هشدار گوترش به آمریکا و چین نسبت به بروز یک جنگ سرد جدید | DW | 20.09.2021

29/06/1400 10:36 ب.ظ

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس ضمن هشدار نسبت به بروز یک جنگ سرد احتمالی جدید بین ایالات متحده و چین، از دو کشور خواست روابط 'کاملاً ناکارآمد' خود را ترمیم کنند.

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس ضمن هشدار نسبت به بروز یک جنگ سرد احتمالی جدید بین ایالات متحده و چین، از دو کشور خواست روابط 'کاملاً ناکارآمد' خود را ترمیم کنند. آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس ضمن هشدار نسبت به بروز یک جنگ سرد احتمالی جدید بین ایالات متحده و چین، از دو کشور خواست روابط"کاملاً ناکارآمد" خود را ترمیم کنند.

آنتونیو گوترش پیش از گردهمایی سالانه رهبران جهان در سازمان ملل متحد، در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس در باره خطرهایی که این روزها جامعه بین‌‌المللی را تهدید می‌کنند هشدار داد.

دبیرکل سازمان ملل متحد بیش از هر چیز از چین و آمریکا، دو قدرت اقتصادی بزرگ جهان خواست، در زمینه مقابله با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین همکاری کنند و در زمینه تجارت و فناوری به مذاکره بنشینند. گوترش تاکید کرد که باید بین دو قدرت جهانی یک رابطه کاربردی برقرار شود، زیرا چنین امری برای حل مشکلات واکسیناسیون، تغییرات آب و هوایی و بسیاری از چالش‌های جهانی دیگر ضروری است.

او هشدار داد که دو استراتژی ژئوپلیتیک و نظامی رقیب خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت و جهان را بیش از پیش دچار تفرقه خواهد کرد. گوترش تاکید کرد: «ما باید به هر قیمتی از جنگ سرد اجتناب کنیم، زیرا چنین جنگی امروز متفاوت از گذشته و احتمالاً خطرناک‌تر و مدیریت آن دشوارتر خواهد بود.» headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

دانشمندان از «توانایی بازگرداندن ماموت‌ها» خبر می‌دهند؛ هشدار مخالفان نسبت به پیامدهای منفی آناستفاده از دی‌ان‌ای به دست آمده از یک گونه منقرض‌شده برای «دوباره زنده کردن آن با استفاده از علم ژنتیک»، که ایده اصلی مجموعه فیلم‌های پارک ژوراسیک بود، شاید در آستانه به تحقق پیوستن باشد. دانشمند اگه میتونند طالبان و به قرن خودشون برگردونند از طلبه که خطرناکتر نیستن شک نکن منتظر نظر ماها نمیمونن و انجام دادن تا الان

هشدار دبیر سازمان ملل به چین و آمریکا: از جنگ سرد جدید اجتناب کنیدآنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به احتمال وقوع «جنگ سرد جدید»، از آمریکا و چین به عنوان دو کشور بزرگ و بانفوذ خواست تا روابط «کاملاً ناکارآمد» خود را پیش از گسترش مشکلاتشان به سایر نقاط جهان، ترمیم کنند. گپ تو را کس به اندازه سر سوزن هم اهمیت نمیدهد جنگ جنگ قدرت نمایی است . چشم عباس آقا توصیه می کنم به جنگ گرم بپردازید.

هزاران مهاجر برای رسیدن به آمریکا در رودخانه مرزی به آب زدندآنها پس از گذشتن از راه‌های دشوار به مکزیک رسیده‌ و اکنون با پای پیاده از رود مرزی ریو گرانده در شمال این کشور می‌گذرند تا به شهر دل ریو در خاک آمریکا برسند.

اولین گردشگران فضایی به سلامت به زمین بازگشتند | DW | 19.09.2021چهار گردشگر فضایی که به تنهایی و بدون حضور فضانوردان حرفه‌ای برای اولین بار به فضا رفته ‌بودند، پس از سه روز گردش در مدار زمین در آب‌های خلیج مکزیک نزدیکی سواحل فلوریدا فرود آمدند. SIVsLeftBehind

سفر هیات بلندپایه آمریکایی به وین برای شرکت در کنفرانس آژانس؛ امیرعبداللهیان به نیویورک می‌رودیک هیات بلندپایه از سوی ایالات متحده برای شرکت در کنفرانس آژانس بین المللی انرژی اتمی عازم وین است. در همین حال، وزارت امور خارجه ایران می‌گوید که حسین امیرعبداللهیان به نیویورک سفر خواهد کرد. SIVareStillLeftBehind رژیم شیعی آخوندی سپاهی بداند نرمش های قهرمانانه نکند آینده اش تَباه و ویرانی است. در راه رژیم هایی همچون شوروی سابق و نازیست ها گام برداشته اند 😎

'لغو تحریم ها درازای بازگشت به تعهدات هسته ای'؛ پیشنهاد وزیرخارجه انگلیس به امیرعبداللهیانوزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه ای به موضوعاتی اشاره کرد که قرار است وزیر خارجه این کشور در دیدار با همتای ایرانی خود در نیویورک به آن ها بپردازد. یعنی قیمت اجناس مخصوصاً دیسک و صفحه کلاچ میشه ارزانتر بشه یا نه؟؟😁😁✋✋✋ ما هم میگیم بازگشت به تعهدات هسته ای در ازای لغو تحریم ها، به نظر من تا طرف مقابل اقدام موثری در قبال لغو تحریم ها انجام نداده ما نباید قدم از قدم در مقابل خواسته آن بد عهد ها برداریم.

هشدار گوترش به آمریکا و چین نسبت به بروز یک جنگ سرد جدید

آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل متحد در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس ضمن هشدار نسبت به بروز یک جنگ سرد احتمالی جدید بین ایالات متحده و چین، از دو کشور خواست روابط"کاملاً ناکارآمد" خود را ترمیم کنند.آنتونیو گوترش پیش از گردهمایی سالانه رهبران جهان در سازمان ملل متحد، در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس در باره خطرهایی که این روزها جامعه بین‌‌المللی را تهدید می‌کنند هشدار داد.

دبیرکل سازمان ملل متحد بیش از هر چیز از چین و آمریکا، دو قدرت اقتصادی بزرگ جهان خواست، در زمینه مقابله با تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین همکاری کنند و در زمینه تجارت و فناوری به مذاکره بنشینند.

گوترش تاکید کرد که باید بین دو قدرت جهانی یک رابطه کاربردی برقرار شود، زیرا چنین امری برای حل مشکلات واکسیناسیون، تغییرات آب و هوایی و بسیاری از چالش‌های جهانی دیگر ضروری است.

او هشدار داد که دو استراتژی ژئوپلیتیک و نظامی رقیب خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت و جهان را بیش از پیش دچار تفرقه خواهد کرد.

گوترش تاکید کرد: «ما باید به هر قیمتی از جنگ سرد اجتناب کنیم، زیرا چنین جنگی امروز متفاوت از گذشته و احتمالاً خطرناک‌تر و مدیریت آن دشوارتر خواهد بود.»

اصطلاح جنگ سرد به رقابت بین اتحاد جماهیر شوروی و متحدان بلوک شرق آن از یک سو و ایالات متحده و متحدان غربی آن از سوی دیگر به کار می‌رفت که بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم آغاز شد و با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ به پایان رسید.

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت، جنگ سرد جدید می‌تواند خطرناک‌تر باشد، "زیرا امروزتجربه‌ای که در گذشته برای مدیریت بحران وجود داشت دیگر وجود ندارد".گوترش در ادامه به سه موضوع مهم که رهبران جهان در گردهمایی سالانه خود در سازمان ملل با آن روبرو خواهند شد، پرداخت: وخامت بحران‌ آب‌وهوایی، همه‌گیری کرونا و آینده نامشخص أفغانستان.

او در رابطه با افغانستان گفت، اگرچه سازمان ملل متحد"ظرفیت محدود و اهرم محدودی" دارد، اما نقشی کلیدی در هدایت تلاش‌ها برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به افغان‌ها ایفا می‌کند.

گوترش تاکید کرد که سازمان ملل همچنین می‌کوشد توجه طالبان را به اهمیت یک دولت فراگیر که حقوق بشر، به ویژه برای زنان و دختران را رعایت کند، جلب کند.

دبیرکل سازمان ملل از عدم همکاری برخی از کشورها برای مقابله با گرمایش زمین و اطمینان از واکسیناسیون عمومی در سراسر جهان ابراز تاسف کرد.

او گفت: «این غیرقابل قبول است که ۸۰ درصد از ساکنان پرتغال (زادگاه او) واکسینه شده‌اند در حالی که در بسیاری از کشورهای آفریقایی کمتر از دو درصد مردم واکسن دریافت کرده‌اند.»

هفتاد و ششمین اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل از ۲۱ تا ۲۷ برگزار می‌شود. نمایندگی آمریکا در سازمان ملل از شرکت‌کنندگان خواسته است، برای جلوگیری از گسترش بیشتر ویروس کرونا سخنرانی‌های خود را به صورت مجازی در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل ارائه دهند.

بر أساس گزارش‌ها، سران یک‌‌سوم از ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل به به نیویورک نخواهند رفت و قرار است به صورت ویدئویی در مجمع عمومی شرکت کنند.