انتقاد علی مطهری از تعامل نامناسب ایران با جهان

01/09/2020 09:36:00 ق.ظ

مطهری, جهان

انتقاد علی مطهری از تعامل نامناسب ایران با جهان

01.09.2020استانبول/خبرگزاری آناتولیعلی مطهری، نائب رئیس سابق مجلس ایران با انتشار «متن مصاحبه سانسورنشده‌اش با ایرنا» در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:«بزرگترین خطری که بقیه خطرها از آن ناشی می‌شود، عدم تعامل مناسب ما با دنیاست.»این نویسنده و استاد دانشکده الهیات و معارف دانشگاه تهران همچنین تاکید کرده است:"ما نتوانستیم مدل خوبی از حکومت را نشان دهیم. ما باید روابط خود با کشورهای اسلامی و عربی را درست کنیم. چرا در بهار عربی هیچ کشوری نگفت که الگوی ما ایران است و همه گفتند الگوی حکومتی ما ترکیه است؟"

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

انتقاد ترامپ و بایدن از یکدیگر به خاطر ناآرامی های پورتلند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها از یکدیگر به خاطر تظاهرات خشونت آمیز در شهر پورتلند در ایالت اورگان انتقاد کرده اند. آقای ترامپ همچنین از تد ویلر، شهردار دموکرات پورتلند به خاطر این که امکان نابودی و تخریب در این شهر را فراهم کرده است، انتقاد کرد. آقای بایدن هم در مقابل آقای ترامپ را متهم کرد که مشوق خشونت است.

وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد🔺وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۹ شهریور در توئیتی از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست محیطی انتقاد کرد.

تصمیم مجارستان به بستن دوباره مرزهایش انتقاد اتحادیه اروپا را برانگیختمجارستان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که به بهانه افزایش مبتلایان به ویروس کرونا مرزهایش را برای دومین بار به روی تمامی کشورها می بندد.

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.

نرخ دلار به بالاترین حد ۴۳ روز گذشته رسید؛ رکوردشکنی یورو در سامانه نیماهمزمان با صعود دوباره نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد دلار و یورو در بازار آزاد تهران به بالاترین حد از روزهای پایانی تیرماه گذشته تاکنون رسید.

توزیع ۶ میلیون وعده غذایی میان نیازمندان از تاسوعا تا اربعین حسینی (ع)رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: همزمان با اجرای مرحله دوم پویش ایران همدل، از تاسوعا تا اربعین حسینی ۶ میلیون وعده غذایی میان نیازمندان توزیع می‌شود.

علی مطهری نائب‌رئیس سابق مجلس ایران تاکید کرد بزرگترین خطری که این کشور را تهدید می‌کند، عدم تعامل مناسب آن با دنیاست.شهردار پورتلند خواهان خروج ماموران فدرال از این شهر شد آقای ترامپ مسوولان این شهر را متهم کرده است که با خودداری از برقراری نظم به تظاهرکنندگان اجازه می دهند، ساختمان های دولتی را به آتش بکشند.مایک پمپئو مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۹ شهریور در توئیتی از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست محیطی انتقاد کرد.Aa اقدام مجارستان در بستن مرزهای داخلی پس از شتاب دوباره شیوع ویروس کرونا با انتقاد مسئولان اتحادیه اروپا همره شده است.

01.09." او بار دیگر خواهان اعزام نیروهای فدرال به این شهر شد.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی علی مطهری، نائب رئیس سابق مجلس ایران با انتشار «متن مصاحبه سانسورنشده‌اش با ایرنا» در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:«بزرگترین خطری که بقیه خطرها از آن ناشی می‌شود، عدم تعامل مناسب ما با دنیاست. The Chinese people– and the world– deserve better.» این نویسنده و استاد دانشکده الهیات و معارف دانشگاه تهران همچنین تاکید کرده است:"ما نتوانستیم مدل خوبی از حکومت را نشان دهیم. پیش از این سخنان، چد وولف، کفیل وزارت امنیت داخلی آمریکا مسوولان دموکرات پورتلند را متهم کرد که منجر به "بروز هرج و مرج و بحران" شده اند. ما باید روابط خود با کشورهای اسلامی و عربی را درست کنیم. سوفی اینت ولد، نماینده اتحادیه اروپا هم در گفتگو با یورونیوز گفت: «شاید بسته شدن مرز نوع دیگری از تحریک علیه اتحادیه اروپا است.

چرا در بهار عربی هیچ کشوری نگفت که الگوی ما ایران است و همه گفتند الگوی حکومتی ما ترکیه است؟" مطهری در ادامه گفته است:"تاکید زیاد ما بر مذهب شیعه، از خطراتی است که موقعیت ما را در جهان اسلام تهدید می‌کند. جو بایدن هم در بیانیه ای نوشت: "(ترامپ)‌ ممکن است باور داشته باشد که توییت کردن درباره قانون و نظم او را قوی نشان می دهد اما این که از هوادارانش نمی خواهد از ایجاد تنش خودداری کنند، نشان می دهد که چقدر ضعیف است. البته اسلامی که به واقعیت نزدیکتر است، شیعه است، اما اهل‌سنت هم مسلمانند و نباید فرقه‌گرایی کنیم. شیعه در دوران‌هایی از تاریخ، از جمله در دوره صفویه متهم شده است که از پشت به دنیای اسلام خنجر زده است. خوب، این که آمریکای ترامپ است. نباید این فکر و این توهم در دنیای اسلام نضج پیدا کند. باید سیاست خارجی خود را درست کنیم". او دموکرات ها و آقای بایدن را به ضعف در برابر مجرمان متهم می کند. تصمیم دولت مجارستان در شرایطی است که اکثر کشورها اروپایی به دنبال گزینه‌های جدیدی به جز محدودیت‌های مسافرتی تحمیل شده و بسته شدن مرزها هستند.

وی که فرزند مرتضی مطهری، مشهور به «معلم انقلاب ایران» است، در این باره که اگر وی اکنون در قید حیات بود، چه رویکردی را اتخاذ می‌کرد، نیز اظهار داشته است:"آنچه در آثار و اظهارنظرهای ایشان است، با این وضع سیاست داخلی و نوع برخوردی که با منتقدان و مخالفان داریم و با این نوع سیاست خارجی و روابطی که با کشورهای اسلامی داریم، جور درنمی‌آید". گفتنی است مطهری دو ماه پیش نیز در مصاحبه با روزنامه شرق تصریح کرده بود:"بسیاری از مشکلات ناشی از سیاست خارجی ما و روابطی است که با دنیا داریم، ناشی از مشکلاتی است که با کشورهای همسایه ایجاد کرده‌ایم و بسیاری از کشورهای مسلمان به جای آنکه دوست ما باشند، دشمن ما شده‌اند و از ما می‌ترسند و از ترس ما به دامن اسرائیل افتاده‌اند. این اقدام با واکنش تظاهرکنندگان ضدنژادپرستی مواجه شد و پلیس در پی زد و خورد بین دو گروه ده نفر را بازداشت کرد. سیاست خارجی ما از دلایل مهمی است که باعث شده وضعیت معیشتی مردم این‌گونه‌ بشود که می‌بینیم". . هنوز معلوم نیست که این قتل به زد و خورد دو گروه مربوط باشد و پلیس هویت مقتول را اعلام نکرده است.