اوکراین: روسیه در حال ارتکاب نسل‌کشی است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

📌 اوکراین: روسیه در حال ارتکاب نسل‌کشی است

19.04.2022دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با تئودورا گنچوفسکا، همتای بلغارستانی خود در صوفیه اعلام کرد: روسیه هم اکنون در حال قتل عام، نسل کشی، ویرانی، شکنجه و تجاوز بوده و بنابراین سزاوار درک شدن نیست.

کولبا که برای سفر دو روزه به بلغارستان رفته است با تشکر از حمایت این کشور از عضویت اوکراین در اتحادیه اروپا و ناتو و همچنین پشتیبانی از پناهجویان اوکراینی، گفت: جنگ روسیه علیه اوکراین وارد پنجاه و پنجمین روز خود شده و ما نه تنها برای خود، بلکه برای امنیت بلغارستان و همه کشورهای منطقه دریای سیاه می‌جنگیم.

وی تصریح کرد: امیدوارم در آینده نزدیک، اوکراینی‌ها دوباره به عنوان گردشگر و نه به عنوان پناهجو به بلغارستان سفر کنند. گنچوفسکا نیز در این کنفرانس خبری بر اهمیت حمایت همه کشورهای اتحادیه اروپا و ناتو از اوکراین تاکید کرده و افزود: بلغارستان کشور کوچکی است اما کمک‌های زیادی کرده است. کشور ما در چارچوب امکانات خود میزبان 91 هزار پناهجوی اوکراینی بوده و سازمان صلیب سرخ بلغارستان 1.5 میلیون یورو و وزارت امور خارجه 185هزار یورو به اوکراین کمک کرده است.

وی با تاکید بر اینکه به حمایت از اوکراین ادامه خواهند داد ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دوجانبه در آینده‌ای نزدیک در محیطی صلح آمیز ادامه یابد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا مصرف استروئید در بین بدنسازان مرد در بریتانیا در حال افزایش است؟ - BBC News فارسینظام بهداشت‌ودرمان ملی بریتانیا (ان‌اچ‌اس) می‌گوید شواهد و مطالعات نشان می‌دهند مصرف استروئیدهای آنابولیک خطرات بسیاری، از جمله ناباروری و اختلال نعوظ تا اعتیاد و طاسی در پی دارند.
منبع: bbcpersiansport - 🏆 16. / 51 ادامه مطلب »

تهاجم روسیه به اوکراین؛ ادامه نبرد در ماریوپل و اولین تلفات غیرنظامیان در لویوفرماندار شهر لویو گفت سه موشک به انبارهایی اصابت کرده است که در حال حاضر مورد استفاده نیروهای مسلح نیست و موشک چهارم نیز به یک تعمیرگاه خودرو اصابت کرده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وزیر دفاع ترکیه: عملیات ضد تروریستی قفل پنجه در شمال عراق با موفقیت در حال اجراستوزیر دفاع ملی ترکیه اعلام کرد که عملیات ضد تروریستی «قفل پنجه» در شمال عراق با موفقیت و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در حال اجرا است. - خبرگزاری آناتولی Iti Qovan Kimi
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: ایجاد صلح پایدار در بین روسیه و اوکراین، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بوداردوغان: ایجاد صلح پایدار در بین روسیه و اوکراین، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود 📍اردوغان: نخست برقراری آتش‌بس و سپس ایجاد صلح پایدار در بین دو کشور همسایه (روسیه و اوکراین)، مفیدترین اتفاق برای بشریت خواهد بود. 📍اردوغان: برای حصول نتایح قابل اطمینان در مذاکرات (اوکراین و روسیه) استانبول برای طرف‌ها و جامعه بین‌المللی به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ زلنسکی: روسیه در تدارک حمله‌ای سنگین برای نابودی دونباس استهفتمین هفتۀ جنگ اوکراین در حالی در جریان است که حملات سنگین روسیه به شهر ماریوپول واقع در جنوب شرق اوکراین همچنان ادامه دارد. همزمان ولودیمیر زلنسکی هشدار داد که روسیه در تدارک حمله‌ای سنگین برای «نابودی» دونباس است. خود شهردار الان کجاست که مشاورش آنهم در حارج از ماریوپل اطلاعیه میده؟ در این جنگ ا نقدر دروغ بافته شده که دیگه به هیچ چیز اطمینان نیست
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اوکراین: 205 کودک در حملات روسیه کشته شده‌انددر حملات روسیه به اوکراین تاکنون 205 کودک کشته و 362 کودک دیگر زخمی شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »