انتقاد علی مطهری از تعامل نامناسب ایران با جهان

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 76 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

علی مطهری نائب‌رئیس سابق مجلس ایران تاکید کرد بزرگترین خطری که این کشور را تهدید می‌کند، عدم تعامل مناسب آن با دنیاست.

علی مطهری، نائب رئیس سابق مجلس ایران با انتشار «متن مصاحبه سانسورنشده‌اش با ایرنا» در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:«بزرگترین خطری که بقیه خطرها از آن ناشی می‌شود، عدم تعامل مناسب ما با دنیاست.»

این نویسنده و استاد دانشکده الهیات و معارف دانشگاه تهران همچنین تاکید کرده است:"ما نتوانستیم مدل خوبی از حکومت را نشان دهیم. ما باید روابط خود با کشورهای اسلامی و عربی را درست کنیم. چرا در بهار عربی هیچ کشوری نگفت که الگوی ما ایران است و همه گفتند الگوی حکومتی ما ترکیه است؟" مطهری در ادامه گفته است:"تاکید زیاد ما بر مذهب شیعه، از خطراتی است که موقعیت ما را در جهان اسلام تهدید می‌کند. البته اسلامی که به واقعیت نزدیکتر است، شیعه است، اما اهل‌سنت هم مسلمانند و نباید فرقه‌گرایی کنیم. شیعه در دوران‌هایی از تاریخ، از جمله در دوره صفویه متهم شده است که از پشت به دنیای اسلام خنجر زده است. نباید این فکر و این توهم در دنیای اسلام نضج پیدا کند. باید سیاست خارجی خود را درست کنیم".

وی که فرزند مرتضی مطهری، مشهور به «معلم انقلاب ایران» است، در این باره که اگر وی اکنون در قید حیات بود، چه رویکردی را اتخاذ می‌کرد، نیز اظهار داشته است:"آنچه در آثار و اظهارنظرهای ایشان است، با این وضع سیاست داخلی و نوع برخوردی که با منتقدان و مخالفان داریم و با این نوع سیاست خارجی و روابطی که با کشورهای اسلامی داریم، جور درنمی‌آید".

گفتنی است مطهری دو ماه پیش نیز در مصاحبه با روزنامه شرق تصریح کرده بود:"بسیاری از مشکلات ناشی از سیاست خارجی ما و روابطی است که با دنیا داریم، ناشی از مشکلاتی است که با کشورهای همسایه ایجاد کرده‌ایم و بسیاری از کشورهای مسلمان به جای آنکه دوست ما باشند، دشمن ما شده‌اند و از ما می‌ترسند و از ترس ما به دامن اسرائیل افتاده‌اند. سیاست خارجی ما از دلایل مهمی است که باعث شده وضعیت معیشتی مردم این‌گونه‌ بشود که می‌بینیم".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد ترامپ و بایدن از یکدیگر به خاطر ناآرامی های پورتلند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها از یکدیگر به خاطر تظاهرات خشونت آمیز در شهر پورتلند در ایالت اورگان انتقاد کرده اند. آقای ترامپ همچنین از تد ویلر، شهردار دموکرات پورتلند به خاطر این که امکان نابودی و تخریب در این شهر را فراهم کرده است، انتقاد کرد. آقای بایدن هم در مقابل آقای ترامپ را متهم کرد که مشوق خشونت است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد🔺وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۹ شهریور در توئیتی از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست محیطی انتقاد کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تصمیم مجارستان به بستن دوباره مرزهایش انتقاد اتحادیه اروپا را برانگیختمجارستان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که به بهانه افزایش مبتلایان به ویروس کرونا مرزهایش را برای دومین بار به روی تمامی کشورها می بندد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

نرخ دلار به بالاترین حد ۴۳ روز گذشته رسید؛ رکوردشکنی یورو در سامانه نیماهمزمان با صعود دوباره نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد دلار و یورو در بازار آزاد تهران به بالاترین حد از روزهای پایانی تیرماه گذشته تاکنون رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

توزیع ۶ میلیون وعده غذایی میان نیازمندان از تاسوعا تا اربعین حسینی (ع)رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: همزمان با اجرای مرحله دوم پویش ایران همدل، از تاسوعا تا اربعین حسینی ۶ میلیون وعده غذایی میان نیازمندان توزیع می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »