یک سیاستمدار آلمانی خواستار بررسی پرونده نوکیشان ردشده مسیحی ایرانی شد | DW | 20.09.2021

29/06/1400 10:47 ب.ظ

یک نماینده پارلمان آلمان از دولت این کشور خواسته است، در ارتباط با نوکیشان مسیحی وضعیت واقعی ایران را بررسی کند. پناهجویان نوکیش مسیحی گفته‌اند نهادهای آلمانی تقاضای پناهندگی آنها را قبول نمی‌کنند.

یک نماینده پارلمان آلمان از دولت این کشور خواسته است، در ارتباط با نوکیشان مسیحی وضعیت واقعی ایران را بررسی کند. پناهجویان نوکیش مسیحی گفته‌اند نهادهای آلمانی تقاضای پناهجویی آنها را قبول نمی‌کنند. فولکر کاودر نماینده پارلمان آلمان و رئیس سابق فراکسیون حزب دمکرات مسیحی در بوندستاگ روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور (۲۰ سپتامبر) در مصاحبه با روزنامه آلمانی"ولت" از دولت آلمان خواست پرونده نوکیشان مسیحی ایرانی را که تقاضای پناهندگی‌شان در آلمان رد...

فولکر کاودر نماینده پارلمان آلمان و رئیس سابق فراکسیون حزب دمکرات مسیحی در بوندستاگ روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور (۲۰ سپتامبر) در مصاحبه با روزنامه آلمانی"ولت" از دولت آلمان خواست پرونده نوکیشان مسیحی ایرانی را که تقاضای پناهندگی‌شان در آلمان رد شده، مورد بررسی قرار دهد.

این سیاستمدار آلمانی خواستار آن شد که در رابطه با رسیدگی و بررسی پرونده نوکیشان مسیحی وضعیت واقعی ایران مورد توجه قرار بگیرد.کاودر قبلا نیز خواستار توقف اخراج نوکیشان مسیحی ایرانی از آلمان شده بود. او هشدار داد که این افراد در ایران با خطر اعدام روبرو هستند.

روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر نتیجه تحقیات موسسه کمک‌های مسیحی Open Doors منتشر شد که در آن گفته شده است اداره رسیدگی به امور پناهندگی و مهاجرت آلمان درباره جدی بودن اعتقاد نوکیشان مسیحی بارها تردید نشان داده و خواستار اخراج این نوکیشان شده، درحالی که وضعیت در کشورهای این نوکیشان مسیحی بسیار خطرناک است. headtopics.com

بنده چند تا از این به اصطلاح نوکیش‌ها رو می‌شناختم. عوض کردن دین راهی شده برای گرفتن پناهندگی.

ادامه مطلب:
dw_persian »

شهادت یک شاهد در دادگاه کشتار۶۷: حمید نوری و ناصریان را بدون چشم بند دیدم

سرلشکر سلامی: امروز یک آمریکای شکست‌خورده، فراری و افسرده را شاهد‌یم/ دنیا به ایستادگی ملت ‌ایران در برابر ابرقدرت‌ها‌ غبطه می‌خورد- اخبار آذربایجان شرقی - اخبار استانها تسنیم | Tasnimفرمانده کل سپاه: امروز ما دیگر آمریکای خطرناک نمی‌بینیم بلکه یک آمریکای شکست خورده و فراری و افسرده را شاهد هستیم ما امروز رژیم سعودی را که بتواند به هر شکل ممکن به یک ملت بی دفاع مثل یمن حمله کند را نمی‌بینیم و این قدرت‌ها در حال احتضار است افول_آمريكا اون در قابلمه که برای شناسایی ویروس ساختن به اروپا و آمریکا صادر شد؟؟؟ حالاكه ما طرفدارمستضعفان جهانيم گناه داره باامريكاى بيچارهء شكست خورده رابطه برقراركنيم 🤪 ادمین جان دمت گرم،خیلی حال دادی

امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند🔺 امانوئل مکرون در اعتراض به معامله زیردریایی سفیران فرانسه را از آمریکا و استرالیا فراخواند ◾ سخنگویان شورای امنیت ملی کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا فرانسه را «دیرینه‌ترین شریک واشنگتن» خواندند. ⬇ بیشتر بخوانید: اینجور حرکتها و فقط نمایش رسانه ای است... مثلا استرالیا چه گوهی میخواد با زیر دریایی اتمی بخوره؟ کل اقتصاد معدن و انرژی و کشاورزی استرالیا وابسته به چین... با همین خبر قیمت سنگ آهن استرالیا ۱۰٪ افت کرده... قرارداد توتال خرید هواپیما و بازار خودرو ایران دست فرانسه بود مثل گوسفندی که میوفته دنبال الاغ افتاد دنبال ترامپ بازار بزرگ ایران رو از دست داد حالا حقش هست فرانسه هیچ گهی نمیتواند بخورد

اسرائیل، دو نفر باقی‌مانده از شش فلسطینی فراری از زندان گیلبوعا را هم بازداشت کردنیروهای اسرائیلی شنبه شب با محاصره یک خانه در شهر جنین، دو نفر باقی‌مانده از شش محکوم فلسطینی فراری از زندان گیلبوعا را دستگیر کردند. به این ترتیب هر شش زندانی فلسطینی که با حفر تونلی از این زندان امنیتی اسرائیل گریخته بودند طی دو هفته بازداشت شدند توله تروریست های فلسطینی. زنده باد اسرائیل 🇮🇱 💙 فرار بزرگ به چخ رفت😂 به‌به👌👌⚘⚘

ایران از آذربایجان خواست دو راننده این کشور را آزاد کند | DW | 19.09.2021سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از جمهوری آذربایجان خواست، فورا رانندگان کامیون ایرانی بازداشت‌شده را آزاد کند. نیروهای جمهوری آذربایجان رانندگان ایرانی را به دلیل 'ورود غیرقانونی' به خاک این کشور دستگیر کردند. رفتند آنجا چکار؟؟😁😁✋✋ حرومزاده ها دوباره شاخ شدن ترکیه را از ناتو بندازین بیرون چرا قاطی اروپا کردین افت نداره براتون فرانکفورت با فنرباغچه مسابقه بده خخخخخ

کمپین آزادی زاغری: ۱۰ نفر از مسئولان گروگان‌گیری او را تحریم کنید | DW | 19.09.2021کمپین آزادی نازنین زاغری می‌خواهد از وزارت خارجه بریتانیا بخواهد، ۱۰ نفر از مقام‌های ایران را به دلیل آن چه 'گروگان‌گیری' او خواند تحریم کند. زاغری، شهروند بریتانیایی- ایرانی حدود دو هزار روز در ایران زندانی است. جاسوس در چه جای دنیا امنیت ندارد از جمله( نازنین زاغری) جوانمردی ندیدیم و خبر ناگشتیم از آن فرعون سفره دار بود و نمرود ... هیهات مناالذله نازنین_زاغری که جاسوس ایرانی انگلیسی است به چه دلیل باید آزاد شود!؟ واقعا چرا باید یک جاسوس را که اطلاعات حساس ایران را فروخته است آزاد کرد!؟

اداره رسیدگی به امور پناهندگی و مهاجرت آلمان (بامف)

فولکر کاودر نماینده پارلمان آلمان و رئیس سابق فراکسیون حزب دمکرات مسیحی در بوندستاگ روز سه‌شنبه ۳۰ شهریور (۲۰ سپتامبر) در مصاحبه با روزنامه آلمانی"ولت" از دولت آلمان خواست پرونده نوکیشان مسیحی ایرانی را که تقاضای پناهندگی‌شان در آلمان رد شده، مورد بررسی قرار دهد.

این سیاستمدار آلمانی خواستار آن شد که در رابطه با رسیدگی و بررسی پرونده نوکیشان مسیحی وضعیت واقعی ایران مورد توجه قرار بگیرد.کاودر قبلا نیز خواستار توقف اخراج نوکیشان مسیحی ایرانی از آلمان شده بود. او هشدار داد که این افراد در ایران با خطر اعدام روبرو هستند.

روز دوشنبه ۲۰ سپتامبر نتیجه تحقیات موسسه کمک‌های مسیحی Open Doors منتشر شد که در آن گفته شده است اداره رسیدگی به امور پناهندگی و مهاجرت آلمان درباره جدی بودن اعتقاد نوکیشان مسیحی بارها تردید نشان داده و خواستار اخراج این نوکیشان شده، درحالی که وضعیت در کشورهای این نوکیشان مسیحی بسیار خطرناک است.

به گفته موسسه یاد شده بیش از پنج هزار نوکیش مسیحی تجربیات خود را در تحقیقات انجام گرفته به اشتراک گذاشتند و گفتند اداره امور پناهندگی و مهاجرت آلمان بیشتر اوقات تأئیدیه‌ها و نامه‌های کشیشان را در مورد جدی بودن وضعیت آنها به رسمیت نمی‌شناسد.

نوکیشان مسیحی در مصاحبه با کارمندان این اداره نتوانسته‌اند گرویدن خود به مسیحیت را ثابت کنند. بیش از دو هزار نفر از این افراد گفتند تائیدیه آنها از طرف اداره مزبور رد شده‌ است.

اداره رسیدگی به امور پناهندگی و مهاجرت آلمان ضمن رد اتهامات گفته است انتقادات کلی راجع به شیوه تصمیم‌گیری در گزارش و تحقیقات بیان شده را رد می‌کند و تغییر دین متقاضیان پناهجویی در روند پناهندگی مورد توجه قرار می‌گیرد.

سازمان کمک‌های مسیحی شکایت کرده است که هیچ استاندارد یکسانی برای آزمون پناهجویان مسلمان که مسیحی شده‌اند وجود ندارد. نهادهای دولتی آلمان بارها نسبت به اطلاعات ارائه شده توسط پناهجویان نوکیش و جوامع مسیحی در آلمان تردید نشان دادند.

در تحقیقات موسسه مسیحی Open Doors وضعیت پنج هزار و ۲۰۷ نوکیش مسیحی از جمله سه هزار و ۸۱ نوکیش مسیحی از ایران، ۸۵۵ نوکیش از سوریه، ۷۵۴ نفر از افغانستان، ۲۰۶ نوکیش از عراق و همچنین نوکیشانی دیگر مسیحی از پاکستان، اریتره و نیجریه مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در این تحقیقات ۱۳۳ کلیسای پروتستان از همه ایالت‌های آلمان شرکت کردند و تجربیات پناهجویان نوکیش مسیحی از سال ۲۰۱۷ تا مه ۲۰۲۱ مورد ارزیابی قرار گرفته است.