم از طرف آمریکا تحریم شده اند هم از طرف خدا 😂
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با وزرای خارجه گروه 7 و نماینده اتحادیه اروپا درباره افغانستانوزیر خارجه آمریکا با همتایانش از دیگر اعضای گروه هفت و نماینده عالی اتحادیه اروپا در خصوص جدیدترین تحولات مربوط به وضعیت در افغانستان به بحث پرداخت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ایران به حمله تروریست‌ها به دسته‌های عزاداری در پاکستانسخنگوی وزارت امور خارجه، حمله تروریست‌ها به دسته‌های عزاداری سالار شهیدان در ایالت «پنجاب» پاکستان را به شدت محکوم و مراتب همدردی عمیق خود با خانواده قربانیان این اقدام تروریستی را ابراز کرد. امیدوارم این تروریستها با اشغالگران افغانستان فامیل نباشن 😉 عه عه عه! طالبان عوض شده بود که! فرقه شیعه رو دارن از بین میبرند. افغانستان با طالبان شماها رو از بین میبره. آمریکا با خروج از افغانستان باعث جنگ بین سنی و شیعه شد. به این ترتیب خودتون دین اسلام رو از بین خواهید برد. طالبان پنجاب
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران: سرنوشت برجام یک علامت سئوال بزرگ استرابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، گفت به دلیل همکاری نامناسب جمهوری اسلامی نسبت به سرنوشت برجام تردید جدی وجود دارد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »