نگرانی‌ها از شیوع کرونا در غزه؛ توافق اسرائیل و حماس برای کاهش تنش

11/06/1399 09:35:00 ق.ظ

نگرانی‌ها از شیوع کرونا در غزه؛ اسرائیل و حماس برای کاهش تنش به توافق رسیدند

گروه‌های فعال در امور بشردوستانه نگران هستند که ویروس جدید کرونا با توجه به تراکم بالای جمعیت در نوار غزه به سرعت در میان ساکنان این باریکه شیوع پیدا کند. اسرائیل و گروه حماس همزمان با افزایش نگرانی‌ها از شیوع ویروس جدید کرونا در نوار غزه اعلام کردند که برای پایان بخشیدن به چند هفته تنش در مرز این باریکه با اسرائیل، به توافق دست یافته‌اند.

به گفته یک مقام آگاه فلسطینی در این توافق پیش‌بینی شده است که گروه حماس از به پرواز در آوردن بالن‌های آتش‌زا خودداری کند و اسرائیل نیز در مقابل به حملات هوایی خود به نوار غزه پایان دهد.

توافق بین اسرائیل و گروه حماس با میانجیگری قطر به دست آمده است. ارتش اسرائیل از روز شش اوت (۱۶ مرداد) تاکنون تقریبا هر شب بخش‌هایی از نوار غزه را بمباران کرده است. اسرائیل این حملات را واکنش به پرواز بالن‌های آتش‌زا و پرتاب راکت از باریکه غزه می‌داند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید بالن‌های آتش‌زایی که از نوار غزه به سوی اسرائيل به پرواز در می‌آمدند در مجموع منجر به وقوع بیش از ۴۰۰ مورد آتش سوزی در این کشور شدند. مقامات اسرائیل همچنین در واکنش به پرواز بالن‌های آتش‌زا از نوار غزه، تصمیم گرفته بودند تا محاصره نوار غزه را که از بیش از یک دهه پیش به اجرا درآمده، تنگ‌تر کنند. headtopics.com

اسرائیل در پاسخ به شلیک ۶ راکت نوار غزه را بمباران کرد

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

کرونا در ترکیه؛ شهرداران آنکارا و استانبول دولت را به پنهانکاری در انتشار آمارها متهم کردندشهرداران آنکارا و استانبول اعلام کردند آمارهای مرگ و میری که هر کدام بطور جداگانه از شهرهای محل فعالیتشان دریافت کرده‌اند، به تنهایی با آمارهایی که دولت از مرگ و میر این بیماری در سراسر ترکیه اعلام کرده، تقریبا برابری می‌کند.

مراسم عاشورا در سایه تهدیدهای امنیتی و کرونا در کابل برگزار شد - BBC News فارسیمراسم روز عاشورا در کابل با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد. تاکنون هیج گونه حمله و انفجار در این مراسم در سراسر افغانستان گزارش نشده است. شماری از شهروندان غرب کابل در کنار نیروهای امنیتی بسیج شده و در تامین امنیت عاشورا همکاری کردند. محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان آنرا الگو دانسته و خواستار اجرایی شدن آن در سراسر کشور شد.

شیعیان جهان در روز عاشورا در سایه کرونا عزاداری کردندشیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» باعث شد تا تعداد شرکت کنندگان در مراسم امسال کربلا کمتر از سال‌های گذشته باشد.

کرونا طی شبانه‌روز گذشته در هند 971 و در برزیل 366 قربانی گرفت

ورشکستگی برج و هتل ترامپ در ونکوور کانادا در پی همه‌گیری کروناپیمانکار برج و هتل‌های‌ بین‌المللی ترامپ در ونکوور کانادا در پی رکود ناشی از همه‌گیری کرونا اعلام ورشکستگی کرده است بیشتر بخوانید🔽

تهرانی‌ها رکوردار سفر در تعطیلات ماه محرم/ پیش‌بینی شرایط شکننده کرونا در استانفرمانده ستاد مقابله با کرونا کلانشهر تهران با اشاره به رشد ۱۰ درصدی سفرهای شهروندان تهرانی در تعطیلات ماه محرم نسبت به سال قبل، گفت: بالاترین میزان سفرها در استان تهران رخ داده است که تاثیر آن بر آمار ابتلا و فوت ناشی از کرونا را طی روزهای آتی شاهد خواهیم بود.