مطهری, جهان, بهار عربی, تعامل ایران با دنیا, علی مطهری نماینده سابق مجلس ایران

مطهری, جهان

انتقاد علی مطهری از تعامل نامناسب ایران با جهان

01/09/2020 09:36:00 ق.ظ

انتقاد علی مطهری از تعامل نامناسب ایران با جهان

01.09.2020استانبول/خبرگزاری آناتولیعلی مطهری، نائب رئیس سابق مجلس ایران با انتشار «متن مصاحبه سانسورنشده‌اش با ایرنا» در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:«بزرگترین خطری که بقیه خطرها از آن ناشی می‌شود، عدم تعامل مناسب ما با دنیاست.»این نویسنده و استاد دانشکده الهیات و معارف دانشگاه تهران همچنین تاکید کرده است:"ما نتوانستیم مدل خوبی از حکومت را نشان دهیم. ما باید روابط خود با کشورهای اسلامی و عربی را درست کنیم. چرا در بهار عربی هیچ کشوری نگفت که الگوی ما ایران است و همه گفتند الگوی حکومتی ما ترکیه است؟"

وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021 دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد

مطهری در ادامه گفته است:"تاکید زیاد ما بر مذهب شیعه، از خطراتی است که موقعیت ما را در جهان اسلام تهدید می‌کند. البته اسلامی که به واقعیت نزدیکتر است، شیعه است، اما اهل‌سنت هم مسلمانند و نباید فرقه‌گرایی کنیم. شیعه در دوران‌هایی از تاریخ، از جمله در دوره صفویه متهم شده است که از پشت به دنیای اسلام خنجر زده است. نباید این فکر و این توهم در دنیای اسلام نضج پیدا کند. باید سیاست خارجی خود را درست کنیم".

وی که فرزند مرتضی مطهری، مشهور به «معلم انقلاب ایران» است، در این باره که اگر وی اکنون در قید حیات بود، چه رویکردی را اتخاذ می‌کرد، نیز اظهار داشته است:"آنچه در آثار و اظهارنظرهای ایشان است، با این وضع سیاست داخلی و نوع برخوردی که با منتقدان و مخالفان داریم و با این نوع سیاست خارجی و روابطی که با کشورهای اسلامی داریم، جور درنمی‌آید". headtopics.com

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

انتقاد ترامپ و بایدن از یکدیگر به خاطر ناآرامی های پورتلند - BBC News فارسیدونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری دموکرات ها از یکدیگر به خاطر تظاهرات خشونت آمیز در شهر پورتلند در ایالت اورگان انتقاد کرده اند. آقای ترامپ همچنین از تد ویلر، شهردار دموکرات پورتلند به خاطر این که امکان نابودی و تخریب در این شهر را فراهم کرده است، انتقاد کرد. آقای بایدن هم در مقابل آقای ترامپ را متهم کرد که مشوق خشونت است.

وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد🔺وزیر خارجه آمریکا از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست‌محیطی انتقاد کرد ⚡️مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز یکشنبه ۹ شهریور در توئیتی از بی‌توجهی اقتصاد چین به مسائل زیست محیطی انتقاد کرد.

تصمیم مجارستان به بستن دوباره مرزهایش انتقاد اتحادیه اروپا را برانگیختمجارستان اولین کشور عضو اتحادیه اروپا و شنگن است که به بهانه افزایش مبتلایان به ویروس کرونا مرزهایش را برای دومین بار به روی تمامی کشورها می بندد.

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.

نرخ دلار به بالاترین حد ۴۳ روز گذشته رسید؛ رکوردشکنی یورو در سامانه نیماهمزمان با صعود دوباره نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد دلار و یورو در بازار آزاد تهران به بالاترین حد از روزهای پایانی تیرماه گذشته تاکنون رسید.

توزیع ۶ میلیون وعده غذایی میان نیازمندان از تاسوعا تا اربعین حسینی (ع)رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: همزمان با اجرای مرحله دوم پویش ایران همدل، از تاسوعا تا اربعین حسینی ۶ میلیون وعده غذایی میان نیازمندان توزیع می‌شود.