واکنش‌های بین‌المللی به عملیات نظامی ترکیه در مناطق کردنشین شمال سوریه

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

واکنش‌های بین‌المللی به عملیات نظامی ترکیه در مناطق کردنشین شمال سوریه کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای به نقل از پرزیدنت ترامپ تاکید کرد که ایالات متحده اقدام ترکیه در حمله به شمال سوریه را تایید نمی‌کند و آن را ایده بدی می‌داند.

یک تانک ارتش ترکیه در حال جابجایی و موضع گیری در منطقه مرزی ترکیه و سوریهصدای آمریکا – مقام‌های نظامی ترکیه اعلام کردند که نیروهای آنها آماده اجرای حمله به درون خاک سوریه و بیرون کردن نیروهای کرد هستند. در حالی که نیروهای کرد توسط آنکارا تروریست اعلام شده‌اند، اما بیشتر کشورهای غربی آنها را متحد کلیدی خود در نبرد با گروه تروریستی داعش می‌دانند.

پیش از این پیام، ترکیه روز سه‌شنبه مجموعه ای از توپخانه و موشک اندازهای خود را بخشی از مرز خود با سوریه مستقر کرد. مقام‌های کرد هم در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که بخشی از این تجهیزات، از جمله خمپاره اندازها، علیه مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه مورد حمایت آمریکا در نزدیکی مرز سوریه به کار گرفته شده‌اند.تاکید پرزیدنت ترامپ بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه: کشورهای منطقه مسئول مبارزه با داعش هستند

تنش در این مناطق پس از آن افزایش یافت که ایالات متحده روز دوشنبه در آستانه عملیات ترکیه به طور غیرمنتظره اعلام کرد که نیروهای خود را از سوریه بیرون خواهد برد. روز سه شنبه رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری تاکید کرد که آمریکا نیروهای کرد که در کنار نیروهای آمریکا با داعش جنگیدند را رها نخواهد کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اره اگه کل مناطق کرد نشین رو تصرف و همه کردها رو هم قتل عام کنه آمریکا فقط یه بیانیه میده

لطفا از کشتار مردم یمن و فلسطین توسط آمریکا و هم پیمانانشان گزارش پخش کنید

امریکا و اروپا ثابت کردند که حامیان اصلی داعش و سلطان مسلمان عثمانی هستند.

اوردغان حرومزاده درآمدش کم شده چونداعشها نفت سوریه رابه ترکیه میبردن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تذکر به «فرهیختگان» درپی سرمقاله «سلطانیسم در خدمت تروریسم» در اشاره به اردوغانسفیر ایران در ترکیه گفت که کشورش به روزنامه فرهیختگان به دلیل اقدام مغایر با منافع ملی تذکر داد. این
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

صدها نفر در اکوادور در اعتراض به برنامه ریاضت اقتصادی بازداشت شدندصدها نفر در اکوادور در اعتراض به برنامه ریاضت اقتصادی بازداشت شدند اعتراضات پنجشنبه گذشته و در واکنش به کاهش یارانه سوخت آغاز شد. کاهش یارانه سوخت بخشی از برنامه اصلاحات اقتصادی برای حفظ وام ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری صندوق بین المللی پول است. اکوادر_ی_های_عزیز یه نگاه به ریاضت_های_ایرانیان بندازید و خجالت بکشید الان تمام مردم ایران با این ریاضت ها واسه خودشان یک پا مرتاض شدن و معجزه میکنند باورتون نمیشه ببینید ما الان 25000 تا امامزاده داریم که همه حاصل ریاضت هستند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وقوع انفجار در کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستانشاهدان عینی و پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفته که دقایق قبل انفجاری در داخل یک کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده است. به گفته این افراد، انفجار تلفاتی نیز در پی‌داشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گفت‌وگوی عادل الجبیر و رئیس کمیته بین‌المللی هماهنگی استقرار مجدد در الحدیدهعادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 7 اکتبر در دفتر کارش در مقر وزارت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تند شدن نبض خشکسالی در تالاب بین‌المللی میانکالهساری - ایرنا - پسروی آب دریای خزر به عنوان یکی از منابع اصلی تامین آب تالاب بین‌المللی میانکاله یکی از هفت ذخیرگاه زیست کره جهان در ایران در سال جاری، نبض خشکسالی را در تالاب تندتر کرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه؛ انتقادهای بین‌المللی | DW | 09.10.2019اردوغان رییس جمهوری ترکیه در توییتر خود اعلام کرد که عملیات نظامی این کشور با نام 'چشمه صلح' در شرق فرات آغاز شده است. کردهای شمال و شرق سوریه بسیج عمومی اعلام کرده‌‌اند و از جامعه بین‌المللی خواسته‌اند جلوی یک فاجعه انسانی در شمال سوریه را بگیرد. خانم کلینتون ۷ سال پیش که وزیر خارجه آمریکا بود، تورکیه یرو ددی تورکیه یرومدی!...اردوغان ایندی اوز اوزینه یرودی!!!... به نمایندگی از تورکهای آذربایجان جنوبی حمایت خود را از ارتش تورک(ترک) در عملیات چشمه صلح در شمال سوریه علیه گروههای تروریستی را اعلام‌میداریم-در همه حال در کنار برادران و‌خواهرانمان در ترکیه هستیم گاموح GAMOH Kodom solh?!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »