ترکیه, سوریه, بریتانیا, فرانسه, آلمان, بلژیک, لهستان, صدای آمریکا

ترکیه, سوریه

رویترز: شورای امنیت برای بررسی حمله ترکیه به سوریه «پشت درهای بسته» تشکیل جلسه می‌دهد

در پی حمله ارتش ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه در روز چهارشنبه ۱۷ مهر، منابع دیپلماتیک از برگزاری نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد خبر دادند.\r\n به گزارش خبرگزاری رویترز، نشست فوق‌العاده

9.10.2019

رویترز: شورای امنیت برای بررسی حمله ترکیه به سوریه «پشت درهای بسته» تشکیل جلسه می‌دهد رویترز از قول دیپلمات‌هایی که هویت آنها را در گزارش خود مشخص نکرده گفت، بریتانیا ، فرانسه ، آلمان ، بلژیک ، و لهستان درخواست برگزاری این جلسه را ارائه کردند.

در پی حمله ارتش ترکیه به مناطق کردنشین شمال سوریه در روز چهارشنبه ۱۷ مهر، منابع دیپلماتیک از برگزاری نشست فوق‌العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد خبر دادند.\r\n به گزارش خبرگزاری رویترز، نشست فوق‌العاده

پیش از این پیام، ترکیه روز سه‌شنبه مجموعه ای از توپخانه و موشک اندازهای خود را بخشی از مرز خود با سوریه مستقر کرد. مقام‌های کرد هم در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که بخشی از این تجهیزات، از جمله خمپاره اندازها، علیه مواضع نیروهای دموکراتیک سوریه مورد حمایت آمریکا در نزدیکی مرز سوریه به کار گرفته شده‌اند.

تاکید پرزیدنت ترامپ بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه: کشورهای منطقه مسئول مبارزه با داعش هستند

او در پیام خود بار دیگر هشدار داد: «هر گونه اقدام نظامی غیرضروری ترکیه موجب نابودی اقتصاد آنها و واحد پولی بسیار شکننده آنها خواهد شد. ما به کردها کمک مالی و نظامی می‌کنیم.»

«زمان آن رسیده که ما از این جنگ‌های بی‌پایان مضحک - که بسیاری از آن‌ها قبیله‌ای است - خارج شویم.»

ادامه مطلب: VOA Farsi

جانان تمام خیانت و جنایت و گشتارها وو...فتنه سازیها در منطقه بر جغرافیای ملتهای ایرانیان از تشگیلات جاهلیت و حکومت شئونیزم فرقه فارسیسم فتنه سازی پان فارسی زدبند با استعمار حهانی انجام‌ و حمایت میشود.وگرنه اردغان توان چنین حملات پرهزینه را ندارد. شورای قاتلین👊 بیان بگن تا حالا چه کار مثبتی برای بشریت کردن؟ منحل کنن این شورا و سازمان ننگین رو

روسیه سودش میبره امریکا ابهتش ازدست دا ده هفت شبانه روز وحوش وحشى خامنه‌ای جنايتكار صدها جوان عراقى را به خاك و خون كشيدن و هزاران نَفَر را زخمى كردن و همه اين كشورها خفه خون گرفته بودن حالا چى شده كه همه مثل خَر مگس از لونه هاشون زدن بيرون براى تركيه هرچند كه من هر گونه تعرض به أفراد غير نظامى را محكوم ميكنم ، ولى

مگه سازمان ملل و شورای امنیت وجود دارد؟ !!!!! اینا که عروسکی بیش نیستن .

حمله ترکیه به سوریه؛ شواری امنیت نشست فوری برگزار می‌کندوزیر مشاور در امور اروپایی فرانسه روز چهارشنبه در پی اعلام آغاز عملیات نظامی ترکیه گفته بود که فرانسه به همراه دیگر عضو اروپایی شورای امنیت یعنی بریتانیا برای بررسی موضوع حمله ترکیه به سوریه ، از شورای امنیت سازمان ملل متحد درخواست برگزاری نشست اضطراری کرده است. اروپا لجن آمریکا لجن اروپای ها کاری نمیکنن اردوغان پناهندگانی که به ترکیه اومدن رو مثل یک چوب بالای سر اروپایی ها نگه داشته.

هشدار سوریه به ترکیه: حمله آنکارا به معنای پایان مذاکرات آستانه استدولت سوریه به ترکیه هشدار داد، اقدام نظامی علیه کردها، ضربه‌ای کشنده به کل روند سیاسی حل بحران سوریه خواهد بود.

خطر قدرت‌گیری مجدد داعش در اثر حمله ترکیه به سوریه جدی است | DW | 08.10.2019نیروهای دموکراتیک سوریه قدرت‌گیری داعش را یکی از پیامدهای عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌دانند. برخی از تحلیلگران بر این باورند که حمله ترکیه به کردها در شمال سوریه به مبارزه علیه 'دولت اسلامی' (داعش) آسیب می‌زند.

رئیس جمهوری عراق حمله به تظاهرکنندگان و رسانه‌ها را محکوم کردرئیس جمهوری عراق ضمن درخواست پایان تظاهرات اعتراضی روزهای، خشونت علیه تظاهرکنندگان و فشار بر رسانه‌ها را محکوم کرده و گفته است که به نیروهای امنیتی دستور شلیک به سوی معترضان داده نشده است. تا کنون بیش از یکصد تن در جریان این تظاهرات کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ترکیه: تدارکات‌مان برای حمله نظامی به سوریه کامل شدوزارت دفاع ترکیه شامگاه دوشنبه 7 اکتبر اعلام کرد که این کشور تدارکاتش برای حمله نظامی احتمالی به

اداره خودگران کُردها: هرگونه حمله ترکیه به شمال سوریه باعث بازگشت داعش می‌شوداداره خودگردان کُردها در شمال و شرق سوریه دوشنبه 7 اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگونه حمله ترکیه واقعا؟

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

10 اُكتبر 2019, پنجشنبه اخبار

اخبار قبلی

بازداشت مجدد محمد داوری، فعال دانشجویی یاسوجی

اخبار بعدی

واکنش‌های بین‌المللی به عملیات نظامی ترکیه در مناطق کردنشین شمال سوریه
اخبار قبلی اخبار بعدی