پرویز_فتاح, حدادعادل, فساد_اقتصادی

پرویز_فتاح, حدادعادل

هم‌نشینی محافظه‌کاران با فساد؛ از لاریجانی و حدادعادل تا بذرپاش و قالیباف

20/08/2020 08:15:00 ب.ظ

عذرخواهی « پرویز_فتاح »، از « حدادعادل »، بار دیگر موضوع فساد محافظه‌کاران را بر سر زبان‌ها انداخته است. این اولین بار نیست که موضوع فساد_اقتصادی محافظه‌کاران و افراد نزدیک به رهبری مطرح می‌شود اما ریشه این فسادها چیست؟ اخبار_ایران گزارش بهنام قلی‌پور👇

هم در این میان بالاخره تایید کرد که «ابوالفضل موسوی بیوکی»، نماینده سابق مجلس، همان فردی است که ۶۵ میلیارد تومان رشوه دریافت کرده و در حال حاضر نیز بازداشت است.دعوا و جنجال‌ بر سر پرونده‌های محمدباقر قالیباف و مهرداد بذرپاش ادامه داشت که به یک‌باره پرویز فتاح، رییس بنیاد مستضعفان در تلویزیون ظاهر شد و از فساد  رانت‌خواری بسیاری از مقام‌ها و نهاد‌ها، از جمله غلامعلی حداد عادل سخن به میان آورد.

مصاحبه العربیه با نصرالله مرندی زندانی سیاسی سابق و شاهد پرونده حمید نوری پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

این حرف‌ها چنان بازتاب گسترده‌ای در میان محافظه‌کاران و افکار عمومی داشت که حداد عادل با انتشار یک فایل ویدیوییگفتبه دستور شخص آیت‌الله علی خامنه‌ای، برخی امتیاز‌ها را برای کار فرهنگی و آموزشی دریافت کرده است.پرویز فتاح که با حملات گسترده‌ای مواجه شده و حتی به روایتی، از خشم خامنه‌ای از این اظهار‌نظر و افشاگری‌هایش آگاه شده بود، در نهایت به طور رسمی از گفته‌های خود عقب‌نشینی کرد و از بسیاری از افرادی که از فساد آن‌ها سخن به میان آورده بود، عذر خواست.

این اتفاق‌ها، افشاگری‌ها، تهدید‌ها و تنش‌های لفظی، همگی در همین سه ماه اخیر رخ داده‌اند. موضوع و عامل این دعواها نیز اغلب محافظه‌کاران بوده‌اند و چندان نامی از سایر گروه‌های سیاسی در میان نیست.محافظه‌کاران که خود را حامی و مروج ارزش‌های مدنظر انقلاب، اسلام و شخص رهبر جمهوری اسلامی می‌دانند، حالا پس از حدود هشت سال، دست‌کم دو قوه مقننه و قضاییه را  در اختیار گرفته‌‌اند که در کمتر از چند ماه، رقابت‌های داخلی آن‌ها منجر به افشاگری‌های متقابل علیه یک‌دیگر شده است. headtopics.com

موضوع فساد در جمهوری اسلامی سال‌ها است که حول و حوش محافظه‌کاران می‌چرخد و پای حامیان علی خامنه‌ای هم در میان است؛ از صادق لاریجانی گرفته تا محمدباقر قالیباف و حالا نام‌های جدیدی مثل غلامعلی حداد عادل، مهرداد بذرپاش و چند نماینده مجلس.این نام‌ها، مقام‌ها و اتهام‌ها را باید بیشتر محصول دعوا‌های درون‌گروهی محافظه‌کاران و نزدیکان به خامنه‌ای دانست تا نتیجه عملکرد رقبای محافظه‌کاران که حالا دیگر در ایران قدرت و اطلاعات چندانی ندارند.

آن چه که محافظه‌کاران طی این مدت و البته در سال‌های اخیر متقابلا فساد خوانده‌اند، در واقع بخش مهمی از آن امتیاز‌ها و موافقت‌هایی بوده که از علی خامنه‌ای دریافت کرده‌اند.حدادعادل هم در همین دفاعیات خود در مقابل حرف‌های پرویز فتاح، به داشتن این امتیاز اذعان کرده است؛ همان‌طور که سال‌ها پیش «احمد توکلی»، نماینده سابق مجلس گفته بود زمین مرغوبی که در «شهرک غرب» تهران برای فعالیت‌های آموزشی در اختیار دارد را با موافقت رهبر به دست آورده است.

معافیت بسیاری از نهاد‌های زیر مجموعه علی خامنه‌ای از حسابرسی، نظارت و پرداخت مالیات را هم باید یکی دیگر از زمینه‌های بروز فساد در جمهوری اسلامی دانست؛ نهاد‌هایی که خود را به هیچ فرد و نهادی پاسخ‌گو نمی‌دانند اما در این سال‌ها اخبار متعددی از فساد در آن‌ها منتشر شده است.

ریشه و تنه اصلی فساد در جمهوری اسلامی را هم باید در اختیارات و مشی حکم‌رانی علی خامنه‌ای جست‌وجو کرد؛ روشی که نزدیکان و سازمان‌ها و نهادهای اجرایی تحت فرمان او را از رعایت قوانین جاری مستثنی کرده و زمینه‌ساز بروز انواع فساد شده است. ادامه مطلب: ایران وایر »

آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز • سیامک شجریان | DW | 05.08.2021

سیامک شجریان مهمان پادکست این هفته 'آواهای کم‌شنیده از دیروز تا امروز' است. از او قطعه 'طبیب دل' با آهنگسازی محمدجواد ضرابیان را انتخاب کرده‌ایم. سیامک شجریان برادر استاد محمدرضا شجریان است.

تداوم وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در شرق کشورتداوم وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در شرق کشور مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی: در شرق کشور تا پنج روز آینده وزش باد شدید همراه با گرد و خاک دور از انتظار نیست.

سرکشی نظامیان در مالی؛ رئیس جمهور مجبور به استعفا شدنظامیان همچنین از اعضای جامعهٔ مدنی و جنبش‌های سیاسی-اجتماعی کشور خواستند تا به آنان بپیوندند و شرایط گذار را فراهم کنند تا بتوان انتخابات سراسری دموکراتیک برگزار کرد.

کنکور۹۹ در شرایط قرمز کروناییپنجاه و هفتمین کنکور سراسری سال ۹۹  در شرایطی که تهران و بسیاری از شهرستان ها در وضعیت قرمز کرونایی به سر می برند، از صبح چهارشنبه 29 مردادماه با

ورود کیهان و رسانه‌های سپاه به فساد پاسدار سابق؛ از واترگیت تا ترکمنچای

پرزیدنت ترامپ سوزان بی آنتونی، رهبر جنبش حق رای زنان آمریکا را مشمول عفو کردپرزیدنت ترامپ سوزان بی آنتونی، رهبر جنبش حق رای زنان آمریکا را مشمول عفو کرد رئیس جمهوری آمریکا یادآوری کرد که خانم آنتونی کمک کرد زنان معترض به نابرابری ها مورد عفو قرار بگیرند، اما هرگز برای خودش چنین نکرد.

رئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کردرئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کرد به گزارش رویترز، رئیس جمهوری مالی، در یک سخنرانی کوتاه که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، از سمت خود استعفا کرد. او همچنین پارلمان این کشور را نیز منحل کرده است.