ورزشکاران روسیه و بلاروس از مشارکت در ویمبلدون منع شدند

31/01/1401 08:56 ب.ظ

ورزشکاران روسیه و بلاروس از مشارکت در ویمبلدون منع شدند العربيه_فارسى

مسئولان برگزاری رقابت‌های تنیس گرند اسلم ویمبلدون، عصر چهارشنبه، 20 آوریل اعلام کردند که تنيسورهای دو کشور روسيه و بلاروس حق حضور در مسابقات ويمبلدون 2022 به این ترتیب، در بخش مردان، دنیل مدودف، مرد شماره دو تنیس جهان، از شرکت در سومین و قدیمی‌ترین گرند اسلم فصل منع خواهد شد.

همچنین سه تنیسور روس دیگر یعنی آندری روبلف، کارن خاچانوف و اصلان کاراتسف که همگی جزو 30 بازیکن برتر جهان هستند نیز قادر به رقابت نخواهند بود.

در بخش زنان هم آرینا سابالنکا، تنیسور شماره شش رده‌بندی و ویکتوریا آزارنکا، دارنده دو عنوان گرند اسلم، داریا کاساتکینا و آناستازیا پاولیوچنکووا رقابت‌های ویمبلدون را که قرار است اواخر ماه ژوئن برگزار شود، از دست خواهند داد.

ایان هیوئیت، رئیس باشگاه تنیس و کروکت انگلستان که رقابت‌های گرند اسلم ویمبلدون آنجا برگزار می‌شود، درباره این تصمیم اظهار داشت: «می‌دانیم که این محرومیت برای بازیکنان روسیه و بلاروس موضوعی دشوار خواهد بود و باعث ناراحتی آن‌ها می‌شود. بنابراین عواقب اعمال رهبران دولت روسیه گریبان آن‌ها را گرفته است.» headtopics.com

پس از تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین به تنیسورهای روسی و بلاروسی اجازه داده شده بدون پرچم کشورشان در رقابت‌های مختلف تنیس شرکت کنند، اما تیم‌های ملی تنیس این دو کشور از مسابقات «دیویس کاپ» و «بیلی جین کینگ کاپ» کنار گذاشته شدند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

شهردار مسکو: ۲۰۰ هزار نفر در پایتخت روسیه در خطر از دست دادن شغل خود هستندسرگئی سوبیانین دلیل این مسئله را توقف فعالیت شرکت‌های خارجی در روسیه به‌دلیل جنگ اوکراین عنوان کرد. Hello I am a translator I know twenty languages I like to read your page I am from Iran I speak Chinese, Japanese and South Korean well

وزیر خزانه‌داری آمریکا در نشست‌های آتی خواستار افزایش فشار اقتصادی بر روسیه خواهد شدخانم یلن قرار است در روزهای آینده در جلسات بهاره بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول و اجلاس وزیران دارایی کشورهای گروه هفت و کشورهای گروه بیست شرکت کند.

لندن: روسیه درس عبرت نگرفته و جنگ در اوکراین چندین ماه ادامه خواهد یافتسخنگوی بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا گفت شواهد نشان می‌دهد که روسیه از روند جنگ طی هفته‌های اخیر در اوکراین درس عبرت نیاموخته است.این مقام بریتانیایی اسلام همیشه دنبال صلح است اما بعد از روشنگری و صف بندی دشمن ، دنبال قیام است لندن: روسیه درس عبرت نگرفته و جنگ در اوکراین چندین ماه ادامه خواهد یافت العربيه_فارسى

اردوغان: ایجاد صلح پایدار در بین روسیه و اوکراین، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بوداردوغان: ایجاد صلح پایدار در بین روسیه و اوکراین، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود 📍اردوغان: نخست برقراری آتش‌بس و سپس ایجاد صلح پایدار در بین دو کشور همسایه (روسیه و اوکراین)، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود. 📍اردوغان: برای حصول نتایح قابل اطمینان در مذاکرات (اوکراین و روسیه) استانبول برای طرف‌ها و جامعه بین‌المللی به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.

اوکراین: روسیه در حال ارتکاب نسل‌کشی استوزیر امور خارجه اوکراین اعلام کرد که روسیه در حال نسل‌کشی در این کشور بوده و سزاوار درک شدن نیست. - خبرگزاری آناتولی

هزاران غیرنظامی در انتظار تخلیه از ماریوپل؛ «اولتیماتوم» روسیه به سربازان اوکراینیگزارش‌ها از اوکراین حاکی است که به‌رغم اولتیماتوم پی در پی کرملین، تا کنون حتی یک سرباز اوکراینی هم حاضر به تسلیم در برابر نیروهای روسیه نشده است.