هشدار دبیر سازمان ملل به چین و آمریکا: از جنگ سرد جدید اجتناب کنید

29/06/1400 11:40:00 ق.ظ

هشدار دبیر سازمان ملل به چین و آمریکا: از جنگ سرد جدید اجتناب کنید جزئیات بیشتر🔽

آنتونیو گوترش, دبیرکل سازمان ملل متحد

هشدار دبیر سازمان ملل به چین و آمریکا : از جنگ سرد جدید اجتناب کنید جزئیات بیشتر🔽

آنتونیو گوترش ، دبیر کل سازمان ملل متحد با هشدار نسبت به احتمال وقوع « جنگ سرد جدید»، از آمریکا و چین به عنوان دو کشور بزرگ و بانفوذ خواست تا روابط «کاملاً ناکارآمد» خود را پیش از گسترش مشکلاتشان به سایر نقاط جهان، ترمیم کنند.

آقای گوترش پیش از نشست سالانه رهبران کشورهای جهان در سازمان ملل متحد که این هفته برگزار می‌شود، در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت: «متأسفانه امروز ما فقط رویارویی داریم.»دبیر کل سازمان ملل در ادامه با تأکید بر اینکه مشکلات واکسیناسیون، مشکلات تغییرات آب و هوایی و بسیاری از چالش های جهانی بدون روابط سازنده بین‌المللی و به‌خصوص روابط میان ابرقدرت ها حل نخواهد شد، گفت: «ما باید دوباره یک رابطه کاربردی بین این دو قدرت برقرار کنیم.»

سازمان ملل: در ۵۰ سال گذشته هر روز یک فاجعۀ مرتبط با وضعیت آب و هوا روی داده استآقای گوترش دو سال پیش به رهبران کشورهای جهان در مورد خطر تجزیه دنیا به دو بخش هشدار داده بود. او اینک بار دیگر هشدار گذشته خود را تکرار کرد و گفت که «رابطه ناکارآمد میان دو استراتژی رقیب» باید به زودی ترمیم شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

توصیه می کنم به جنگ گرم بپردازید. چشم عباس آقا گپ تو را کس به اندازه سر سوزن هم اهمیت نمیدهد جنگ جنگ قدرت نمایی است .

دانشمندان از «توانایی بازگرداندن ماموت‌ها» خبر می‌دهند؛ هشدار مخالفان نسبت به پیامدهای منفی آناستفاده از دی‌ان‌ای به دست آمده از یک گونه منقرض‌شده برای «دوباره زنده کردن آن با استفاده از علم ژنتیک»، که ایده اصلی مجموعه فیلم‌های پارک ژوراسیک بود، شاید در آستانه به تحقق پیوستن باشد. دانشمند اگه میتونند طالبان و به قرن خودشون برگردونند از طلبه که خطرناکتر نیستن شک نکن منتظر نظر ماها نمیمونن و انجام دادن تا الان

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج در جنوب کشورسازمان هواشناسی نسبت به افزایش ارتفاع موج تا ۱.۵ متر در خلیج فارس و دریای عمان هشدار داد.

خنجر از پشت؛ چرا فرانسه از متحدش آمریکا خشمگین شده است؟استرالیا چهارشنبه قرارداد عظیم ۵۶ میلیارد یورویی را که در سال ۲۰۱۶ با فرانسه برای خرید ۱۲ فروند زیردریایی‌ امضا کرده بود، فسخ کرد تا قرارداد دیگری به نام آکوس برای خرید همین اقلام با آمریکا و بریتانیا امضا کند. فرانسه عقده‌ استعمار رو با خودت به گور ببر :)))))) دزدی سر گردنه است اطلاعات زیردریایی فرانسوی توسط چین به سرقت رفته و طبیعی هست که استرالیا کنار بذارش

کاهش تدریجی ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور / نگرانی از سویه 'لامبدا'کاهش تدریجی ابتلا و فوت ناشی از کرونا در کشور وزارت بهداشت: خوشبختانه در روزهای اخیر،شاهد کاهش تدریجی موارد ابتلا،بستری و فوت ناشی از بیماری کرونا هستیم. هرچند که این توزیع در همه استان‌ها یکسان نیست،اما اکثر استان‌ها به مرحله‌ای از آرامش دست پیدا می‌کنند

اسرائیل، دو نفر باقی‌مانده از شش فلسطینی فراری از زندان گیلبوعا را هم بازداشت کردنیروهای اسرائیلی شنبه شب با محاصره یک خانه در شهر جنین، دو نفر باقی‌مانده از شش محکوم فلسطینی فراری از زندان گیلبوعا را دستگیر کردند. به این ترتیب هر شش زندانی فلسطینی که با حفر تونلی از این زندان امنیتی اسرائیل گریخته بودند طی دو هفته بازداشت شدند توله تروریست های فلسطینی. زنده باد اسرائیل 🇮🇱 💙 فرار بزرگ به چخ رفت😂 به‌به👌👌⚘⚘

تائید بیش از ۷۶۰۰۰ نفر از زائران عتبات که دو نوبت واکسن ثبت شده داشتندمرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد بیش از ۷۶۰۰۰ نفر از افرادی که برای سفر عتبات ثبت‌نام کرده و دو نوبت واکسن ثبت شده داشتند مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند.

او گفت که دو قدرت بزرگ اقتصادی جهان با وجود شکاف‌های سیاسی در مورد حقوق بشر، اقتصاد، امنیت سایبری و حاکمیت در دریای چین جنوبی، باید در زمینه تغییرات آب و هوایی همکاری کنند.اشتراک چاپ استفاده از دی‌ان‌ای به دست آمده از یک گونه منقرض‌شده برای «دوباره زنده کردن آن با استفاده از علم ژنتیک»، که ایده اصلی مجموعه فیلم‌های پارک ژوراسیک بود، شاید در آستانه به تحقق پیوستن است.به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وزش باد نسبتا شدید و افزایش ارتفاع موج بین ۱تا ۱.Aa تیتر پیشنهادی دوم: چرا فرانسه از فسخ قرارداد فروش زیردریایی به استرالیا به خشم آمده است؟ فرانسه فسخ یکجانبه این قرارداد را که «قرارداد قرن» برای صنعت این کشور نامیده می‌شد و ارزش آن بالغ بر ۵۶ میلیارد یورو بود، به منزله «خنجر از پشت» به دست یکی از کشورهای متحد خود قلمداد کرده و به همین دلیل برای نخستین بار سفرایش را از واشنگتن و کانبرا فراخوانده است.

آقای گوترش پیش از نشست سالانه رهبران کشورهای جهان در سازمان ملل متحد که این هفته برگزار می‌شود، در گفتگو با آسوشیتدپرس گفت: «متأسفانه امروز ما فقط رویارویی داریم.» دبیر کل سازمان ملل در ادامه با تأکید بر اینکه مشکلات واکسیناسیون، مشکلات تغییرات آب و هوایی و بسیاری از چالش های جهانی بدون روابط سازنده بین‌المللی و به‌خصوص روابط میان ابرقدرت ها حل نخواهد شد، گفت: «ما باید دوباره یک رابطه کاربردی بین این دو قدرت برقرار کنیم. جورج چرچ، استاد ژنتیک دانشگاه هاروارد، که به دلیل فعالیت‌های پیشگامانه‌اش در توالی‌یابی ژنوم و پیرایش ژن شهرت دارد، با در اختیار داشتن یک بودجه ۱۵ میلیون دلاری، امیدوار است این شرکت عصری را آغاز کند که ماموت‌ها «دوباره در منطقه توندرایی قطب شمال گام بگذارند.» سازمان ملل: در ۵۰ سال گذشته هر روز یک فاجعۀ مرتبط با وضعیت آب و هوا روی داده است آقای گوترش دو سال پیش به رهبران کشورهای جهان در مورد خطر تجزیه دنیا به دو بخش هشدار داده بود. به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. او اینک بار دیگر هشدار گذشته خود را تکرار کرد و گفت که «رابطه ناکارآمد میان دو استراتژی رقیب» باید به زودی ترمیم شود. این شرکت به نام «کولاسل»، در پاسخ به پرسش‌های ارسال شده ان‌پی‌آر گفت: «ما در تلاش هستیم تا موجوداتی را که با انقراض آنها یک خلا زیست‌محیطی به جا گذاشته شده، بازگردانیم. وی گفت: «ما باید به هر قیمتی از جنگ سردی که متفاوت از جنگ گذشته و احتمالاً خطرناک تر و مدیریت آن دشوارتر است، اجتناب کنیم. گروه صنعتی فرانسوی «ناوال» در سال ۲۰۱۶ برای ساخت ۱۲ زیردریایی برقی-دیزلی در استرالیا انتخاب شد.

» جنگ به اصطلاح «سرد» میان اتحاد جماهیر شوروی و متحدان شرقی آن از یک سو و آمریکا و متحدان غربی‌اش از سوی دیگر بلافاصله پس از جنگ جهانی دوم آغاز شد و با فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ به پایان رسید. پروفسور چرچ و دیگران بر این باورند که زنده شدن ماموت‌ها می‌تواند حفره‌ای را که انقراض ماموت ها حدود ده هزار سال پیش در اکوسیستم ایجاد کرده بود، پر کنند. انتهای پیام. دبیر‌کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه ناسازگاری های شوروی و آمریکا قوانین روشنی ایجاد کرده بود به گونه‌ای که هر دو کشور از خطر نابودی هسته ای آگاه بودند، نتیجه گرفت که جنگ سرد جدید می‌تواند خطرناک تر باشد. ما باید به هر قیمتی از جنگ سردی که متفاوت از جنگ گذشته و احتمالاً خطرناک تر و مدیریت آن دشوارتر است، اجتناب کنیم. او به ان‌پی‌ار گفت: «من فکر نمی‌کنم [زنده شدن دوباره ماموت‌ها] حتی اگر موفقیت آمیز باشد، هیچ‌گونه . آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد آقای گوترش همچنین از توافق آمریکا و بریتانیا برای تجهیز استرالیا به زیردریایی‌های هسته‌ای و غیرقابل شناسایی به عنوان «تنها یک قطعه کوچک از معمایی پیچیده‌تر» نام برد که نشان دهنده رابطه «کاملاً ناکارآمد بین چین و آمریکا» است. توافق آمریکا، بریتانیا و استرالیا خشم فرانسه و چین را برانگیخت..» این قرارداد یک توافق نسبتاً پیچیده بود، به ویژه به این دلیل که استرالیایی‌ها خواهان انتقال فناوری بودند و می‌خواستند که بخشی از ساخت و ساز مستقیماً در آنجا انجام شود.

فرانسه قراردادی به ارزش حداقل ۶۶ میلیارد دلار برای چندین زیردریایی متعارف برقی-دیزلی با استرالیا امضا کرده بود. آقای گوترش همچنین در خصوص نقش سازمان ملل متحد در افغانستان جدید گفت که دخالت این نهاد بین‌المللی در این کشور به گونه‌ای که بتواند به ایجاد یک دولت فراگیر منجر شود و همچنین تضمین رعایت حقوق بشر و حذف تروریست ها و قاچاق مواد مخدر در افغانستان، «یک رویا» است.» وی افزود که از دید او نه تنها شواهدی برای این مدعا وجود ندارد، بلکه چنین اقدامی می‌تواند بر گرمایش زمین تاثیرات منفی داشته باشد. او همچنین از عدم همکاری کشورها برای مقابله با گرمایش زمین و اطمینان از واکسیناسیون همه مردم در تمام کشور‌ها ابراز تاسف کرد. دبیر کل سازمان ملل متحد در مورد مبارزه با همه‌گیری کرونا در سال گذشته گفت: «ما نتوانستیم هیچ پیشرفت واقعی در رابطه با هماهنگ کردن موثر تلاش‌های جهانی در مورد مبارزه با بیماری کرونا داشته باشیم. هرچند، تصور می‌شود که جمعیت تک افتاده‌ای از این موجودات غول‌پیکر تا حدود ۱۷۰۰ سال پیش از میلاد مسیح در سیبری زندگی می‌کردند.» به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید آقای گوترش گفت که «کاملاً غیرقابل قبول» است وقتی ۸۰ درصد از هموطنان پرتغالی‌اش واکسینه شده‌اند در حالی که در بسیاری از کشورهای آفریقایی، کمتر از ۲ درصد از مردم واکسینه شده‌اند. فاز نخست طراحی در ۱۵ سپتامبر به پایان رسید و قرار بود در همین ماه سپتامبر قرارداد دوم را که برای آن در حال مذاکره بودیم، آغاز کنیم.

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت که کشورهای ثروتمند و توسعه یافته حدود ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف بازیابی شرایط پیش از همه‌گیری کرونا می‌کنند و کشورهای با درآمد متوسط حدود ۶ درصد و کم توسعه یافته‌ترین کشورها ۲ درصد از تولید اندک خود را صرف بهبود شرایط می‌کنند. برترین‌ها پر خواننده‌ترين‌ها ۱ نیویورک تایمز: عملیات ترور فخری‌زاده ظرف تنها ۶۰ ثانیه و با شلیک ۱۵ گلوله انجام شد ۲ پوران ناظمی در مصاحبه با صدای آمریکا پس از حمله نیروهای امنیتی به خانه‌اش: آنها از چند تجمع حقوق‌بشری ترسیده‌اند ۳. به گفته آقای گوترش، این امر باعث ناامیدی و بی‌اعتمادی در بخش‌هایی از کشورهای در حال توسعه شده است که واکسن و کمک برای بهبود وضعیت دریافت نکرده‌اند. هم‌رسانی این مطلب: .