رئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهوری مالی پس از بازداشت شدن توسط نظامیان از سمت خود کناره‌گیری کرد به گزارش رویترز، رئیس جمهوری مالی، در یک سخنرانی کوتاه که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، از سمت خود استعفا کرد. او همچنین پارلمان این کشور را نیز منحل کرده است.

ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس جمهوری کشور مالی در غرب آفریقا، ساعاتی پس از بازداشت‌ شدن توسط نظامیان آن کشور از سمت خود کناره‌گیری کرد.

به گزارش رویترز، رئیس جمهوری مالی، در یک سخنرانی کوتاه که از تلویزیون دولتی این کشور پخش شد، از سمت خود استعفا کرد. او همچنین پارلمان این کشور را نیز منحل کرده است.تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که ابراهیم ابوبکر کیتا و بوبو سیسه، نخست وزیر مالی، توسط سربازان مسلح محاصره شده‌اند. رویترز نتوانست صحت فیلم‌ها را تأیید کند.

پیش از این کشور مالی شاهد اعتراضاتی علیه فساد و وخیم شدن وضعیت امنیت کشور با توجه به فعالیت شبه نظامیان اسلامگرا بوده است. معترضان خواهان استعفای کیتا از سمت ریاست جمهوری بوده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس مجلس ایران: سوال از رییس جمهوری دنبال خواهد شدرییس مجلس شورای اسلامی ایران گفت که هیات رییسه سوال از حسن روحانی را دنبال خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس جمهور مالی ساعاتی پس از شورش نظامیان استعفا کرد - BBC News فارسییک سخنگوی دولت مالی در گفت و گو با بی بی سی تایید کرده است که سربازان شورشی ارتش ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس جمهور این کشور، را دستگیر کرده اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ترکیه: از استعفای اجباری رئیس جمهور مالی در پی کودتا نگرانیم◀️وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای از استعفای اجباری ابراهیم ابوبکر کیتا، رئیس جمهور مالی در پی کودتا در این کشور ابراز نگرانی کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عباس: عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل یک فریب و خنجر از پشت به مساله فلسطین استعباس: عادی‌سازی روابط امارات با اسرائیل یک فریب و خنجر از پشت به مساله فلسطین است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ترامپ: اردوغان رهبری بزرگ و از بازیگران اصلی شطرنج سیاسی جهان است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

خط خبری رسانه‌های خارج از کشور، تحریک مردم برای فروش سهام شان استوزیر کشور: *خط خبری رسانه‌های خارج از کشور، تحریک مردم برای فروش سهام‌شان است *رسانه‌ها به صورت کارشناسانه و دقیق به بورس بپردازند و از تهییج افکار عمومی پرهیز شود *همه بورس‌ها در بعضی از مقاطع دچار نوسانات می‌شوند که این نوسانات باید جبران شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »