تذکر به «فرهیختگان» درپی سرمقاله «سلطانیسم در خدمت تروریسم» در اشاره به اردوغان

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تذکر به «فرهیختگان» درپی سرمقاله «سلطانیسم در خدمت تروریسم» در اشاره به اردوغان العربية

روزنامه با انتقاد از سیاست‌های رجب‌طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در سوریه مقاله‌ای تحت عنوان «سلطانیسم در خدمت تروریسم» منتشر کرده بود.

فرازمند در ادامه افزود: « تمامی مقامات ایران در مورد داشتن مناسبات خوب با دولت و ملت ترکیه و رعایت احترام به دولتمردان این کشور هم نظرند.» فرهیختگان به انتقاد از تلاش ترکیه برای ایجاد منطقه امن در خاک سوریه پرداخت و گفت که هدف از این اقدام، «تداوم بی‌ثباتی در سوریه»، «رفع تهدید کردها»، «تثبیت حضور متحدان ترکیه در ادلب»، «دستیابی به منافع اقتصادی» و «ایجاد عمق راهبردی» است.

از سوی دیگر حسن روحانی علیرغم تاکید بر اینکه «دولت ترکیه نسبت به مرزهای جنوبی خود نگرانی‌هایی دارد و حق آنهاست که این نگرانی‌شان برطرف شود»، از اقدامات ترکیه در راستای آمادگی برای انجام یک عملیات نظامی در شمال شرق سوریه انتقاد کرد و گفت: «توافقات پشت پرده به نفع منطقه نیست.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

صدها نفر در اکوادور در اعتراض به برنامه ریاضت اقتصادی بازداشت شدندصدها نفر در اکوادور در اعتراض به برنامه ریاضت اقتصادی بازداشت شدند اعتراضات پنجشنبه گذشته و در واکنش به کاهش یارانه سوخت آغاز شد. کاهش یارانه سوخت بخشی از برنامه اصلاحات اقتصادی برای حفظ وام ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری صندوق بین المللی پول است. اکوادر_ی_های_عزیز یه نگاه به ریاضت_های_ایرانیان بندازید و خجالت بکشید الان تمام مردم ایران با این ریاضت ها واسه خودشان یک پا مرتاض شدن و معجزه میکنند باورتون نمیشه ببینید ما الان 25000 تا امامزاده داریم که همه حاصل ریاضت هستند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وقوع انفجار در کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستانشاهدان عینی و پلیس غزنی به بی‌بی‌سی گفته که دقایق قبل انفجاری در داخل یک کلاس درس در دانشگاه غزنی در جنوب افغانستان رخ‌داده است. به گفته این افراد، انفجار تلفاتی نیز در پی‌داشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

خطر قدرت‌گیری مجدد داعش در اثر حمله ترکیه به سوریه جدی است | DW | 08.10.2019نیروهای دموکراتیک سوریه قدرت‌گیری داعش را یکی از پیامدهای عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه می‌دانند. برخی از تحلیلگران بر این باورند که حمله ترکیه به کردها در شمال سوریه به مبارزه علیه 'دولت اسلامی' (داعش) آسیب می‌زند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تبدیل معادن زغال‌سنگ به معادن فرهنگ در لهستان«من همینجا با بیل و کلنگ کار می‌کردم و حالا نقاشی‌هایم اینجا در این معدن که به موزه تبدیل شده به نمایش درآمده است.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آدمک به دار آویخته شده گرتا تونبرگ در رم؛ مقامات ایتالیا تحقیق می‌کنندبر روی این آدمک که همچون گرتا تونبرگ موهایی بافته شده داشت نوشته بود: «گرتا خدای شما است!» هنوز مدرسه این دختره شروع نشده، که بره دست از این مسخره بازی هاش برداره. مثل عروسک خیمه شب بازی دارن بازیش میدن.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش روسیه به عملیات احتمالی ترکیه در سوریه: اقدام آنکارا را قبول داریمسخنگوی کاخ کرملین در ارتباط با عملیات احتمالی ارتش ترکیه در شمال سوریه گفت از اقدامات آنکارا در زمینه تامین امنیتش اطلاع داشته و آن را قبول داریم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »